Skocz do zawartości
bogo666

Tama Superstar vs Dpd LX

Rekomendowane odpowiedzi

Yo, rozmawiamy wyłącznie o shell setach bez werbli i hw. Rozmiary to 22.14.12.10

 

Domyślnie na któryś z zestawów założę evansy hydraulic.

Tama to niby półka semipro/pro , a LX pro , ale co z tego :)

No i różnice w drewnie.

 

Tama - 1700 zł , Lx - 2200 zł

 

Co kto o tym myśli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup se polmuza, bo na takie bębny jak założysz hydraulic to tak jakbyś grał na polmuzie, totalnei zabijesz brzmienie ;)

 

a tak poważnie ja bym wział pdp LX. Z moich styczności z pdp wyłania sie bardzo dobry obraz tych bebnów, a LX to najwyższa półka pdp, Tylko proszę Cię nie zakładaj hydrauliców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te hydraulici nie są chyba aż takie złe :) aktualnie mam pinstripe + e ringi od evansa i wybrzmiewani i tak jest za długie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktualnie mam pinstripe + e ringi od evansa i wybrzmiewani i tak jest za długie.

 

bo nie "umisz" stroić panie ;) a co masz za "bymbny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mistrzem strojenia to nie jestem, aktualnie mam je na PdP seri Ex.

Zastanawiałem się jeszcze na Aquarian PERFORMANCE II.

 

a stroje metodą palca i fałd , później dostrajam śruby do siebie , tak samo z rezo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinstripe z eringami i za długo wybrzmiewają? Szacun.

Miałem (i w sumie nadal chyba gdzieś mam) zestaw hydrauliców. Moim skromnym zdaniem koszmar. Brzmią jak normalny naciąg z nałożonym na niego prześcieradłem. Ciche, maksymalnie stłumione i nie wykorzystują zupełnie potencjału bębnów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na aqurianach ale za to polecam remo emperor, na dobrych bębnach nie ma bata żeby sie nie sprawdziły. Nie mają tłumików wiec nie zabiją bębna, zaś dwie warstwy naciagu uwidaczniają dolne pasma. Razem daje to efekt dość otwartego brzemienia ale przy dobrym stroju i korpusie nie ma ogononów. mój artist wystrojony przez kolegę z Perihellium -> www.perihellium.com wręcz śpiewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem emperor powlekane chropowate na tych bebnach co teraz ,to była kupa z masłem, ale LX to już inna klasa

 

ja po prostu lubię jak tom brzmi krótko i konkretnie , z takim mlaśnięciem

Nastroiłem teraz tą metodą co mówiłeś , brzmią dobrze ale z e-ringami dodatkowo jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquariany można porównać do Evans Ec2. Tłumia bardzo, bebny brzmią pod nimi bardzo cicho, grałem na gretschu catalina z tymi naciągami gadało fajnie. A jak Pinstripe + e ringi nie tłumią to albo boli ucho albo nie wiem:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no trochę przesadziłem z tym nie tłumieniem pinstripów + e-ringi , po nastrojeniu jak kolega mówił jest ładnie w tej konfiguracji. Zastanawiam się nad tym czy własnie aquariany nie będą podobne , bez wykorzystania e-ringów

wyjdzie na to w końcu że bez kombinowania zostanę przy pinstripe + ering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...