Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, forumowiczow poniewaz iz posiadam perkusje Tama Imperialstar z setem blach meinl MCS ;/, chialbym kupic nowy set i nowe blaszki. I teraz mam pytanie najpierw kupic perke i miec slabe blaszki czy lepiej kupic lepsze blaszki i miec slabsze bebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

 

Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w lepsze blachy (pewnie większość forumowiczów doradzi Ci właśnie w ten sposób) Skoro bębny już masz, to powinieneś je porządnie nastroić. Tama Imperialstar to już nie najgorszy instrument więc przy dobrych naciągach, jako takim słuchu i odrobinie chęci spokojnie stworzysz ciekawe brzmienie bębnów.

 

Seria Meinl MCS to żadna rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś to tak, jakbyś ubolewał nad faktem posiadania takiego sprzętu;. Założę się, że wielu perkusistów zazdrości Ci takiego wyposażenia ;)

 

i nie napisałeś budżetu, jakim dysponujesz. Ja bym zaczął od wymiany crashy, potem ride i hat. MCS to nic specjalnego, ale nie jest też na tyle źle, żeby nie móc wziąć go na scenę (widywałem już takie wynalazki na koncertach, że MCS to przy nich klasa światowa ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zaczął od wymiany crashy
Lol, niby dlaczego? Najważniejsze i najczęściej wykorzystywane blachy to hh i ride i to od nich się raczej powinno zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze i najczęściej wykorzystywane blachy to hh i ride

 

Fuckt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w stosunku do crashy MCS ride i hihat nie są najgorsze. wolałbym mieć dwa dobrze brzmiące crashe i średni hh/ride, niż zajebisty ride i hat i do tego szmatławe crashe. Poza tym przydałby się budżet, bo jak ma np. do wydania 300zł, to dużo nie pokombinuje, ale za 1500 już może i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam MCS'y do ride'a i hat'a można się przyczepić ale crash moim zdaniem brzmi wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu, mi się podobał tylko hihat, ale crashe do mnie totalnie nie przemówiły (dlatego zresztą ich nie kupiłem ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Ja bym nieco inaczej podszedł do tematu.

 

Pierwsza sprawa - jaki budżet?

Druga kwestia - w jakim odstępie czasu planujesz dokupic reszte jeśli pierwszy zakup już zrealizujesz?

 

Zmierzam do tego, że czasami widnieją w komisach/aukcjach oferty sprzedaży całych zestawów wraz z blachami. Można w dobrej cenie kupić komplet (choć nie zawsze)

 

A nawet jeśli nie kupno takeigo całego kompletu, to ja na Twoim miejscu bym wolał kupić najpierw blachy, a potem bębny. Tylko, że blaszki używane. Można sporo na tym zaoszczędzić. Osobiście wolałem kupić używanego Sabian AAX Stage hi-hat 14" za 600zł-700zł niż nowy hi-hat Amedii który tyle kosztuje (oczywiście wiadomo, kwestia gustu co do marki i modelu blach, lecz podaje to jako przykład).

Ja tak kupiłem praktycznie cały set swoich blach, a troche tego było. Oczywiście nowe też miałem i z własnego doświadczenia zauważyłem, że jeśli ktoś nie ma techniki to blache tak czy siak połamie, czy to nowa czy używana i nie mówię tutaj o blachach tureckich, które ogólnie mają opinie mniej wytrzymałych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myslicie na temat blaszek amedia thrace?

 

Według mnie bardzo fajne blaszki :) Szczególnie Crashe przypadły mi do gusty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wolałbym mieć dwa dobrze brzmiące crashe i średni hh/ride, niż zajebisty ride i hat i do tego szmatławe crashe
Ja używam tylko dwóch blach - hh i ride, a zamiast crasha używam ride i wszystko styka, nie odczuwam braku crashy do tego stopnia, żeby musieć je mieć kosztem hh/rd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth, ja też gram na małym zestawie (hh, ride i mały crash). Ja podałem rozwiązanie wg mnie w miarę uniwersalne, bo autor do tej pory nie podał podstawowych informacji - budżet, co gra i jak gra, czy potrzebuje sprzętu "na już" czy może polować na okazje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blaszki chcialbym przeznczyc maks.1500. Gram ciezszego rocka. To nie jest zakup na teraz bo mam dopiero 800 zl odlozone wiec jeszcze troche mi brakuje. Sorry ze tak pozno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam tylko dwóch blach - hh i ride, a zamiast crasha używam ride i wszystko styka, nie odczuwam braku crashy do tego stopnia, żeby musieć je mieć kosztem hh/rd.

 

Bardzo dobrze powiedziane a crash'a już ma w miarę dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Amedia Vigor Rock/Shiny set albo Istanbul Xist?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amedia VRS nieźle sieje, głośne blachy, ale trzeba w nie trochę walnąć (przynajmniej ja musiałem, ale ja mam lekką łapę ;p ). No i nawet za te 800zł wyłapiesz może hata i ride.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum było ogłoszenie Istanbul Agop Xist 14,16,18,20 za 1199 używki, nowy taki komplecik ponad 2 tysie, może coś wynegocjujesz jeszcze. Mam te blaszki i są fantastyczne :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie, ostro staniały. Mój błąd. Z pół roku temu nówki kosztowały ok 1700 bez 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...