Skocz do zawartości
06szymonszymanski

Yamaha DTX900 vs Roland TD 30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie która perkusja jest lepsza? Ogólnie będzie ona użytkowana w domu. Gram wszystko od folku po heavy metal. Przeanalizowalem filmiki na YT obu zestawów ale i tak jest cieżko z wyborem która. :???: Grałem rownież na td 30 osobiście powiem tyle

" mistrzostwo". Ale chcial bym wiedzieć jak to wygląda w porównaniu do tej DTX 900. Czekam na odpowiedzi. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zdaję sobie sprawę, że będą wśród czytających miłośnicy Yamahy i pasjonaci Rolanda.

Wedle mojej opinii Roland jest to Szczyt jeżeli chodzi o perkusje elektroniczną, zwłaszcza dla tych co przesiadają się często między elektronikiem a akustykiem. Możliwości edycji dźwięków posiada szerokie, ale... Jeżeli ktoś kiedyś majstrował przy możliwościach edycyjnych Yamahy to będzie mu tego brakowało w Rolandzie. Ktoś kiedyś napisał/powiedział, że Roland to doskonałe urządzenie Plug'n'Play i miał rację. Yamaha wymaga "spersonalizowania" brzmień do takich jak jesteśmy przyzwyczajeni słuchać.

Możliwości edycyjne próbek są baardzo podobne tylko inaczej nazwane.

Wielkim atutem Yamah jest możliwość łączenia kilku próbek dźwiękowych na jednym padzie. Daje to wielkie możliwości dla tych, co czasem grają inaczej niż typowi perkusiści.

Uważam osobiście, że DTX900 może nie czaruje "real feel'em" ale wielkie możliwości posiada i jest godny uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - dylemat moich marzeń - ale to NAPRAWDĘ kupa kasy - też obejrzałem wszystkie możliwe filmy (sam mam td-15KV) - stukałem w silikon Yamahy; może udaj się do sklepu gdzie mają obie perkusje (są takie) i postukaj? Ja pewnie kupiłbym Rolanda - pewniak; pozdrawiam;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
udaj się do sklepu gdzie mają obie perkusje (są takie)

 

Mamy na stanie DTX950K i TD-30KV

Zapraszam do Music Store Poznań :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...