Skocz do zawartości
Justix

Perkusja elektroniczna na początek!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Od zawsze marzyłam o perkusji. Zawsze chciałam, ale rodzicie się nie zgodzili, ALE w końcu po wielu latach czekania w końcu się doczekałam. Od jakiegoś czasu co tydzień chodzę na zajęcia z perkusji. Poszłam jak na razie na 2, nie wiele potrafię. Na zajęciach pana zapytałam się czy lepsza jest elektroniczna czy taka prawdziwa, oczywiście odpowiedział, że prawdziwa. ,,Jak się potrafi grać na prawdziwej to i potrafi się grać na elektronicznej, gdy potrafi się grać na elektronicznej to nie potrafi się grać na prawdziwej. Elektroniczna tylko zastępuję prawdziwą'' - słowa mojego pana nauczyciela. Niestety muszę mieć elektroniczną, ponieważ nie mogę mieć prawdziwej, bo za dużo hałasu i też ponoć dlatego, że mieszkam w kamienicy..

Ok, koniec opowiadania moim historyjek, przejdę ko konkretu. Jaką polecacie wstępną perkusje ELEKTRONICZNĄ na początek? Na zajęciach jest yamaha elektroniczna i prawdziwa perkusja obok, ale ja gram na elektronicznej. Więc, kupić jakąś yamahę czy inną polecacie? Rozejrzałam się po internecie po perkusjach, ale ja się nie znam więc proszę was. Mam budżet do około nie całych 2k, około coś 1,500-1,800. Podam link do obrazka na jakiej gram perkusji na lekcjach, nie jest to chyba ten dokładny model, ale takie ma bębny, takie jakby z ''guma'' ( https://www.google.pl/#output=search&sclient=psy-ab&q=perkusja+hi+hat&oq=perkusja+hihat&gs_l=serp.3.0.0i13i30.1614.8700.0.9652.11.9.2.0.0.1.428.1758.0j6j2j0j1.9.0...0.0...1c.1.14.psy-ab.RQetXq6f4xk&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&fp=b69d70c6240e653c&biw=800&bih=497). Mam też również na lekcjach trochę inne ułożenie hi hata trochę w prawo, ale mam nadzieję, że da się to poprawić. Słyszałam, że można podłączyć pod słuchawki, czy to prawda? Za pewne tak, ale wolę się upewnić. Pan również mówił o stopniach głośności, najlepiej mieć 3 lub więcej. Dziękuję za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz sąsiadów, mieszkasz w domku jednorodzinnym.

To zaczynając naukę kup akustyka.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałam, że mieszkam w kamienicy to znaczy, że raczej są sąsiedzi obok :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakąś piwnicę, albo dziadków niedaleko, którzy mają jakieś wolne pomieszczenie ? Ew znajomych którzy mają jakieś garaże i inne tego typu rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz może jakąś piwnicę, albo dziadków niedaleko, którzy mają jakieś wolne pomieszczenie ? Ew znajomych którzy mają jakieś garaże i inne tego typu rzeczy?

Ta sugestia jest bardzo właściwa.

Szukaj możliwości dla akustyka....święte dla początkujących, dla ustawienia całego aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używanego Alesisa za 1000 zł i jestem zadowolony z tej decyzji.

Na akustyku nie mam po prostu gdzie pograć, poza małymi wyjątkami.

Teraz mam w domu elektronika, włączam kiedy chce, zakładam słuchawy i łupię.

 

Wieczór,rano , noc - kiedy chce i kiedy tylko mogę.

 

Moim zdaniem zawsze można mieć w domu elektroniczną zabawkę a jednocześnie starać się łapać okazje pogrania gdzieś na akustyku.

Za 2 tyś można by pewnie dostać coś lepszego (w używce) niż ten mój Alesis DM6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziadków nie pozwolili by, ale i tak nie mają tyle miejsca. Do garażu nie wepchnę, bo ''ukradną'' jak to mama mówi, i jak coś już nie mam garażu.. Strychu nie ma w mojej kamienicy. Hmm.. chyba lepiej mi będzie kupić do domu elektroniczną i na lekcjach ćwiczyć na akustycznej. Też tak sądzicie? Chyba tylko na to wychodzi :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad zestawem ćwiczeniowym do domu, bo nie zawsze jest okazja by pojechać na salkę, nie miałem za dużo kasy na to przeznaczone więc zdecydowałem się na perkusję KAT KT1.

 

Rozmawiałem z kimś z Drumcenter i polecił mi ten zestaw.Zaufałem DC i się nie zawiodłem jak zwykle:D. Zestaw jest cichy (ma m.in specjalny cichy bijak do stopy)i ma fajne funkcje jak za tą kasę. Mogę Ci go spokojnie polecić:D.Do ćwiczenia w domu w sam raz:D

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...