Skocz do zawartości
Campagnolo

Amati & Mapex M niejakiego Campagnolo

Rekomendowane odpowiedzi

Z pewną nieśmialością przedstawiam mój zestaw Amati (1990). Bębny są wyremontowane, czarna okleina została zdarta a korpusy polakierowane na taki śmieszny kolorek. W skład zestawu wchodzi:

Bębny: 22'', 12'', 13'', 16'', werbel 14'' stalowy

Hardware: statyw prosty Mapex xl c-50, łamany Everplay-800, łamany no name (ale daje radę), statyw hi-hatu Amati, statyw werbla Amati, ramię z clampem Gibraltar, stołek Basix-400DT, stopa Amati

Naciągi: na wszystkich bębnach Remo Ambasador Coated (uderzane), rezonansy na tomach i werblu Dowhan clear, na bass drumie Amati polakierowany matowo z 6'' otworem

Talerze: hi-hat Paiste PST5 rock 14'', ride Paiste PST5 medium 20'', thin crash Sabian B8 Pro 16'', medium crash Paiste PST5 17'', splash Stagg DH 10''

Na zdjęciach nie ma wyremontowanych bongosów Amati 8'' i 10'' z naciągami Remo Ambasador clear.

41174a1a9d823646m.jpg c8998f6aa07a674em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gratuluje bębny wyszły prześlicznie :D jestem pod wrażeniem :) kawał pracy włożony ale opłacało się napewno :D prosił bym o jakieś nagrania :D i jeszcze raz gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że bardzo ładnie wyszła :) Blaszki też nie jakieś złomowe tylko całkiem takie ok. :)

 

Tylko zmień ten HW z Amati :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardware Amati rzeczywiscie tragiczne, pomalutku wymieniam. A że nie gram jak szalony to jeszcze statywiki wytrzymują kolebiąc się na boki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zestawik

kolor troszkę jak lakier na Syrence ale w pozytywnym tego slowa znaczeniu :-)

Fajnie Vintage'owo wygladają, baardzo mi się podobają

i do tego fajne blaszki i naciagi....

 

PS Opowiedz troszkę o remoncie, i jak zrobiony jest ten kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barteque, remont opisałem w temacie: jak przemalować porządnie bębny, zachęcam do zapoznania się. Kolor rzeczywiście taki jak na Syrence zrobiony został celowo, mój ojciec miał taki wózek i w tym kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolor nostalgiczny, naprawdę.... ;)

na pewno będzie się świetnie prezentowała na koncertach, zwłaszcza w jakichś klubach przy sztucznym oświetleniu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie jakaś ciekawa odskocznia od lakierowanych na "drewniane kolory" amati. bardzo ładna perkusja, nieźle zachowana i zadbana :) gratuluję, ale napisz jak ona brzmi, może jakieś nagranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagranie będzie zrobione w studio na jesieni właśnie na tych bębnach. Brzmią naprawdę bardzo dobrze na naciągach Remo. Dlatego płytkę demo będę nagrywał na Amatce a nie na studyjnym Pearlu Exporcie. Jak tylko nagram bębny, na pewno umieszczę to w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajne bębny :) I ten szałowy kolorek :) Podobają mi się bardzo :) No i talerze też całkiem spoko ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypaśny sprzęcior mimo że nie lubie Mapexa to mi się podoba, Ciekawi mnie brzmienie Powerstroka Coated na centrali [brad Wilk takiego używa] Blaszki też dają radę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zestawik bardzo przyjemne blaszki i hardware wymieniłeś :D bardzo mi sie podobają takie "klasyczne" zestawy wg mnie jeszcze do pełni szczęścia chinki brakuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerstroke coated moim zdaniem daje cieplejsze brzmienie, natomiast chinki nie przewiduję, gdyż do tego co gram wystarczy mi splash DH, który sam w sobie brzmi jak mini chinka. A gram COUNTRY (myślę, że niektórzy wiedzą co to takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gram COUNTRY (myślę, że niektórzy wiedzą co to takiego).

 

To wrzuć jakieś nagrania, jestem bardzo ciekaw jak wykonujesz jeden z moich ulubionych gatunków muzycznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w sumie jak każdy inny mapex nic szczególnego. Ale granie na prawdę bardzo fajne :D

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, podoba mi się to serio :) Wreszcie coś odmiennego na forum.

 

Jak będzie kiedyś grali w Trójmieście to daj cynk :P

 

A co do tego, do czego dążycie to już mniej mi się podoba. Bardziej bym poszedł na Waszym miejscu w stronę nowszych kompozycji Hanka Williamsa Jr. bo po prostu taka muzyka jest fajniejsza i niespecjalnie Wam do niej daleko z tego co widzę.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=D425x657NQk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targałeś perkusje specjalnie na dwór, czy grasz w ogrodzie?:D

 

ps. Ładnie odrestaurowana Amatka, jestem pod wrażeniem.

 

Co do nagrania, to bardzo fajne, ale słabo słychać wokal. (wiem wiem, YT też robi swoje)

no i zdziwiła mnie perka... Ani Amatka, ani Mapex M.. Grałeś na pożyczonej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targałem graty specjalnie do ogrodu, tylko na potrzeby tej fotki coby bardziej po countrowemu wyglądało. Na scenie stały bębny organizatorów Mapex Q, zresztą co roku te same.

Dfa niestety czym dalej na północ kraju tym mniejsze zapotrrzebowanie na country, ale za to południe Polski, Śląsk itd. to nieustanne festiwale, pikniki i zloty motocyklowo- truckowe, nie mówiąc już o Czechach i Słowacji. Tam można koncertować przez cały sezon. Sądząc po sztandarze konfederatów, pochodzisz z południa? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądząc po sztandarze konfederatów, pochodzisz z południa? ;)

 

Pochodzę z Gdyni i tam też mieszkam ;) Jestem wyjątkiem od reguły, hehe :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...