Skocz do zawartości
GRANIT777

Rowerowy Blog Granita :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Tez jeżdżę na rowerze, codziennie. I to nie tak relaksacyjnie, tylko po 15-20 km.

 

Tez mam kilka nadprogramowych kg, i powiem ci jedno- sama jazda na rowerze nie wiele ci da- bez odpowiedniej diety ( może być tzw. WP czyli Wpi**dalaj pol ), biegania, czy siłowni.

 

Nie mniej życzę ci powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na robienie codziennie, przy obecnym rytmie szkoła/ dom/ próby/ treningi, wydaje mi się całkiem dobrym wynikiem. Gdybym mógł rzucić szkołe to pewnie robiłbym po 40 km dziennie, wszak aktualnym ograniczeniem jest czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzięki :-)

 

Ja aktualnie skupiam się na "wytopie" - póki co kilometry są jedynie pochodną czasu potrzebnego do wytopu i właściwego pulsu, onegdaj robiłem 55 km za jednym zamachem, teraz na blogu wstawiłem sobie opcję filtrowania "powyżej 60 km" :-) zobaczymy co czas przyniesie - zapraszam jakby coś do obserwacji bloga :-)

 

i jeszcze raz dzięki za doping !

 

ps. moja aktualna dieta to MŻ ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja aktualna dieta to MŻ ;-)

 

też dobra :) sam stosuję ale ze średnim powodzeniem:(

 

Zawsze można sobie powiedzieć "chcę być jak Dennis Chambers" oczywiście nie tylko technicznie :) i żyć dalej z kilogramami :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już za dużo kg to ciężko żyć ;-) a i zdrowie siada przez to szybciej :idea: "no way" plan trzeba wykonać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeździłem rowerem wyczynowo głównie dowhill i bmx

jednakże gdy stawy dały o sobie znać przestałem to robić

ale mięśnie pracują...

Nadal z kumplem w lato robimy wycieczki rowerowe trwające nawet tydzień

pakujemy niezbędne do przeżycia rzeczy i w drogę! super zabawa i niezwykłe doświadczenia.. Polecam

na woodstock rowerkiem znajomi jechali 2dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANIT777, interwały sobie od czasu do czasu rób, to dosyć drastyczna, ale cholernie skuteczna metoda na zbijanie kilogramów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem, że wystarczy 40 minut ciągłego wysiłku i to wcale nie bardzo wytężonego, żeby efektywnie zacząć spalać tłuszcz. Oczywiście regularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tak jest, ale potem nadchodzi taki moment, że już się nie traci brzucha.

Trenowałem wioślarstwo jakieś pięć lat i tak właśnie miałem - treningi 2-3 godzinne, długie biegi itd, ale 13% tłuszczu nadal na mnie wisiało, to spadało czasem trochę właśnie przez interwały. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granit, rowerek działa w sposób bardzo umiarkowany jako spalanie tłuszczu, duuuuużo więcej uzyskał byś przez bieganie, a już najwięcej dodając do tego ćwiczenia siłowe 4 razy w tygodniu, zbudowanie mięśnia powoduje większe zapotrzebowanie na energię, tym samym usprawnisz wewnętrzną spalarkę...

 

A ja czytałem, że wystarczy 40 minut ciągłego wysiłku

 

Wystarczy tak naprawdę 30 minut, ale ćwiczenia muszą być wykonane dokładnie i sumiennie wg jakiegoś planu (serie itd), ciężary nie muszą być duże, za to liczba powtórzeń jak największa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do spalania tłuszczu to jest jedna ogólna zasada: trening w strefie 60-70% tętna maksymalnego, nie ważne czy to jest rower, pływanie, bieganie czy strzelanie z łuku ;-) a samo spalanie tłuszczu rozpoczyna się mniej więcej po 20 minutach właśnie takiego umiarkowanego treningu (do tego czasu organizm korzysta z zasobów energii zgromadzonych we krwi)

 

rower już kiedyś mi się sprawdził jako "spalarka" :-)

 

[ Dodano: 26-12-2013, 21:48 ]

-30 kg pękło :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...