Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze pytanie.

Muszę mikrofonować perkusję?

Generalnie póki co raczej przez słuchawki dobrze słychać moje bębny, a też nie gramy jakoś profesjonalnie, więc chodzi o to, żeby werbel było słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ! powiedz mi gdzie dostales tak tanio te sluchawki ? ;p

 

[ Dodano: 03-09-2014, 22:30 ]

i apropo limitera czy mozna gdzies dostac cos podobnego tylko tanszego ? albo czy da sie gitarowa bramke szumow (efekt) przerobic na limiter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę nie rozumiem po co komu limiter do odsłuchu, przecież to taki kompresor, nie pozwalający na przepalenie dzwięku ( np żeby nie było peaków,clippingu w nagraniu), ale co to ma do ochrony słuchu, nie kapuje, bez tego urządzonka sygnał po prostu się przesteruje, ale nie ma możliwości żeby był głośniejszy np w słuchawkach od 100% ustawionej głośności .

 

Poza tym limiter mocno ingeruje w brzmienie - obcina transjenty, i zmniejsza dynamikę.

 

limiter ma sens w końcowym miksie - masteringu, chociaż też trzeba używać go deliktanie, bo robi się później sieczka typu loudness war, bo to strasznie mocna kompresja (10:1) zapobiega on nagrywaniu clippingu.

 

ale po co komu limiter w domu - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma magii, jak ustawisz głośnosć sluchawek do 50%, to maxymalnie zagrają na 50%, nawet jak włożysz kabel, sorry chłopaki ale jak dla mnie użycie efektu jest mocno chybione.

Poza tym jak kontrolować dynamikę kiedy na odsłuchu wszystko jest sprasowane 10:1, piano czy forte będzie brzmiało tak samo, dziwny pomysł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten mixerek wzmacnia sygnał? Ja mam słuchawki i mixer, jednak brakuje mi mocy w słuchawkach. Słyszę kolegów a jak podgłaszam to pierdzi. Miałem jakieś wzmacniacze słuchawkowe za 200 zł ale lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypróbowałem na ostatnim koncercie na dużej scenie podobny układ i grało mi się rewelacyjnie. O wiele lepiej niż na standardowym monitorze (kolumnę aktywną). Zamiast zwykłego miksera używam 6 portowego miksera słuchawkowego i wspinam kabel od standardowego odsłuchu do mojego miksera słuchawkowego i z niego jest przelotka spowrotem na monitor. (w razie draki wyciągam słuchawki i gram dalej po staremu). Dodatkowo nasz basista zdecydował się na takie rozwiązanie wiec po prostu użył kolejnego wyjścia i sam decydował czy chce mieć głośniej czy ciszej (oczywiście to samo co ja bo to nie była konfiguracja personal monitoring ale to całkiem dobre wyjście dalej).

 

Sporo czasu spędziłem na szukaniu informacji o podobnych rozwiązaniach i jak ktoś myśli o swobodzie na średniej wielkości koncertach realizowanych samodzielnie to dobrym pomysłem może być presonus RM 16AI - rack'owy mixer z wielkimi możliwościami. Polecam poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...