Jump to content
tutkaprof

Nakrętki samozaciskowe do talerzy

Recommended Posts

Ponieważ ciągłe odkręcanie i przykręcanie motylków już zaczęło mnie drażnić, postanowiłem wypróbować nakrętki samozaciskowe.

Zacząłem od Dixona, takiego jak tu:

http://www.perkusje.com/0,5041,zaciski-inventor-series-ez-cymbal-set.html

Niestety, na pierwszej próbie porażka - nie udało mi się zagrać ani jednego utworu, "nakrętka" po rozbujaniu talerza momentalnie spada. W dodatku przypadkiem trafiłem w nią pałką i natychmiast pękła. Zdecydowanie nie polecam Dixona.

Obecnie testuję nakrętki Tamy. Pierwsze wrażenie z jednego próbnego egzemplarza były pozytywne, ale jak się sprawy mają w dłuższej eksploatacji, przy wożeniu na koncerty?

Czy ktoś może się podzielić własnymi doświadczeniami?

Ja użytkuję już jakiś czas nakrętki Tamy, żadnych problemów ani na próbach ani w warunkach koncertowych.

Aha, łącznie mam ich 8 sztuk i żadnych felernych egzemplarzy nie zanotowałam.

No, moje doświadczenie jest takie, że lepiej zadziałają zwykłe nakrętki samokontrujące, typu:

http://sklep.autosiatki.pl/produkt/szczegoly/2989

2zł za sztukę z plastikowym motylkiem.

A z tych stricte perkusyjnych na pewno sprawdzają się motylki Sonora. Z tym, że obie opcje są na gwint M6 (Sonor, Gibek). Domyślam się, że bez problemu da się kupić i nakrętke M8.

the faceless 1 - chodzi o nakrętki, które zdejmujesz jednym ruchem i nie musisz nimi wcale kręcić. Dobrze się rozumiemy?

MarcinEXC - wyglądają fajnie. Tylko martwi mnie jedno - czy wozisz statywy z tymi nakrętkami w dużej torbie na hardware i robisz to w miarę często? Martwi mnie np. czy takie ustrojstwa notorycznie nie spadają w torbie i się nie gubią? Engram - jak z tym jest u Tamy?

Nic nie spada i ma możliwość klikania na wybranej wysokości lużno ,ciasno jak chcesz pstryk i już - polecam

potwierdzam, uzywam statywow Pearl z serii 1000, ktore sa wyposazone w te nakretki juz kilka dobrych lat - zero problemow w uzytkowaniu oraz transporcie

Czyli to tylko ja mam problemy z tymi wl200 pearla? Po zwolnieniu obu ramiączek (że tak się wyrażę) - elementy w środku nie zawsze wracają z powrotem na swoje miejsce i całość nie schodzi płynnie ze statywu, jest nadal częściowo zblokowana - to mnie strasznie denerwuje.

Sprawa nr 2 to wycieranie się plastików od ruchów talerza - można to oklejać taśmą - ale z drugiej strony nie po to człowiek kupuje hardware za kupę kasy, żeby bawić się w domorosłe poprawki :cry:

Czyli to tylko ja mam problemy z tymi wl200 pearla? Po zwolnieniu obu ramiączek (że tak się wyrażę) - elementy w środku nie zawsze wracają z powrotem na swoje miejsce i całość nie schodzi płynnie ze statywu, jest nadal częściowo zblokowana - to mnie strasznie denerwuje.

Sprawa nr 2 to wycieranie się plastików od ruchów talerza - można to oklejać taśmą - ale z drugiej strony nie po to człowiek kupuje hardware za kupę kasy, żeby bawić się w domorosłe poprawki :cry:

ad1. wszystko zawsze jest ok, nie zauwazylem takich objawow

ad2. moze jest to zwiazane z katem nachylenia blachy?

Hehe lepiej jak się wyciera plastki za 30 pln niż talerz za 1000 pln

żadna nakrętka tamowska nigdy mi nie spadła nieproszona :) wing locki są fajne to fakt, ale jednak najdroższe z wymienianych opcji. Przy konkretnej ilości black te kilka(naście) zł na sztuce robi różnicę, a szczerze mówiąc nie zauważam żadnych mega wielkich plusów u Pearla w stosunku do Tamy, zeby warto było dokładać :)