Skocz do zawartości
Sid

Remo Pinstripe Ebony vs Clear

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam solidnych informacji na temat naciągów Remo Pinstripe Ebony, ponieważ bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupieniem takowych na mojego Pearl'a Czym różnią się one od Remo Pinstripe Clear? Różnica w cenie musi być poparta a wątpię w to, że jest to tylko ze względu na walory estetyczne (przyznam, że ten czarniutki kolorek do mnie przemawia)

 

Co do brzmienia, zależy mi na dosyć niskim, aczkolwiek mięsistym dzięku. :cool:

 

P.S szukałem forum, nie znalazłem - jeśli był ten temat, możecie podsunąć linki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, do VBX nie kupuj ani tych ani tamtych. Kup Emperory i dobrze je nastrój. Będą chodzić jak należy. Pinstripe zabije Ci brzmienie moim zdaniem.

 

Ebony wygląda fajnie jak ktoś lubi Larsa z lat 80tych. Brzmią tak sobie, głuche, puste, dużo dołu,ale bez wyrazu. Model Clear ciut lepiej,ale równiez zabija to co najlepsze w dobrej klasy zestawach- wybrzmienie z korpusu, prawdziwy sound drewna.

 

Moja opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
keraj87, MachTom, a do ELX?

 

 

Dla mnie Emperor lub w sumie G2 bardziej. Ciut inna charakterystyka. Wiem,że Tomek gra na ELX na Ambassadorach chyba więc kwestia gustu. Ja polecam jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
keraj87, MachTom, a do ELX?

 

 

Dla mnie Emperor lub w sumie G2 bardziej. Ciut inna charakterystyka. Wiem,że Tomek gra na ELX na Ambassadorach chyba więc kwestia gustu. Ja polecam jw.

 

Obecnie Emperor / Ambassador :) Ale kiedyś Ambassador na górze i na dole. Ostatnio Coated Ambassadory bardzo fajnie zagadały. No a np. w studiu miałem Coated Emperory na płycie Soul Hunters i tomy brzmią naprawdę super, jak na Exporta, aż się sam zdziwiłem - przedwczoraj dostałem płytkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam solidnych informacji na temat naciągów Remo Pinstripe Ebony, ponieważ bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupieniem takowych na mojego Pearl'a Czym różnią się one od Remo Pinstripe Clear?

Oi!

roznia sie TYLKO i wylacznie kolorem. niczym wiecej.

przez kilka ladnych lat uzywalem pinstripe ebony i clear i nie roznia sie one praktycznie NICZYM. i nieprawda jest ze zabijaja brzmienie (owszem przez pewien czas znudzony ich brzmieniem sam tak mowilem ;)) ale z drugiej strony wiekszosc naprawde rewelacyjnych plyt rockowych/metalowych (i nie tylko) w latach 80/90 zostala nagrana na tych naciagach.

czy brzmia zle? watpie...

pisze to sluchajac kairos; wczesniej na tapecie bylo beneath the remains nagrane na pinstripe'ach. i pomijajac wartosci wokali/bebniarzy (Max vs Green, Igor vs ktostam) - kairos jest dobrze wykonana PRODUKCJA, niezle zagrana, ale METALOWA PAPKA a la radiowy pop - czyli wszystko zgrane super, brzmienie wszedzie na to samo kopyto itd.

a beneath... "jakos" BRZMI (mimo starej technologii i "nieszczesnych" pinstripe).

i BRZMI przez wielkie "B". jest potega jest moc...

PS. moze moja opinia wynika ze znow zaczyna mi sie nudzic "otwarte" brzmienie.

 

powiem jeszcze tylko jedno - DOBRZE nastrojone banki BRZMIA. i nie zabije ich pinstripe/emperor/g2/3/6 czy to tam jeszcze.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pisze to sluchajac kairos; wczesniej na tapecie bylo beneath the remains nagrane na pinstripe'ach. i pomijajac wartosci wokali/bebniarzy (Max vs Green, Igor vs ktostam) - kairos jest dobrze wykonana PRODUKCJA, niezle zagrana, ale METALOWA PAPKA a la radiowy pop - czyli wszystko zgrane super, brzmienie wszedzie na to samo kopyto itd.

a beneath... "jakos" BRZMI (mimo starej technologii i "nieszczesnych" pinstripe).

i BRZMI przez wielkie "B". jest potega jest moc...

 

Bracie mój sepulturowy :) prawdę rzekłeś.

 

Pinstripe nie zabija brzmienia, są to jakieś teorie spiskowe raczej. Sam wolę emperory, ale nie mogę sie zgodzić z tym że pinstripe zabija brzmienie bo to wierutna bzdura.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo czytałem o EC2. Jak miałem exporta to te naciągi (odpowiednik pinstripe) brzmiały świetne. Teraz mam emperory na mastersie. Gadają ok. Zarówno clear jak i coated.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oi!

roznia sie TYLKO i wylacznie kolorem. niczym wiecej.

To jest nieprawda.

Remo Pinstripe Clear są zbudowane z dwóch warstw 7 milicali, a Pinstripe Ebony z warstwy 10 i 5 milicali. Ebony mają krótszy sustain i brzmią też nieco ciemniej. Z moich doświadczeń wynika, że są też mniej trwałe (w kwestii utrzymania dobrego brzmienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A broń Boże :lol: - na forum jest wielu znacznie młodszych ale za to wszystko wiedzących doradzaczy :badgrin: . Pierwszego Pinstrip'a założyłem na bęben w 1990 roku - kosztował chyba 11 marek niemieckich - ale nikomu nie każę korzystać z moich doświadczeń. Różne często bzdurne wypowiedzi na forum mnie jedynie bawią ale denerwują te które ewidentnie są nieprawdziwe i wprowadzają w błąd. Jeśli ktokolwiek wątpi w to że Pinstripe Clear i Pinstripe Ebony się różnią od siebie konstrukcją (a co za tym idzie brzmieniem) to wystarczy sprawdzić na stronie firmy REMO www.remo.com. A to czy dla kogoś jest ta różnica odczuwalna lub czy ma znaczenie to już zupełnie inna kwestia. Zadałem sobie nieco trudu i wklejam linki - jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam przyjrzeć się tabelkom po lewej stronie u dołu

http://www.remo.com/portal/products/3/8/49/155/cl_pinstripe.html

http://www.remo.com/portal/products/3/8/51/188/eb_pinstripe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oi!

roznia sie TYLKO i wylacznie kolorem. niczym wiecej.

To jest nieprawda.

Remo Pinstripe Clear są zbudowane z dwóch warstw 7 milicali, a Pinstripe Ebony z warstwy 10 i 5 milicali. Ebony mają krótszy sustain i brzmią też nieco ciemniej. Z moich doświadczeń wynika, że są też mniej trwałe (w kwestii utrzymania dobrego brzmienia).

Przemku, przegladalem forum i poczulem sie wywolany do odpowiedzi.

moglibysmy sie licytowac (ja pierwsze pinstripy zalozylem na swoje amati ok 1990 roku, ok 1993/4 roku zalozylem pierwszy raz pinstripe ebony na bebny akrylowe. pinstripe ebony uzywalem przez pi razy drzwi 8 lat), ale... PO CO sie licytowac? jestesmy mniej wiecej rowiesnikami, ktorzy prawdopodobnie przechodzili (z racji czasow PRL-u/po-PRL-u) podobna historie w sensie bebnow i naciagow.

przyznam, ze popelnilem jeden blad w swojej ocenie - jedne bebny byly drewniane, inne akryl (i inna klasa ;) ) jednak na moje ucho - po odpowiednim nastrojeniu brzmialy bardzo podobnie.

jestem jednak sklonny uwazac, ze w sporej czesci jest to kwestia marketingu (czarny kolor, krew nie/z/dziewic itd).

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie licytuję, stwierdzam po prostu fakt . To prawda, że te naciągi są podobne, mają podobne przeznaczenie i brzmią podobnie- w moim odczuciu jednak każdy troszkę inaczej dla mnie ta różnica jest taka, że lubię Pinstiripe a Ebony nie a już na pewno nie w kontekście ceny. Jak dla mnie Pinstripe Ebony jest bardziej matowy i ma krótsze wybrzmienie a ja lubię dłuższy sustain tomów.

Nie wiem jak jest teraz jakościowo z Pinstripe bo od dłuższego czasu używam Emperorów (choć przymierzam się do Pinstripe ponownie od jakiegoś czasu) ale kiedyś zdjąłem z toma 14" Masters Studio nieco zgranego Evensa EC2 clear i założyłem zajechanego Pinstripe - byłem zaskoczony bo dałbym sobie ucho uciąć, że ta 14" zagadała nzacznie lepiej z zajechanym Pin niż z nowym EC2. Nie wiem ale jakoś nie przepadam za Evansami na tomach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evansy EC2 daja takie brzmienie, jakby nagrac toma na emperorze/ambassadorze i mocno go zbramkowac. Tylko bez nagrywania i bramkowania. Po prostu - krotkie, bardzo stlumione brzmienie, troche wrecz sztuczne. Nie kazdemu sie to podoba. Ja od lat na tomy zakladam Ambassadory (clear albo coated) i nigdy nie sie zawiodlem - do kazdej muzyki swietne ;).

 

Pinstripe mialem dlugi czas - na Mapexie V, Tamie Rockstar i Pearlu Session. I nadal uwazam ze to swietna opcja dla tych, ktorzy lubia tlumione naciagi. Pinstripe Ebony kupilem raz i wiecej bym tego nie zrobil - te juz sa za bardzo stlumione. Nie testowalem tylko wersji Coated ;). Ogolnie - Pinstripe tak, Ebony Pinstripe - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...