Skocz do zawartości
truebaran

Speed Cobra vs DW 9002 vs Eliminator

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie-waham sie miedzy kupnem jednego z tych trzech twinów. Chcialbym zeby stopa chodzila lekko i byla szybka-wygodnie gra mi sie na pedalach ktore sa nachylone pod malym katem w stosunku do podloza (leza prawie płasko). Jesli ktos ma doswiadczenie odnosnie tych stopek to bylbym wdzieczny za podzielenie sie dobra rada. Zastanawialem sie rowniez nad Axisami ale z tego co sie orientuje nie maja one mocnego uderzenia i zalecane jest przy nich uzywanie triggerow. Tego chcialbym uniknac, nie chce trigerowac stopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przerzuciłem sie na DW 9002 po 4 latach grania na Axisie.

Zmieniłem poniewaz sztywne przełożenie w Direct Drive'ie nie dawało mi feelingu .

 

O Dw moge powiedziec tyle ze chodzi jak marzenie, ma multum ustawień i jest bardzo wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci nagadał, że Axis ma za mało powera? Gdzie to wyczytałeś? Zapytaj się Lucasa on używa i jakoś się nie skarży...;/ Ja osobiście nie grałem, ale to tylko kwestia ustawień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawialem sie rowniez nad Axisami ale z tego co sie orientuje nie maja one mocnego uderzenia i zalecane jest przy nich uzywanie triggerow.

 

BE-ZE-DU-RA :)

Kolejny mit niemający nic wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie przerzuciłem sie na DW 9002 po 4 latach grania na Axisie.

Zmieniłem poniewaz sztywne przełożenie w Direct Drive'ie nie dawało mi feelingu .

 

O Dw moge powiedziec tyle ze chodzi jak marzenie, ma multum ustawień i jest bardzo wygodna.

 

No wlasnie, dochodzi do tego jeszcze kwestia direct drive vs. lancuch-wydawalo mi sie, ze direct drive jest zaleta-z drugiej strony, zadna z wymienionych przeze mnie w tytule watku stop nie posiada direct drive'a. Z tego co piszesz, wynika, ze naped direct drive moze stanowic przeszkode.

Jesli chodzi o Axisy, taka opinie uslyszalem od goscia ze sklepu muzycznego oraz od jednego znajomego: ze stopy te sa wprawdzie szybkie ale nie maja mocnego kopa. Pamietam tez, ze na tym forum ktos skarzyl sie, ze po tym jak przesiadl sie na Axisy trudno mu bylo powrocic

do grania na innych modelach-nie chcialbym zeby tak mialo wygladac w moim przypadku.

Nikt jeszcze nie wypowiedzial sie na temat eliminatora-z tego co sie orientuje, jest to najtanszy model z wymienionych 3 w tytule watku, jednoczesnie chyba najbardziej sprawdzony.

Dodam jeszcze, ze kupno tej stopy to inwestycja dlugoterminowa dla mnie, wiec nie bede sie "szczypal" o 200 zł w tą lub tamtą strone. Marzy mi sie sprzet ktory bedzie mi sluzyl dlugo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed Cobra to rewelacja jak dla mnie, lecz filc bijaka się bardzo szybko wyciera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o directa polecam ci demona gram na nim od roku i jestem mega zadowolony bardzo duzo ustawie mozesz kombinowac pod siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze kupno tej stopy to inwestycja dlugoterminowa dla mnie, wiec nie bede sie "szczypal" o 200 zł w tą lub tamtą strone. Marzy mi sie sprzet ktory bedzie mi sluzyl dlugo ;)

 

Jesli szukasz sprzętu na lata to słyszałem ze własnie DW 9000 lub DW 5000 to są sprzęty ktore dzialaja bezawaryjnie przez długie lata. Jedyne co moze sie zuzywac to przegub ale chyba nie ma twina w ktorym przegub by nie łapał luzów.

 

Jak wspominałem wczesniej, mam DW 9002 od kilku dni dopiero i narazie sie przyzwyczajam a po kilkuletnim uzytkowaniu Axisa jest zmiana diametralna w feelingu.

 

Reasumując polecam DW 9002! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mieszaj z yamaha bo chlop zwarjuje...flying za szybki jest na direkcie...i malo kopa ma...na lancuchu ok w sumie....

co do cobry strasznie szybka jest,a le jak sie przestawisz to smiga spoko, ale beledow nie wybacza)

eliminator mnustwo ustawie-tylko po co czy ni elepiej siadac i od razu grac??? generalnie kto marketingowy i lubi krecic srubami niech go kupi...

jak napisal jendrij najlepszy chyba bedzie dla ciebie dw naturalny feeling, sila przywalanie(nie to co axis jakies placki krowie robi z centrali), jest w miare szybki, po za tym dw bedziesz mial na lata seria 5000 i 9000 na prawde fajna i wybacza bledy, chociaz mogi sie troche napracuja bo one jak maslo nie hcodza te twiny....

idz gdzies do sklepu najlepiej i sobie pograj, ale axisa odradzam to straszny szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...