Skocz do zawartości
ElKaczor

Pearl Session SRX, Gretsch Catalina Maple, Sonor 3007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na forum jestem od długiego czasu, jednak nie zabierałem zbyt często głosu, bo nigdy nie czułem się wystarczająco kompetentny.

 

Proszę Was o szybką pomoc w wyborze bębnów. Sprawa rozchodzi się między trzema modelami, nie interesuję mnie na daną chwilę nic innego i zdania typu "ja bym wziął to..." , "poszukaj na allegro tego..."

 

Bębny GŁÓWNIE do około rockowego - brytyjskiego grania, grania w małych klubach i za małe pieniądze. W PLANIE jest jednak projekt około metal corowy, czyli będzie też granie na twinie, czasami blasty. Wiem jednak, że nie ma bębnów do wszystkiego, dlatego pierwszy plan, sytuacja obecna to klimat The Klaxons, Foals, Małpy.

 

No i tak bębny w rozmiarach:

 

Pearl:

22x16, 12x10, 13x9, 16x16

 

Gretsch:

22x18 16x14 14x14 12x10 10x9

 

Sonor:

BD: 22âx17,5âTT: 12"x9"TT: 13"x10"FT: 16"x16"

 

BARDZO PROSZĘ o opinie osób, które miały, lub grały na tym sprzęcie. Naczytałem się na forach hiphopowych, lub przy recenzjach płyt przez wybitnych anonimowych recenzentów zdań typu "ch..owe, nie słuchałem". Więc Bardzo proszę o niezabieranie głosu przez osoby, które widziały próbki na YT jednego, lub drugiego zestawu, bo taką osobą jestem również i ja i taki głos nie wnosi nic do dyskusji.

 

Sprawa jest pilna, bardzo proszę Was o szybką pomoc i rzeczowe opinie. Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez parę lat SRXa, na Catalinie grałem kilka miesięcy, sonora z tej serii nie miałem, ale miałem porównywalny zestaw z brzozy.

Śmiem twierdzić, że jest to wszystko porównywalna półka, chociaż w detalu Pearl był z nich najdroższy, a Gretsch chyba najtańszy, to ja bym brał Catalinę po prostu z powodu większej liczby tomów i w konsekwencji większej możliwości dopasowania sobie składu zestawu do tego co chcesz akurat grać.

Prawdę mówiąc, nie podejrzewam, żebyś był w stanie odróżnić te bębny na ucho, gdyby założyć na nie te same naciągi i nastroić podobnie, więc kryterium rozmiarowe ma tu sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SRX! To już w zasadzie zawodowe bębny są, w porównaniu do reszty. Łatwo się stroją, można naprawdę pro brzmienie wyciągnąć, hardware bardzo dobry, na koncerty brać nie siara, każdy akustyk sobie poradzi z wykręceniem czego tam potrzeba.

 

http://www.youtube.com/watch?v=VtHazWnPiFY

 

http://www.youtube.com/watch?v=XSVia3PNtBA

trochę inna konfiguracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, prosiłbym o jeszcze jakieś komentarze, też co myślicie o tym, że jednak w perlu centralka ma 16" głębokości? Jest najkrótsza z tych trzech, jak to gada?

 

też pytanie to posiadacza srx klon-machoń-klon, jaka róznica, między samym klonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22x16 to bardzo zacny rozmiar. Nie sugeruj sie za bardzo tym, że nie jest to 22x22 :D Zagada zawodowo.

Z mojej strony co do wyboru to poszedłbym w Pearla. Mi osobiście konfiguracja najbardziej leżąca bo i tak używam 12,16,22 i werbel :) A gdzieś tam grałem na SRX i podobało mi się bardzo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...