Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam perkusję elektroniczną Alesis DM6. Pomyślałem, że warto byłoby ją ulepszyć. I tu się rodzi pytanie, które dotyczy sposobu ulepszenia tej w.w. perkusji. Od czego zacząć? Wymiana będnów? Na przykład takie, czy jest sens? Skoro są siateczkowe, to rozumiem, że jest, ale czy kupić moduł najpierw?

Jeszcze jedna dodatkowa sprawa: jeślibym chciał rozszerzyć możliwości perkusji poprzez dokupienie nowych bębnów to co muszę zrobić? Na moim module jest jest jedno wejście na wszystkie, więc będzie się to wiązało z nowym modułem? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polepszanie dm6 to tak jak psikanie perfumem na.. kupe...

 

Jesli nie czaisz metafory to wytlumacze to wprost:

zapach chwilowo moze bedzie lepszy, ale to nadal gowno...;)

 

Na dobrą sprawę w dm6 do wymiany jest wszystko..., ale moze zacznij od brzmienia.

Z tego co wyczytalem to dm6 ma usb-midi wiec puszczasz go przez kompa i jesli nie masz dobrej karty muzycznej to mozesz tą gotówkę własnie na nią przeznaczyc. Pozniej wstawiasz brzmienia z jakiegos programu i mozesz cieszyc sie profesjonalnym soundem. Kwestia blach - jesli masz jeszcze 1-2 dodatkowe wejscia to mozesz zrobic sobie powiedzmy rida 2strefowego (z bellem). Zarzuc PMa do goscia opel2111 on za grosze zrobil dwustrefowe blachy i jest skory do pomocy wiec Ci wszystko wytlumaczy;)

Co do padów... no coz... jedynym wyjsciem ktore cos polepszy to przejscie na siateczkowe - czyli musialbys od now zbudowac cały bęben (korpus, lugi, naciag).

Duzo pracy i funduszy, a efekt różny... narazie skup sie na brzmieniu i blachac, potem sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polepszanie dm6 to tak jak psikanie perfumem na.. kupe...

 

Jesli nie czaisz metafory to wytlumacze to wprost:

zapach chwilowo moze bedzie lepszy, ale to nadal gowno...;)

 

 

;]

 

Ja proponuje DM6 sprzedać lub oddać komuś kogo nie lubisz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, dopiero zaczynam, więc byłoby nosensem kupować jakiegoś Rolanda za 800 000 złota ;) Ale skoro tyle roboty, to rzeczywiście przy jeszcze większej ilości gotówki wymienię po prostu całą. Dzięki, bo nie byłem świadomy, że mam taki szajs ;_;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, DM6 to bardzo słaba konstrukcja. Być może Tobie akurat odpowiada, ale nie warto w nią inwestować dodatkowo. Pady wybrałeś dobre, ale moduł DM6 ich nie obsłuży, bo te pady są dwustrefowe.

 

Kiedy więc już uznasz, że chcesz czegoś innego, to po prostu kup cały inny zestaw. W zasadzie nie możesz się pomylić, niezależnie od tego, co wybierzesz, raczej zawsze będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym na początek wymienić moduł na jakiś lepszy. Mam tu na myśli któryś z modułów Rolanda i zapewniam że brzmienie, czułość i nawet komfort grania zmieni się na lepsze bo nie trzeba walić z siłą w te pady jak jest w przypadku modułu dm6. Z czasem możesz sobie kupić pady siateczkowe i wymienić pady talerzy na dwustrefowe. Na początek lepszy moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...