Skocz do zawartości
tszoda

Tool - Forty Six & 2 - Drums Cover Tszoda

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wybór kawałka a i zagrane dobrze (czasami się trochę rozjeżdższasz z podkładem ale jak na skomplikowaność kawałka to jest ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie... Tylko że... We are drummers, not "drums players"

 

Jak na ilość mikrofonów, to brzmienie dupy nie urywa.. szczególnie werbel trza by go rimshotem potraktować, żeby się odzywał bardziej mięsiście.

 

A przy okazji.. działa jeszcze ten malowniczy przybytek nad pajęczańskim jeziorkiem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to uczymy się ustawiania mikrofonów - ciężko jest mi ogarnąć obrabioanie dzwięku składanie filmów z paru kamer i w ogóle całośc zebrać do kupy :) hehehehe ale widzę ktoś odwiedził Pajęczno - info o przybytku rozpusty itd - juz nie funkcjonuje ale powstało pare innych miłych knajpek , zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten efekt przyciemnienia po bokach + zmiana kolorystyki są całkowicie niepotrzebne i tylko psują odbiór wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może gre ocenisz ????? a nie winiete w obrazie , sory ale troszke to dziwne jest to forum perkusyjne , dział twórczości , oceniajmy grę :) pozdrawiam i dzięki za wpis :P na przyszłośc będę miał to na uwadze :)

 

[ Dodano: 28-01-2013, 13:51 ]

i żeby nie było że się spinam tylko to moja prośba :) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrane bardzo spoko.

 

Co do ustawienia mikrofonów to zacznij od OverHeadów - czyli mikrofonów zbierających z góry. Jak sama nazwa wskazuje OH powinny być ustawione nad głową - tak żeby zbierały cały zestaw, a nie tylko blachy. Czyli statywy powinny stać za Tobą a nie przed zestawem.

Najgorzej tu słychać opóźnienie werbla z tego ustawienia OH co jest u Ciebie. Werbel się "rozdwaja" w brzmieniu - na słuchawkach to słychać wyraźnie. Dodatkowo jak już pisałem masz martwe pomieszczenie przez nadmierne wytłumienie.

 

Tak więc reasumując - spróbuj najpierw przestawić górne mikrofony nad głowę - wysokość ok 1-1,2m nad werblem - tylko użyj miarki, żeby odległość kapsuł obu mikrofonów była taka sama od środka werbla (unikniesz przesunięć fazowych w panoramie stereo dla werbla). W sumie te 1-1,2m to podałem z własnych doświadczeń - im niżej tym mocniejsze, dynamiczniejsze ujęcie zestawu. Profesjonaliści piszą, że powinno się OH ustawiać jeszcze wyżej, ale widzę, że nie masz wysokiego sufitu - więc wyżej się tu raczej nie da. Musisz poeksperymentować i słuchać jak to gada na nagraniach.

Szerokość rozstawienia mikrofonów buduje przestrzeń stereo jaką chcesz uzyskać na nagraniu - no bo wiadomo - jeden mikrofon ma być w mixie w lewym kanale, a drugi w prawym kanale. Spróbuj najpierw rozstaw mikrofonów OH 50-70cm od siebie.

 

Tu masz jeszcze temat o ustawieniu OH metodą ORTF (albo XY) - jak chcesz mieć węższe ujęcie panoramy i brak problemów fazowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wreście :) dzięki aldi za pomoc, eskperymetuję. Nawet sądzę że perkusja zmieni lokalizację a co ustawienia muszę eksperymentować żeby to miało sens brzmienia :) dzięki za posta - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ride i crashe uderzasz nierówno.

 

Poza tym dużo swobody. Podoba mi się. Oglądałem też inne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie spoko choć zagrałbym to inaczej. Widać trochę brak pewności w niektórych partiach. Ogranie jest jak najbardziej widoczne. Rozbudzanie blachy- masakra trochę :P

Sam jestem fanem Tool i tez porywałem się w młodym wieku na coverowanie. W sumie z perspektywy wiem,że to są numery,które naprawdę rozbudowują technikę i wizję podczas gry.Wybór trafiony napewno:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zagrane :) Mi się podoba. Tylko ja bym ustawił werbel bardziej w poziomie i używał rimshota, bo strasznie go brakuje.

 

I nie możesz mówić, żeby się skupiać na graniu, skoro wrzucasz filmik. Granie owszem, ale ocenia się całość, twórczość. Zwolnij kamerzystę w p***u i kup statyw pod kamerkę, wyjdzie o niebo lepiej :) Przydało by się lepsze oświetlenie i ten efekt na kamerce jest zupełnie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i używał rimshota

Co Wy z tym rimshotem? Rimshot powinien byc dopełnieniem akcentowania, a nie "wszechobecnym narzędziem do zabijania królików". Dlaczego królików - no bo ciężko je złapać ;)

Porównałbym to nawet do - "dlaczego nie używasz triggera na stopie - przecież wszyscy nowocześnie brzmiący bębniarze to robią..."

Nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ChrisTDrm, Tylko ja bym ustawił werbel bardziej w poziomie i używał rimshota

 

sądzę że ustawienie to kwestia indywidualna :) każdy ma inny wzrost i długość ramion :) a co rimshota to sądzę że akcentowanie w odpowienich momentach mi wystarczy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie obejrzałem/posłuchałem.

Kawał roboty włożyłeś, mam tego świadomość,

ale jak coś się lubi, to wysiłku się nie czuje.

Podobawszy!

W końcówce - zamiast wysoko brzmiącej blachy (china?) -

przydałaby się (na moje ucho) china nisko brzmiąca,

podniosłaby power, czy patos,

przekaz byłby bardziej doniosły, jarzysz, wtedy WOW!

Ale kawał dobrej roboty dajesz,

mimo odwiedzionego paluszka w lewej przy przejściu dwójkowym

(4:44 chyba) :biggrin: .

Pozdro

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paluszek musi być , taki nawyk , dzięki za wypowiedz na moim poście :)

 

ps : sam sledze twoje poczynania z ćwiczeniami , tyklo mam proźbę troszke dłużesz nagrania :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...