Skocz do zawartości
dkanas

problemy z cholerną prawą nogą!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, gram już na perkusji 7, czy nawet 8 lat, rok temu zmieniłem technikę z heel-down na heel-up. Problem w tym, że za cholerę nie umiem wyćwiczyć stopy chociaż do połowy poziomu gry sprzed zmiany na heel-up. Już pół roku próbuję nauczyć się początkowego motywu na stopie w piosence 'pretender' foo fightersów no i za cholerę nie umiem ugrać tego poczwórnego uderzenia, próbowałem w wolnych tempach, już udawało mi się dojść prawie do docelowego tempa, ale po kilku minutach przerwy znowu nie dawałem rady. Macie jakieś sugestie? Jestem już cholernie sfrustrowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz książkę "Bass Drum Control" Colina Baileya? Tam są takie rzeczy, tutaj próbka z jego DVD, które jest oparte właściwie na książce:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to wygląda obiecująco, postaram się to gdzieś dorwać :-)

 

Edit: czy te techniki nadają się też do głośnego łojenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to żebym był czepialski... :P Jesteś pewny że tam jest 4x stopa? ja tam słyszę te 2 początkowe uderzenia, potem te 2 o które Tobie chodzi, pauzę i 1 uderzenie. to trochę łatwiej zagrać mimo wszystko. czyli zamiast ssss grasz ss-s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest 4 razy stopa. Po prostu najpierw na sucho próbuj wyprowadzić 4 równe uderzenia z prawej nogi, potem zwiększaj tempo a na końcu dodaj werbel i juz masz początek Pretender'a. Pamiętaj żeby czuć się komfortowo a nie spinać i grać te uderzenia koślawo. Kwestia czasu i wyćwiczenia - cierpliwości.

 

...chociaż dziwi mnie trochę jak ktoś po 8 latach gry może nie mieć opanowanej techniki heel-up...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ćwiczę i czytam, i gdzieś wyczytałem, że to może być uszkodzenie nerwu, że mi noga tak lata, zawsze probowałem na siłę grać szybciej, niż umiałem, bez rozgrzewek i mam pewne podejrzenia, że to moze być to. Żmudne ćwiczenie 4 ćwierćnuty 8 ósemek przez 40 minut dziennie powoli coraz szybciej zaczyna przynosić jakieś efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mam podobny problem

Lewą nogą potrafie grać praktycznie w kazdych tempach. Jednakze w prawą jest masakra.

Mialem kiedys uszkodzony nerw: rehabilitacja ,chodzenie w takiej opasce która mi podtrzymywała noge itp... i teraz są efekty :/

Tak czy owak kup sobie jakies witaminy -polecam Olimp dla sportowców,magnez.

No i cwiczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniłem technikę z heel-down na heel-up.

 

Po co zmieniałeś technikę?

Po 8 latach już człowiek sobie radzi,

więc po co tracić czas i nerwy na uczenie się od nowa?

Wróć do hildałna.

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...