Skocz do zawartości
ziober6

Pałki AHEAD Lars czy Tommy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Czy miał ktoś może bliższy kontakt z pałkami AHEAD sygnowanymi Larsa Ulricha i Tommy'ego Lee Studio ? ? Chodzi mi o grubość, długość, które wydają się lepsze ? ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od twoich indywidualnych preferencji.. Jeśli masz małe dłonie to bez sensu jest grać grubymi pałkami, którymi będzie ci grać ciężej techniczne rzeczy. A długość- tak samo, musiałbyś obie pary wziąć w dłoń i trochę przetestować na padzie. Jednemu pasują grube długie pałki, a drugiemu np mnie, pasują pałki krótsze, cieńsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pałki to indywidualna sprawa. Jedno możemy Ci powiedzieć - są to niebotycznie drogie pałki a granie nimi wymaga umiejętności by czegoś w secie sobie nie uszkodzić.

 

Tak na marginesie - nie opłaca się ich kupować wg. mojej opinii. 150 zł? Za co pytam się. Za kawałek aluminium i wymienne główki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 23-03-2013, 00:19 ]

Pałki to indywidualna sprawa. Jedno możemy Ci powiedzieć - są to niebotycznie drogie pałki a granie nimi wymaga umiejętności by czegoś w secie sobie nie uszkodzić.

 

Tak na marginesie - nie opłaca się ich kupować wg. mojej opinii. 150 zł? Za co pytam się. Za kawałek aluminium i wymienne główki?

 

No nie jest do końca tak- te pałki są ciężkie, wyważone. Każda waży i mierzy tyle samo. ja gram na nich na padzie i są okey. za co 150 zł ? Już mówie- pałki drewniane się niszczą, zużywają i o ile używasz pałek za 10 zł, to nie są jakieś niesamowite wydatki. ( teoretycznie, bo praktycznie to te pałki niszczeją kilka razy szybciej niż te dorsze i koniec końców wydajesz więcej) Innaczej jest jeżeli grasz np. Vic Fithami, to ten wydatek jest już spory. Nikt ci nie broni grać prętami aluminiowymi, zamiast pałkami :D. No i kolejna sprawa- a'propos wymiennych główek. Jeżeli jedziesz na jakiś występ/koncert/ lekcje, to nie musisz brać ze sobą całego toboła z pałkami, bierzesz tylko te i kilka wymiennych główek. To uszkadzanie sobie rzeczy w secie to też taki trochę mit. Ja nie gram nimi na zestawie bo poprostu wole drewniane, i dość mocno mi się wydaje że one inaczej brzmią. Co do ceny- tak samo można by powiedzieć o pałkach drewnianych.

 

Ad.rem jako pałki do pada, jak najbardziej na tak !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad.rem jako pałki do pada, jak najbardziej na tak !

No właśnie na odwrót moim zdaniem. Na padzie pałki i tak się nie zniszczą, a grając na talerzach- tak. Więc jaki jest sens używać "niezniszczalnych" pałek na padzie a normalnych do zestawu? Przeczysz sam sobie.

 

A tak naprawdę- i na padzie i grając na zestawie dobrze jest używać jednego rodzaju pałek (jeśli chodzi o parametry typu grubość, długość i ciężar). Przyzwyczaimy się i pałka tak jak to powinno być stanie się przedłużeniem ręki. Stąd właśnie biorą się sygnatury- ludzie używają jednego modelu, który im najlepiej leży w dłoni + ewentualne ich poprawki typu nylonowa główka zamiast drewnianej i np grubość szyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia ze przez tyle czasu kupując drewniaki już dawno bym sobie sprawił ze 3 komplety Ahead'ów :). Miałem w łapach ostatnio sygnaturę Ulricha i jak dla mnie są trochę za ciężkie. Za to model bodajże 5A jest nawet okej :) Dlatego też chciałbym się dowiedzieć jak się mają do sygnatury np. Tommy'ego :) A co do uszkodzeń setu - myśle że dało by sie przyzwyczaić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheisse... Niestety nie mam możliwości żeby wziąć do ręki i porównać :) Chyba jednak zostanę przy modelu 5A :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sam nie wiem :D ale najprędzej pójdę za tą radą i kupie te 5B. Chyba że w międzyczasie wynajdę jeszcze coś innego :P nie mniej dzięki za pomoc ;)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...