Skocz do zawartości
zaneta

Proszę, doradźcie mi!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Gram na perkusji od niedawna, bo zaledwie od 1,5 roku. Ale od pewnego czasu zaczęło mnie wnerwiać brzmienie mojego bębna basowego. Brzmienia to on w ogóle nie ma. I teraz moje pytanie? Co zrobić aby je poprawić. Czy myślicie, że nowy naciąg rezonansowy na przykład Remo Powerstroke 3 Ebony poprawi jego brzmienie?

 

Mam bębny pdp z5. Nowe naciągi uderzeniowe z evansa. Te rezonansowe są fabryczne.

 

Tylko nie piszcie mi komentarzy w stylu - kup se nowe bębny. Bębnów nie kupie, bo nie mam kasy. Co do tematu - jeśli taki już były to sorry.

 

Będę wdzięczna za pomoc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąg uderzeniowy od evansa, ale jaki dokładnie ? i czy masz jakoś wytłumioną tą centrale koc , ręcznik etc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Co Ci się konkretnie nie podoba w brzmieniu.

2. Jaki naciąg uderzany.

3. Rezonans dziurawiony czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;-)

 

Do bogo666:

Evans fusion 2 - chyba tak się nazywa...

Tak, mam w centrali kocyk.

 

Do ybl:

1. Centrala nie brzmi po prostu jak centrala. Brzmienie powinno być nasycone, konkretne a nie "coś" co nie można niczym nazwać. Bęben jest nastrojony.

 

2. Evans Fusion 2

 

3. Naciąg rezonansowy nie jest dziurawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bęben jest nastrojony.

A opisz swoją metodę strojenia, co z nim zrobiłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za naciąg nie grałem na nim , koc który masz w środku może za bardzo tłumić brzmienie. Ja osobiście mam małą poduszkę na rzep która opiera się na naciągu rezo, ewentualnie można dać jeszcze jedną na uderzany. A założony mam Super Kick I od aquariana i jestem bardzo zadowolony.

 

Myślę że więcej mogła by dać zmiana naciągu głównego niż rezo + zamiana koca na coś mniejszego np 2 zwinięte ręczniki przylegające do naciągów od wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z róznych bębnów różne rzeczy można osiągnąć, ale to raczej trzeba samemu pokombinować.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam, to każdy pakuje coś do centrali... :roll:

 

Ja mam PDP FS i w centrali nie mam nic. Puściutko. Naciągi na uderzanym Evans Emad, a na rezo Evans Onyx.

 

jestem zadowolony z brzmienia.

 

U autorki tematu problem leży w stroju zapewne. Z każdej centrali da się coś wyciągnąć, tylko przy gorszych bębnach trzeba dłużej posiedzieć.

 

Ewentualnie polecam zakup używanego naciągi Evans GMAD, to gruby naciąg z pierścieniami. Świetnie wyciąga lepsze brzmienie z gorszych centralek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nastrój go niżej ? U mnie w centrali wysoko nastrojony też nie brzmi . (Mam bębny Sounder...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą spróbuj go niżej nastroić i wyciąć otwór rezonansowy

chyba że grasz muzykę jazz to wtedy otwór nie spełni zadania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmieniłem naciąg uderzeniowy na remo (nie pamiętam jaki) od wewnęcznej części naciągu po samych rantach wykleiłem taśma PAWERTAPE, naciąg zrobił się nie co sztywniejszy i jak dla mnie poprawi się dzwięk, moze kup na centrale np http://drumcenter.pl/product-pol-1819-Evans-Latka-Black-Single-EQPB1.html i wyklej moze pomóc co do środka ile bębnów i bębniarzy tyle patentów ja w centrali miałem gąbkę wyjętą z fotela chyba :D, może być kwesta nastrojenia bębna może masz nacią przystosowany do wysokiego stroju a masz go nisko nastrojone itp itd. jak jest z gdańska mogę pomóc mam stroik do perkusji. pozdro 666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...