Skocz do zawartości
Pherius

Kupno pierwszej perkusji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Wiem, że jest już dużo takich tematów, ale ja piszę w trochę innej sprawie.

Bardzo chciałbym zacząć grać na perkusji. Od jakichś dwóch lat gram sobie na padzie, ćwiczę różne rytmy które usłyszę w piosenkach, rudimenty itd, umiem już dosyć dobrze rozdzielać ręce i nogi. Miałem okazję zagrać na prawdziwej perkusji dwa razy w szkole, bardzo mi się to spodobało :P Perkusista z zespołu szkolnego był pod wrażeniem. Problem w tym, że mam 17 lat, mieszkam w małym mieście, cięzko mi zarobić jakieś pieniądze. W tej chwili mam 500 zł. Mógłbym poczekać jeszcze jakiś czas, jakoś może uzbierałbym kasę, osiemnastka itd, ale wszyscy mi mówią że jak teraz nie zacznę nauki to koniec bo potem będzie za późno, swoją drogą nie wiem czy mówią prawdę :P

Dlatego chciałem zapytać czy jest możliwe kupno perkusji w cenie mniej więcej tysiąca zł, takiej na początek, żebym mógł ćwiczyć grę i normalnie pograć (bo czytałem że są takie do ćwiczenia gry i do gry) i czy moglibyście doradzić na co zwracać uwagę przy jej kupnie by się nie rozczarować.

Nie będzie kłopotu z hałasem bo mieszkam w domu jednorodzinnym, a nauczyciela łatwo bym znalazł, już rozmawiałem z jednym, powiedział że jedyny problem w tym że nie mam instrumentu, a zadatki na perkusistę niby mam :P Zacząłem też naukę notacji.

Mam nadzieję że nikt mnie nie wyśmieje za myśli o dobrej perkusji za tysiąc zł :P

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Witamy na forum.

wszyscy mi mówią że jak teraz nie zacznę nauki to koniec bo potem będzie za późno

Nie przejmuj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Ja też miałem problem z kupnem pierwszej perkusji, poszukałem chwilę i stwierdziłem, że w moim bardzo okrojonym budżecie mieści się tylko perkusja Amati. Być może się mylę, jeśli tak niech ktoś mnie poprawi, ale Amati dobrze nastrojona i z dobrymi naciągami brzmi nawet nieźle. Poszukaj na allgero czy tablicy i na pewno coś znajdziesz, perkusje Amati pojawiają się tam dość często. Ja swoją perkusję amati kupiłem z blachami i statywami i przesyłką (nie miałem możliwości przywozu) za 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tablica.pl/oferta/perkusja-parrot-caly-zestaw-blachy-stolek-ID2mLfh.html

od biedy by było, naciąg byś znalazł na centralke używany za jakieś 50 zł. Plusem jest to, że masz w tej cenie komplet sprzętu do grania (nie licząc tego naciągu).

 

Na Twoim miejscu jednak poczekałbym na większy budżet bo za te 500 kupisz taki sprzęt który po pół roku zacznie Cię wkurzać brzmieniem (ja przynajmniej tak miałem), a potem sprzedając go raczej na nim nie zarobisz. W między czasie możesz skobinować sobie atrapę bębnów, własnoręcznie wykonane pady imitujące tomy to już coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Witamy na forum.
wszyscy mi mówią że jak teraz nie zacznę nauki to koniec bo potem będzie za późno

Nie przejmuj się.

 

Dokładnie.

 

Wiek nie ma nic do tego, jeżeli będzieś poświęcać dużo czasu na perkusje to nawet i w tym wieku możesz zostać bardzo dobrym pałkerem.

 

Co mogę ci polecić ja: kup dobry werbel. Potem dozbieraj na resztę. W zasadzie to wszystko sprowadza się do werbla- jeżeli potrafisz paraddidle na werblu, to w przeciągu 30 sekund nauczysz je sobie rozkładać na chociażby hi-hat i ride. W zasadzie wszystko zaczyna się od werbla, i pada. Wiesz że w amerykańskich szkołach drummerskich, grasz 2 lata na werblu a dopiero potem przerzucasz się na zestaw ? Rozumiem że cię ciągnie do zestawu- to zrozumiałe, sam tak miałem. Teraz żałuje że nie przeczekałem trochę, bo teraz wielu rzeczy nie potrafię i muszę wracać do podstaw. Wiecie, że po 5 latach gry na perkusji i 3 latach nauki w szkole muzycznej, dwa tygodnie temu dowiedziałem się o chwycie francuskim ? Nawet nie wiecie, o ile łatwiej mi się teraz gra !!!

 

Co do garów- interesuje cię cały set, razem z blachami ?

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że mam 17 lat, ... że jak teraz nie zacznę nauki to koniec bo potem będzie za późno, swoją drogą nie wiem czy mówią prawdę :P

Nie mówią :lol: Ale masz 17 lat i możesz tego nie wiedzieć :badgrin:

Ja mam 45 lat i moja pierwsza perkusja jest w drodze. Od niecałego roku gram na basie a od 30 na gitarze :-). Jakoś u siebie nie przewiduję problemów z nauką gry na bębnach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że mam 17 lat, ... że jak teraz nie zacznę nauki to koniec bo potem będzie za późno, swoją drogą nie wiem czy mówią prawdę :P

Nie mówią :lol: Ale masz 17 lat i możesz tego nie wiedzieć :badgrin:

Ja mam 45 lat i moja pierwsza perkusja jest w drodze. Od niecałego roku gram na basie a od 30 na gitarze :-). Jakoś u siebie nie przewiduję problemów z nauką gry na bębnach.

 

Możliwe że chodziło mu o błyskotliwą kariere :)

 

[ Dodano: 16-03-2013, 23:01 ]

Znaczy się, nie neguje- bo można i w o wiele starszym wieku nauczyć się grać jak zawodowiec, ale tutaj już potrzebne jest to "coś" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zawodu jestem... nieważne ;) Więc zawodowm perkusistą nie będę ale obserwując jak mój młody wymiata na gitarce po 1,5 roku samodzielnej nauki, najważniejsza w nauce wydaje się witamina P.

PASJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem podziękować za tak miłe powitanie i dużo rad :D

 

 

Na Twoim miejscu jednak poczekałbym na większy budżet bo za te 500 kupisz taki sprzęt który po pół roku zacznie Cię wkurzać brzmieniem (ja przynajmniej tak miałem), a potem sprzedając go raczej na nim nie zarobisz. W między czasie możesz skobinować sobie atrapę bębnów, własnoręcznie wykonane pady imitujące tomy to już coś.

 

No więc tak, jakby co to nie spieszy mi się z kupnem perkusji, mogę poczekać na więcej pieniędzy żeby kupić lepszą. Czy taka perkusja za jakieś 1000 zł długo wytrzyma i będzie dobrze brzmieć?

 

Co mogę ci polecić ja: kup dobry werbel. Potem dozbieraj na resztę.

 

Teoretycznie mógłbym tak zrobić mając teraz 500 zł. Tylko czy to na pewno dobry pomysł? Po 1. widziałem że ludzie często na forum pytają czy do jakiegoś tam werbla można dokupić zestaw, więc to chyba trochę skomplikowane? A po 2. mam pad, dużo na nim ćwiczę, a to imitacja werbla o ile się nie mylę, więc to trochę jakbym miał już werbel, to chyba lepiej jakbym kupił cały zestaw?

 

Co do garów- interesuje cię cały set, razem z blachami ?

No nie znam się za bardzo jakie mogą być sety ale myślałem o takim podstawowym tzn. (chyba) stopa, werbel, hi-hat + 2 górne bębny i ten duży talerz :D

 

Witamy na forum. Pherius napisał/a:
wszyscy mi mówią że jak teraz nie zacznę nauki to koniec bo potem będzie za późno

 

 

Nie przejmuj się.

 

To git :D Czyli byli w błędzie ;p

 

Igoras1997 coś też pisał o karierze, nie mam w planach gry w zespole, chociaż nigdy nie wiadomo :) Chcę grać na perkusji bo to moja pasja chociaż na razie grałem tylko 2 razy na prawdziwej perkusji, a muzykę kocham :P Cały czas ćwiczę na padzie co wieczór, ciągle jakieś nowe rytmy z piosenek wyszukuję i gram (lewa ręka, prawa ręka, stopa)

Więc jak kupie perkusję to już coś tam będę umiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem ćwiczyć bez bębnów jakiś rok przed zakupem. Faktycznie potem jak się siada za zestawem to proste przejścia i rytmy da się grać bez problemu. Z czasem wiadomo przychodzi artykulacja uderzeń itd. ale dużo to daje.

 

Co do pytania czy perka za 1000 zabrzmi to hm.. powiem tak, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej będziesz grał, obracał się w tym temacie, tym bardziej gust Ci się ukształtuje i z czasem set za 4000 nie będzie może nie brzmieć tak jak byś chciał. Ale na początek im więcej będziesz miał funduszy, tym lepiej. Pomyśl nad jakąś dorywczą pracą przez wakacje itd., możliwości zawsze się jakieś znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/perkusja-firmy-sounder-pl-i3079067465.html

 

Wiesz, jak takie coś kupisz za 500 czy 600 to pewno sprzedasz potem za 400 - niewiele stracisz. A przynajmniej masz na swoim miejscu wszystko co ma być - nie będziesz machał pałkami w powietrzu ;)

A jak brzmienie nie takie to zawsze można zatkać uszy ;)

Co do kariery - jak będziesz dużo grał to sukces przyjdzie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/perkusja-firmy-sounder-pl-i3079067465.html

 

Wiesz, jak takie coś kupisz za 500 czy 600 to pewno sprzedasz potem za 400 - niewiele stracisz. A przynajmniej masz na swoim miejscu wszystko co ma być - nie będziesz machał pałkami w powietrzu ;)

A jak brzmienie nie takie to zawsze można zatkać uszy ;)

Co do kariery - jak będziesz dużo grał to sukces przyjdzie sam

 

Idź się ...schowaj z takimi radami. Cholera, do czego to doszło, żeby ktoś polecał Soundera tu na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piejar, potem tego nie sprzeda. Każdemu jednemu radzimy: nie bierz takich szajsów.

Dlatego bardzo prosimy cię o zmianę taktyki i nie mydlenie oczu. ;)

Ułatwi to życie nam wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Jestem bardzo poczatkujacym, kupilem Amati i uwazam to za fantastyczny wybor. Jak poczuje ze chce czegos wiecej, to wtedy pomysle nad innymi beczkami, poki co- jest super. Razem ze swoimi gitarzystami odnowilismy je, wygladaja pieknie, brzmia bardzo przyzwoicie, czego chciec wiecej? Wiec moja rada: Szukaj amati w ,,dobrym stanie" (niekoniecznie zwracaj uwage na okleine itp, bardziej na drewno, obrecze i inne elementy ,,stale").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piejar, potem tego nie sprzeda. Każdemu jednemu radzimy: nie bierz takich szajsów.

Dlatego bardzo prosimy cię o zmianę taktyki i nie mydlenie oczu. ;)

Ułatwi to życie nam wszystkim.

Kolega sprzeda potem te bębny tak samo jak sprzedał poprzedni właściciel a Rynek zweryfikował ich wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leszek napisał/a:

piejar, potem tego nie sprzeda. Każdemu jednemu radzimy: nie bierz takich szajsów.

Dlatego bardzo prosimy cię o zmianę taktyki i nie mydlenie oczu. ;)

Ułatwi to życie nam wszystkim.

 

Kolega sprzeda potem te bębny tak samo jak sprzedał poprzedni właściciel a Rynek zweryfikował ich wartość.

 

piejar, jak już pisałem idź się schowaj ze swoimi głupimi wypowiedziami (nie działa aluzja, to nazwę rzecz po imieniu).

 

Szukaj amati w ,,dobrym stanie" (niekoniecznie zwracaj uwage na okleine itp, bardziej na drewno, obrecze i inne elementy ,,stale").

Popieram kolegę. Całkiem racjonalna rada, korzystając z której źle się nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za rady, w takim razie postaram się znaleźć jakąś używaną perkusję Amati.

 

Znalazłem tutaj dosyć ciekawą ofertę, perkusja amati rozbudowana, wygląda ok, ale czy cena nie jest jakaś za niska jak na rozbudowaną wersję? I czy ta perkusja jest w porządku? Co o niej myślicie?

 

http://tablica.pl/oferta/perkusja-amati-rozbudowany-zestaw-shell-set-werbel-ID2cOsB.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stawiaj może na ilość tylko na jakość,

 

Zestaw zawiera:

 

- Centrala 22''

- Werbel 14''

- Bongosy 6'' i 8''

- Tom 10''

- Tom 12''

- Tom 13''

- Tom 14''

- FloorTom 16''

- FloorTom 18''

 

nie masz tutaj hardware'u ani blach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szefie.. Doczytuj pan do końca.

Zestaw zawiera:

 

- Centrala 22''

- Werbel 14''

- Bongosy 6'' i 8''

- Tom 10''

- Tom 12''

- Tom 13''

- Tom 14''

- FloorTom 16''

- FloorTom 18''

 

W PEŁNI SPRAWNE KORPUSY I LUGI.

Statywy w dobrym stanie.

Naciągi bez uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa sorki, faktycznie statywy są :razz: . Niemniej zostaje jeszcze trochę do doinwestowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, brać? :D Możecie trochę dokładniej napisać co sądzicie o tej perkusji? Wydaje mi się to dobra oferta i nie chcę jej zmarnować, jak to pisaliście na forum, trzeba czekać na dobrą okazję :P Co prawda mam 500 zł ale te 250 jakoś bym załatwił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w to nie ładował, bo:

- za blachy będziesz musiał dać minimum 300 zł i to w tej cenie tylko mosiądz,

- jeśli niema w secie stopy to masz kolejne 100,

- na początek żeby nauczyć się grać wystarczy bas, werbel i 3 tomy, do tego hh, ride i crash

- pomyśl o wymianie naciągów bo są mierne, żeby to zabrzmiało to musiałbyś wydać na skóry ze 6- 7 stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- na początek żeby nauczyć się grać wystarczy bas, werbel i 3 tomy, do tego hh, ride i crash

 

Żeby się czegoś nauczyć (od 0) to wystarczy bas, werbel i hh, nic więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z tą?..:

Srawdź cenę :-). No i załatw sobie kilka fotek więcej bo ta jedyna fota jest nieczytelna. Za 500 czy 750 nie licz na cuda. Raczej będziesz słuchał rad w stylu "dozbieraj".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...