Skocz do zawartości
Paweł Pięść

Sprężyny w starym wojskowym werblu Sonor...

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taki oto werbel:

Drummuzem 1

 

Drummuzeum 2

 

Czy ktoś może wie, jakie sprężyny były używane w tychże werblach? Jakoś tak nie mogę się doszukać większej informacji o tym na necie. Tak na oko to wygląda trochę jak struna gitarowa

 

Będę wdzięczny za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żebyś znalazł oryginalne sprężyny

(podobne do spirali w dawnych "urządzeniach ogrzewczych").

Coś współczesnego zainstaluj,

chyba że chcesz wstawić werbel do Muzeum Wojska Polskiego,

jako zdobyczny :biggrin:

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są sprężyny tylko struny (po angielsku mówią na to guts). Nie wiem z czego były wykonane te na zdjęciach, ale obecnie są to linki z tworzywa. Sam takie mam w werblu. Mają takie ostre brzmienie, inne niż zwykłe sprężyny z jakiegoś metalu. Grałem też na takim głębokim tradycyjnym werblu i posiadał dokładnie takie struny jak opisałem wyżej. Dlatego zalecam zastosować takie linki/żyłki (jak np. przy wędkach).

 

Może przykład nie z tej epoki, ale obrazuje o czym mowię:

http://www.musiciansfriend.com/marching-band/evans-hybrid-marching-snare-side-head/490558000156080?CJAID=10381297&CJPID=2179950

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, użyłem słowa "sprężyny" w takim ogólnym sensie, żeby było wiadomo o co kaman. Dzięki za info o tych linkach, obadam temat ale może być z tym problem bo te struny lub linki muszę się na obydwu końcach nie kończyć żadnym mocowaniem, coby ja zawiązać na haki:) Swoją drogą ciekawe jak w tej roli działały by zwykłe struny gitarowe (bo właśnie te mi wizualnie przypominają taką zwijkę jak w strunach git. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...