Skocz do zawartości
grejek

Jakie mikrofony do 500zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji że nie znam się w ogóle na mikrofonach do bębnów, kieruje do Was pytanie drodzy forumowicze jakie mikrofony uda mi się kupić do 500 zł lub mniej i co zawiera taki zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł raczej nie uda Ci się zakupić zestawu mikrofonów... Ale tak na sam początek przyda Ci się mikrofon do stopy, werbla i jeden (albo 2) pojemnościowe. Ale jak mówiłem, do 500 zł ciężko będzie ogarnąć coś porządnego.

 

Pojomnościowe: http://allegro.pl/para-mikrofonow-pojemnosciowych-behringer-c-2-waw-i3025545605.html

 

Do werbla: http://allegro.pl/mikrofon-shure-pg56-tom-werbel-jak-nowy-wroclaw-i3055263200.html

 

Dozbierasz później na mikrofon do stopy i będziesz miał w miarę porządne mikrofony do perkusji. Ja odradzam kupować wynalazki typu zestaw mikrofonów perkusyjnych za 600 zł... bo za taką kwotę możesz mieć mniej ale lepszych mikrofonów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

tez kiedys szukalem tanich a dobrych az w koncu zaryzykowalem i kupilem zestaw mikrofonow firmy superlux. dokladnego modelu obecnie nie jestem w stanie podac ale znalazlem je wtedy w przecenie z 700zl na 300zl. i za tyle je kupilem. moze to fejk i sa warte tylko te 300zl ale w tym jest 5mikrofonow i w zupelnosci wystatczaja do naglosnienia perkusji. nie mialem z nimi problemow a naglasbiaja na prawde bardzo dobrze zwlaszcza jak na swoja cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/mikrofon-instrumentalny-mic-seven-typ-shure-57-i3058588283.html

 

podobnie jak SM którego jest kopią można go wykorzystać na stopę

 

http://allegro.pl/t-bone-sc1000-mikrofon-pojemnosc-jak-akg-c1000-i3036824134.html

 

też bardzo przyzwoita kopia AKG 1000.

 

Na początek to by wystarczyło a potem powoli dokupywać.

 

chyba że potrzebujesz całość:

 

http://allegro.pl/the-t-bone-dc-1200-zestaw-7-mikrofonow-do-perkusji-i3051231021.html

to jest dość przyzwoity zestaw

 

Jak najbardziej przytaczane wyżej Behringery lub t.bone EM 700 (kiedyś były też w parach sprzedawane.

 

Nie bawiłbym się w Shura PG bo jak mam zapłacić za chinszczyznę to przynajmniej ze świadomością że mam podróbę za połowę ceny a nie firmówkę, która ma bebechy no name.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinL :

 

Nie bawiłbym się w Shura PG bo jak mam zapłacić za chinszczyznę to przynajmniej ze świadomością że mam podróbę za połowę ceny a nie firmówkę, która ma bebechy no name

 

Twoja logika jest niestety kiepska, po cholerę kupować podróbki (które wyglądają jak oryginał), słyszałeś w ogóle dzwięk nagrywany na tym badziewiu ?

 

Kiedyś kupiłem podróbkę sm57 (nieświadomie), w środku był mikrofonik za 3 zł i kupa celofanu.... brzmiał.... jak KUPA !!!

 

SHURE PG zjada wszystko co wymieniłeś na dzień dobry... już nawet nie chodzi o jakoś dzwięku (która jest zadowalająca) ale np dobrą separację dzwięku - nie ma dużych przesłuchów, jak np w w secie samsona czy t-bona

 

jeśli chodzi o pojemnościówki używam MXL 990 i 991, to średnio-mebranowce możesz sobie posłuchać próbek u mnie, są spoko, do produktów behringera jestem nastawiony mocno sceptycznie (z autopsji...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem okazję słuchać porównania SM 57 i Mic Seven i ten ostatni wiele nie odstawał.

Ryzykując zakup podrabianego SM (chyba najczęściej podrabiany mic) jednak zostanę przy Mic Seven

Oczywiście przy zawodowym nagłaśnianiu wziąłbym albo set dedykowany SHURA czy AKG ale w amatorskiej zabawie wolę tanie badziewie.

Wiem że to kontrowersyjne ale tak samo było jak drążyłem temat miksera na odsłuch. Najlepiej jak bym od razu kupił co najmniej Mackiego. Kupiłem małą chinszczyznę i jak na razie jest wystarczająca.

A PG nie odradzam ze względu na jego gorsze wartości od chińskich ( choć na forach nagłośnieniowych nie mają zbyt dobrych opinii) ale dlatego ze nie lubię dopłacać tylko za znaczek SHURE na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że to kontrowersyjne ale tak samo było jak drążyłem temat miksera na odsłuch

 

Ogólnie rzecz biorąc, brzmienie uzyskujesz takie, jaka jest najsłabsza część twojego "zestawu"

możliwe że na lepszym mikserze (lepsze przetworniki) usłyszałbyś różnicę w brzmieniu między mikrofonami, nie przekonasz mnie że jakaś podróbka jest choćby zbliżona do sm57, tu wychodzi o wiele więcej czynników takich jak dynamika nagrania, szczegółowość, izolacja nagrywanego instrumentu, tak naprawdę tokiem twojego myślenia można kupić na targu mikrofon "Philips" za 15 zeta, i nie będzie różnicy.

 

Są dwie metody sprawdzenia jak mikrofon brzmi - na odsłuchu (przynajmniej półprofesjonalnym monitorze) lub, elektronicznie w DAW.... analizując np widmo i albo szczegółowość transjentów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sanchezzo, nie chcę tu się kłócić bo nie mam wiedzy wystarczającej do podjęcia dyskusji ale podczas nagłaśniania występu na żywo to kwestie związane z izolacją instrumentu, dynamiką i innymi trudnymi słowami których użyłeś w swojej wypowiedzi sprowadzają się do tego co potrafi ukręcić gościu od miksera. Jeżeli nagłaśniasz się sam to mam 99% pewności że przeciętny zespół taki jak tworzą w większości forumowicze korzysta z tego co mu wpadnie w ręce po taniości bo go nie stać na więcej. A jak grasz na konkretnym jobie to się nie martwisz bo nagłaśnia Cię firma. Najgorsze jest to że mając sprzęt wysokiej klasy wyciągają z brzmienia Twojej kapeli wielkie G bo nie wiedzą jak kręcić gałami. Nikt się nie słyszy a brzmienie jest do bani. Więc na początek przy budżecie 500 zł ja bym pozostał przy tym co podałem i co proponowali inni koledzy. Wysokiej klasy sprzętu nie przeskoczę, wiadomo, ale uzyskam przyzwoite brzmienie które spełni moje wymagania na tym etapie grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pomoc :D

 

 

Żadne dzięki :biggrin: :biggrin: :biggrin: proszę zdać potem raport z zakupów :razz: :razz: :razz:,

Problem jest bardzo często poruszany i z reguły pozostaje nie rozstrzygnięty bo zakładający nie pisze nic o efektach podjętych działań.

Ja niestety dopiero w wakacje planuję zaopatrzyć się mikrofony bo prawdopodobnie będą potrzebne, wtedy napisze swoją opinie i wrzucę nieudolne nagrania :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...