Skocz do zawartości
bebzoon

Cajon - porada co do zakupu

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie,

 

Pytanie w imieniu znajomego muzyka - chce kupić cajon dla syna w sporym jak się wydaje maksymalnym budżecie - 1000 zł, oczywiście może być taniej;

Na allegro przy ustawieniu takiego zakresu cenowego jest masa cajonów ale nie wie nawet

jakimi kryteriami (poza ceną) się kierować - marka, cechy itp. itd.

Proszę o poradę jak w tytule;

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką muzyke chce grać, bo są strunowe oraz szczotkowe

jest też masa różnych efektów na to też warto zwrócić uwagę...

Oczywiście ważnym elementem jest drewno z jakie jest zrobione

i wielkość.. Każdy czynnik ma znaczenie przy końcowym brzmieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem... młody jest, a może coś uniwersalnego? chodzi raczej o to, żeby sam instrument był porządny a nie zniechęcający;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Tatą perkusisty, on robi całkiem fajne cajony i nie drogo...

ponoć brzmią lepiej od wszystkich cajonów które można kupić do 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broneek-13 dzięki za rekomendacje :)

 

bebzoon przy tym budżecie tylko i wyłącznie wizyta w sklepie i ostukania konkretnych modeli. Generalnie powyżej 800 zł. można już kupić cajon który gar, ale nie każdy i nie każdy egzemplarz.

Oczywiście polecam moje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - tata_ - cieszysz się nieomal nieposzlakowaną - opinią :smile:

 

przekażę kontakt na Ciebie koledze - potraktuj go życzliwie - powoła się na mój nick z forum;

 

ustalicie szczegóły itp.

 

pozdrawiam i w ogóle wypas - wiossssna!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :)

 

Zastanawiam się nad kupnem cajonu/a (niepotrzebne skreślić) mam do wyboru trzy ale zdecydowałbym się na ten:

Cajon CAJ3MB-M

 

Głównie ze względu na to, że ma torbę w cenie ale też ze względu na wysoką jakość drewna no i dobrego producenta.

 

Jak sądzicie? Będzie to dobry instrument? Głównie planuję go używać jako uniwersalny substytut garów. No i mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie mógłbym jeszcze zdobyć pokrowiec na niego? Jakiś sklep (internetowy?) polecacie?

 

Prosiłbym o szybką odpowiedź. W piątek idę na zakupy :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Jakby moje poglądy nie pokrywały się z rzeczywistością to nie bądźcie niemili, ok? Świeży jestem w tym biznesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mentos13 tak jak pisałem na PW, jak chcesz kupić dobry to trzeba ostukać kilka sztuk i kilka różnych modeli. Nie ma zasady, a firmami nie ma się co kierować, szczególnie jeśli są to cajony z dolnej czy średniej półki. Jakbym miał do wydania ok 500 zł. to zdecydowanie szukałbym okazji w używkach albo manufaktury takiej jak moja. Kupując u małego przedsiębiorcy kupujesz pasję, unikalny wyrób i ciekawe, nie sztampowe brzmienie. Kupując tani wyrób dużej firmy zawsze kupujesz "instrument" który zaraz będziesz chciał wymienić na lepszy. Tak to jest urządzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając temat :-)

 

Przymierzam się do kupna Cajon

 

Nie mam żadnego doświadczenia z tym instrumentem

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jakie parametry, zastosowane drewno, rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey_joe jedyny dobry sposób to ostukać gotowy cajon. Większość filmików w necie jest podkręcona, a cajony brzmią na żywo zupełnie inaczej. Jak masz możliwość przejdź się do sklepu i pograj na kilku. To najlepszy sposób.

 

Jesli jeszcze aktualne, z tańszych polecam cajony brzozowe i raczej szczotkowe niż strunowe.

P.s. Przepraszam że tak późno, ale ostatnio prawie przestałem zaglądać :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w chwili obecnej w kategorii do 1000 złotych nie ma lepszych Cajonów niż te od firmy AW Cajon.  Szczególnie polecam się zainteresować modelem Booster. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...