Skocz do zawartości
yasiex00

Centrala - Emad?/ Aquarian?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Moje beczki są niskiej półki i liczą parę wiosen ale jakoś dają radę poza centralą, która jak się ostatnio okazało pod sporą łatą wzmacniającą kryje równie sporą dziurę.

Chciałbym uzyskać na centrali brzmienie jak najbardziej mięsiste choć z nie ma się co czarować - wiem, że nie osiągnę na tej centrali powalającego efektu .

Mimo to chciałbym się poradzic jaki naciąg będzie najlepszy - Chcę wymienić zaróno uderzany jak i rezosnansowy. - Oczywiście jarają mnie nagrania EmadaII choć czytałem, że są bardzije mięsiste naciągi - Jakie zestawienie polecacie dla uzyskania skupionego mięcha>? Czytałem też dobre opinie o Aquarianie Force II?

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrej centrali też Emad II - bardzo uniwersalny naciąg fajnie brzmi ciepło ,ale z dobrym atakiem fajniej w niższym stroju ,ale wysoko też dobrze brzmi i dzięki ringowi poduszki nie trzeba wkładać do centrali.

Ja na rezo mam Remo Powerstroke 3 rezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emad II - miałem, grałem, nie lubię :). W basix neon i mapex pro m centrala brzmiała prawie identycznie na tym naciągu. Może bardziej brzmiała naciągiem niż sobą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

superkick/impact z regulatorem na rezonans aquariana też się nadają świetnie do ratowania brzmienia tanich beczek, porównywalne z emadem ale jest kilka różnic:

- aquariany generalnie brzmią ciemniej i cieplej

- brzmi najlepiej przy niskim stroju, przy wyższym zależnie od beczki czy typu (superkick 1 lub 2) moze sie zrobić karton

- emad ma wymienne tłumiki, mozesz zdecydować jak bardzo chcesz wytłumić, albo nie tłumić, problem tylko z tym, że kołnierz do którego mocujesz te tłumiki lubi się rozwalić :)

- aquariany mają więcej niskiego dołu, natomiast emad ma czytelniejszy (jakby szybszy)atak

 

to chyba tyle o zasadnicze różnice między tymi naciągami :D cenowo wyjdzie podobnie, po prostu trzeba posłuchać i zdecydować co bardziej przypadło do gustu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

A słyszeliście może o jakiejś firmie czy kimkoliwke, kto zajmuje się produkcją naciągów z nazwą zespołu na rezo. - Czy da się dorobić napis na zakupionym już rezonansie w sposób jakby fabryczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nikt nie naświetlałby sita żeby zrobić wydruk na jednej membranie, a inaczej nie wiem jakby się dało zrobić drukowane logo. Tj możesz kupić astralon i wyciąć z niego szablon albo wyploterować folię i za jego pomocą wyszprejować napis (tak jak się robi szybkie grafiti), ale uzyskasz w ten sposób monochromatyczny obraz, o średniej jakości.

Lepiej już jest coś nalepić, idź do jakiejś poligrafii, albo zamów na necie, możesz nalepić albo wyploterowaną folię (czyt. wyciętą w konrketny kształt) albo zamówić wydruk na jakimś cienkim materiale samoprzylepnym i po prostu dokleisz na membranę. parę dyszek to kosztuje, a chyba efekt najlepszy i roboty najmniej.

Problem jest jedynie taki ze musisz wysłać projekt pod postacią grafiki wektorowej, ale na pewno masz jakiegoś znajomego który sie zajmuje corelem czy innym badziewiem typu illustator :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na uderzany też bardzo fajnie się sprawdza Remo Powerstroke 3 Clear - ja mam na wszystkich stopkach niższej półki i brzmienie jest zawodowe. Bo ten naciąg jest tak wyważony w grubości, że masz dobry sound, ale też klik i moc. A nie jest to tylko głuche uderzenie bez soundu, jak w przypadku niektórych grubych naciągów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Emada i Remada. jutro dojda i po założeniu podziele sie wrazeniami. Troche mam moralnego kaca bo wspomniany wyżej Remo stoi obecnie po 130 na DC a Emad 180.....

 

[ Dodano: 10-02-2013, 11:51 ]

No jestem ostatecznie zadowolony, nie ma porownania ze starym naciagiem ktory nie brzmiał w ogóle. Wszystko pięknie, ładnie brzmi jest nie mało mięsa i klik też zachowany, ale ceny są mimo to wygórowane. Niemal 400zł za taką przyjemność to lekka przesada - ciekawi mnie ile kosztuje ich wyprodukowanie takiego naciągu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny też są dość wysokie, bo wiadomo, że na stopce niezbyt często zmienia się naciągi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...