Skocz do zawartości
nalendil

Jaki zestaw na początek do 1500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym kupić perkusję, a mój budżet zmyka się 1,5 K. Znalazłem kilka opcji na necie, ale jako, że jestem laikiem i chciałbym dopiero rozpocząć zabawę nie bardzo się na tym znam i chciałbym was prosić o pomoc. Zestawy, które znalazłem to:

 

Mapex tornado (nowy, 1200, cały zestaw) - mapex tornado nowy allegro

Basix Oxygen (nowy, 1300 cały zestaw) - basix allegro

Basix Neon Fusion (używana, 1500, cały zestaw) - basix tablica

Pearl Target (nowa, 1500, nie wiem czy blachy wchodzą w skład) - Pearl allegro

Basix (używana, 700, cały zestaw) basix tablica 1

Tama Imperialstar (używana, 1500, cały zestaw) - tama imperial

Kolejny Basix - (używany, 1150, cały zestaw) - basix tablica 2

Basix concert (używana, 1400, cały zestaw) - basix concert

Mes Q7 (nowy, 1300, cały zestaw) - q7

 

Znalazłem także niepełne zestawy Pearla:

Zestaw 1 (850) - pearl 1

Zestaw 2 Pearl Export (używany, 900, bez blach) - pearl 2

 

Zestawy pełne bądź niepełne, które kosztują mniej niż te 1 500 mogę czymś "uzupełnić" za pozostałą kasę. Tylko jak wspominałem, jestem początkujący (a nawet i to jeszcze nie) i dlatego proszę was o pomoc. Może macie własne zestawy godne polecenia i na sprzedaż? :) Z góry dzięki.

 

Btw. co sądzicie o tym zestawie?

PEARL EXR825H GUN METAL - pearl gun

Sądze, że ciężko będzie go "wyrwać" za mniej niż 1800 także pewnie nie dla mnie, ale w ten jeden dzień licytacji mogę się pobawić :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to moim zdaniem godny uwagi jest wyłącznie stary Pearl Export, ten za 9 stów. Całkiem okazyjna cena. Potem może musiałbyś włożyć troche więcej niż pozostałe 600 zł w statywy i blachy jako takie ale mimo wszystko warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, najbardziej godne uwagi są te dwa Exporty. Bardzo fajne bębny i na początek, i na później.

Jedna tak ogólna uwaga, z takim budżetem unikaj nowych zestawów. Zwyczajnie się nie opłaca. Lepiej poszukać w używkach.

Następna uwaga, unikaj użytkownika KosmoDRUM. Może i nikogo nie oszukał. Ale na jego aukcjach z reguły sprzęt (lepszy lub gorszy - częściej gorszy) za wygórowaną cenę.

Takie wynalazki jak Mapex Tornado czy Pearl Target też sobie odpuść. Przynajmniej 50% ceny takiego zestawu, to napis.

Basix Neon, to 1500 kosztował nowy.

Ogólnie z Basixa jak już to brałbym serię Custom.

Zestaw 1, to nie Pearl, tylko Amati. Za 500zł, można by i wziąć. Za 850 zdecydowanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei polecam imperialstara, na początek fajny zestawik, nie zawiedziesz się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak coś czułem, że większość ceny za nowe zestawy typu Pearl czy Mapex będzie się zawierać w nazwie. Pearl wydaje się być git, zwłaszcza, że go polecacie, tyle, że oprócz blach i statywów do nich nie ma także verbla, także chyba nie ma opcji, żeby nawet w 1800 to zamknąć. A naprawdę więcej kasy nie dam radę uzbierać. Dlatego na tę chwilę myślę o imperialstarze.

 

btw. rezik, spoko koszulka, "gdzieś już taką widziałem" hue hue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu masz nagranie tego imperialstara z twojego pierwszego postu, jakość nienajlepsza, granie nie najlepsza, ale mniej więcej coś słychać :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że wciąż nie mam wybranego zestawu, chciałem prosić o pomoc, jeśli bym się zdecydował na tego Pearla białego. Powiedzmy że wezmę go za 800 zł. I powiedzmy miałbym 800 zł na zakup verbla + statyw, hi-hat + statyw i jakiś crash + statyw. Zależy mi na dobry verblu i hi hat. Da się coś godnego poskładać? (używane czy nowe...obojętne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jezeli upierasz sie przy nowym to tez bym bral PEARLA, ale to sa zestawy tylko beczki + hardware, do tego dolicz kszeselko blachy i jak potrzebujesz to twin.

a tak sie sklada ze mam do sprzedania

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-zestaw-perkusyjny-yamaha-ID1OwUd.html#299d90ecdf

zestaw nie jest nowy to fakt masz forumowiczow niech sie wypowiedza na temat zestawu, jak masz jakies pytania pytaj.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...