Skocz do zawartości
ErwinC

Leila - Pearl VBX Concord Fade

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukam niskiego stroju i krótkiego brzmienia, dlatego celuję w grubsze naciągi.

 

Polecam Remo Powerstroke 4.

Zastanawiam się czy ma to ustawienie crashy uzasadnienie muzyczne czy raczej widzimisię, hm?

 

Gavina Harrisona byś się nie uczepił.. Muszę wrzucić aktualne fotki mojego ustawienia, ciekawe co powiesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, ale poza kombinacjami z naciągami to nic nie posunęło się dalej.

 

Wpadło troszkę gotówki do ręki i zastanawiam się, co dokupić do zestawu:

- splash 12" (tańsza opcja - wystarczy ramię z clampem)

- chinese 18" (opcja droższa, w grę wchodzi kupno statywu)

 

Nie wiem, co jeszcze będę grać, gdyż na chwilę obecną jestem bez zespołu. Chociaż zarówno kupno jednego i drugiego przyda się bez względu na to, co się gra.

 

Tylko jakoś zdecydować się nie mogę i nie mam tutaj faworyta czy priorytetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piękny kolor :P Cudo!

Splash czy China? To zależy ile masz kasy :D Jeśli możesz wydać dużo, bierz Chinę. Jeśli nie - Splasha. Ja gram rock/metal, więc wziąłbym na Twoim miejscu Chinę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor na prawdę ładny :) co do talerzy zastanów się czego bardziej Ci brakuje i co bardziej się przyda przy stylu w jakim Ty chcesz grać a nie zespół :)

Patrząc po talerzach jakaś mała przeszkadzajka fajnie by się wkomponowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zdjęcia nie oddają prawdziwego koloru. A na żywo prezentuje się na prawdę ciekawie.

 

Co do talerzy.

Prędzej znajdę (lub założę) zespół na wesela i ogólne chałturzenie niż w moich klimatach muzycznych (gotyk symfoniczny). Niby duże miasto ale mało konkretnych i fajnych osób do grania (amatorem nie jestem).

Prędzej bym kupił chinkę, bo do mojej muzyki pasuje konkretnie. Natomiast na wesela nie za bardzo. Splash to tutaj i tutaj.

 

W sklepie muzycznym szykuje się większa dostawa talerzy początkiem czerwca. Więc mam czas na przemyślenia i znalezienie lub założenie zespołu. Wtedy pewnie wszystko wyjdzie. A jak nie to kupię chinkę a splash'a w następnym miesiącu.

 

Pora na mały update.

Ponieważ nie mogłem się zdecydować na talerz to kupiłem... oba :D

 

Do zestawu doszły następujące elementy:

- talerz Sabian B8 Pro Splash 10"

- talerz Sabian B8 Pro China 18"

- statyw Pearl BC900

- ramię Pearl CH-70

 

Kolejne testy naciągu na werblu.

Ponieważ Evans HD Dry się już zużył, założyłem Remo Ambassador Coated. Niestety dźwięk mnie nie powalił na kolana, a nawet na Evans'ie brzmiał mi lepiej.

Wciąż szukam swojego brzmienia. Obecnie założony jest Remo CS Coated przy fabrycznym rezonansie. brzmi nawet fajnie, jednak bez żelków lub E-Ring'a się nie obejdzie. Chyba powrócę do HD Dry i Hazy 300 na rezonansie.

 

Na tomach pojawią się w przyszłym miesiącu Evans G2 Clear przy G1 na rezonansach. Rozważam też Evans EC2S na tomach.

 

UPDATE 22.06.2013

Po kilku testach naciągów na werbel wróciłem do układu, który miałem na początku:

Góra - Evans Genera HD Dry

Dół - Evans Hazy 300

Jednak na nich werbel dla mnie brzmi najlepiej (i nie muszę stosować dodatkowych tłumików oprócz Remo HK-2417-00)

 

Przy okazji: nie chce ktoś naciągu Remo Controlled Sound 14"? Grany kilka godzin na próbie, slady po pałkach ale bez kraterów i peknięć). Oddam za dobre piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie by może ten CS urządził :)

Poślesz zdjęcia?

tomaszmachanski@gmail.com

 

Znasz się z Leszkiem Szewczugą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie by może ten CS urządził :)

 

Troszkę się spóźniłeś. Wieczorem już jeden z forumowiczów do mnie napisał. Ale jak mnie jakiś naciąg znowu się nie spodoba to pierwsze Tobie złożę propozycję ;)

 

Znasz się z Leszkiem Szewczugą? :)

Niestety nie miałem jeszcze okazji poznać.

 

UPDATE 10.07.2013

Zmiana w naciągach. Miały być na tomach Evans G2, jednak z braku całego kompletu w moim sklepie muzycznym (a jutro już koncert), zdecydowałem się na Remo Emperor Clear.

Różnica między Emperor a Controlled Sound jest diametralna. Bębny dostały takiego kopa, jak nigdy. Mimo, że nie stroiłem ich dokładnie, brzmią i tak dobrze.

Dzisiaj naciągi się ułożą i jutro będzie dokładne strojenie. Jak na razie Emerory to moi faworyci i jeśli nie będę miał czasu na zabawę, to będą jako pierwsze brane pod uwagę.

 

Jeszcze chcę sprawdzić, jak będą brzmiały Evans EC2S i Hydraulic Glass oraz Remo Pinstripe.

 

UPDATE 27.07.2013

Dodałem aktualne zdjęcia w pierwszym poście. Pozostałe (w tym starsze) zdjęcia są pod tym linkiem:

https://picasaweb.google.com/106254497484917292295/Leila?authuser=0&authkey=Gv1sRgCImuusnPktjWVQ&feat=directlink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do werbla to możesz sprawdzić Aquarian HI-Energy ;)

Grałem na nim nie jeden raz i jak dla mnie jest to naciąg z fajnym punktem i dobrym rimem. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po baaaaaaaaaardzo długiej przerwie.

 

druMILO, czy jestem zadowolony? Trudno mi powiedzieć. Nie jest to najwyższa seria (nawet pewnie średnia). Siedzi się wygodnie ale lubi się luzować śruba od siedziska (co powoduje kręcenie się). Natomiast jeśli chodzi o stabilność jest OK. Tutaj nie mam się do czego doczepić.

 

lirthoy, Spróbuję (najwyżej wymienię na coś innego). W styczniu czeka mnie wymiana naciągu więc akurat będzie w czym wybierać. Wcześniej oczywiście próbek na YT poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...