Skocz do zawartości
macgan

Problem z lugami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę tutaj, ponieważ nie znalazłem podobnego tematu na forum. Orientuje się ktoś, gdzie mogę kupić lugi do nóżek floortoma do Yamahy Stage Custom z lat 90?? Mam jedną dotoczoną i dzisiaj mi pękła druga, chciałbym wymienić wszystkie, żeby mieć spokój. Czy rozstaw śrubek mocujących i średnica otworu do nóżki są uniwersalne? Czy każda firma ma inne?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy rozstaw śrubek mocujących i średnica otworu do nóżki są uniwersalne? Czy każda firma ma inne?
Z tym może być różnie.

 

Jak już jedną dotoczyłeś, to może resztę zrób tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie muszą być z wyglądu dokładnie takie same jak oryginalne, to wystarczy że zmierzysz rozstaw mocowania lugi do bębna i tyle, wymiana to raczej banał, wystarczy śrubokręt i powolne obczajenie o co chodzi. Na pewno coś na drumcenter będzie pasowało. Jeżeli chcesz kupować dokładnie takie same, no to musisz szukać bo nawet nie wiem o które lugi chodzi. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem juz dotoczona. Ale wyglada to zle, ma luzy i sruba dociagajaca zamiast motylka jest jak od traktora ;) Nie zalezy mi na identycznych, az taki pedant nie jestem. Wazne zeby to stabilnie stalo i mialo funkcje regulacji. Trzeba zadzwonic do dc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz przesłać zdjęcie? Tak się składa, że posiadam sporo różnych części do perkusji. Oczywiście nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zdjęcie cokolwiek da, każda jest inna u mnie :) zmierzę ci rozstaw śrubek mocujących i średnicę nóżki. Numer jest podany na jednej chyba Yamahy, bo z tyłu jest też Made in Indonesia, tak jak na każdym bębnie: 162070. Odstęp pomiędzy śrubkami mocowania do bębna to 50mm (w najbliższym miejscu - środki śrubek to ok 55mm), średnica nóżki 10mm (czyli otwór jest minimalnie większy (może 11mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dałem do tokarza, nie mogę nigdzie takich znaleźć. zobaczymy co wytworzy. Dzięki.

 

 

///

 

 

Odebrałem, zrobił fantastycznie, dużo solidniej niż fabryka, temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...