Skocz do zawartości
janekperkusista

Jak Zrobić perkusję elektronicznąz akustycznej?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ale czy piezo i wejście od zwykłego pada wystarczy?Obejrzałem sobie filmik

i myślę że coś z tego będzie.

 

[ Dodano: 26-05-2013, 22:19 ]

Tak jak w temacie, z tym że nie mam modułu perkusji elektronicznej ale chciałbym się dowiedzieć czy zwykłe głośniki odbiorą sygnał z blaszki piezo.

Gdyby ktoś mógł to proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiorą. Znacz może jakis tam trzask się wydobędzie, ale nie zabrzmi to jak bęben. Blaszka piezo ma za zadanie wysłać impuls elektryczny, który oznacza, że "w coś tam się uderzyło". Blaszka ta, podłączona do kabla, który to wpięty jest do modułu w odpowiednie gniazdo odpowiadające elementowi zestawu, wzbudzi tenże moduł do odegrania wgranego weń odgłosu tegoż elementu. Bez modułu nie ma skąd wziąć perkusyjnych dźwięków - nie wezmą sie one ot tak, z powietrza, kiedy podłączysz blaszkę bezpośrednio do głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja "elektroniczna" perkusji to w skrócie dwie zasadnicze części.

PADY + MODUŁ.

Padami będą konstrukcje imitujące różne instrumenty np:..talerze, kotły itp.

Przetwarzaniem impulsów granych na padach zajmuje się moduł.

Są moduły różnej klasy z różnymi możliwościami.

Myśl, jaką ty proponujesz, wskazuje na zwykłe nagłośnienie.

Gość na filmie przerobił swój zestaw na typowe PADY pod MODUŁ.

Nagłośnienie można uzyskać za pomocą mikrofonów (..różne możliwości)

Co do samej blaszki piezo-..są mikrofony np: dla gitar akustycznych, gdzie przylepiona na pudle rezonansowym, zbiera dźwięki strun jak i np:..pukania w pudło, ale ponieważ nikt w ten sposób nie nagłaśnia perkusji porzuć tę myśl w spokoju.

 

[ Dodano: 30-05-2013, 16:40 ]

Naciągi siateczkowe + triggery + moduł.

To cała prawda o przeróbkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak założę na beczki naciągi siateczkowe Pearl'a, do tego triggery Ddruma :

 

http://allegro.pl/trigger-triggery-ddrum-acoustic-pro-kit-wawa-i3677949939.html

 

do tego moduł Roland TD12 - czy to mi mniej więcej będzie działać jak oryginalny komplet perkusji Roland TD12 ?

 

 

Chodzi mi o dynamikę, czułość bębnów - a najbardziej werbla - przy współpracy z modułem Rolanda...

 

Czy werbel będzie współpracował z modułem tak jak z padem np. PD 105 ?

 

Zależy mi na szybkiej podpowiedzi :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o 10,12,14 i stopa 20" ... No a werbel Rolanda, no i blachy Rolanda...

 

Wiszę browar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę całkowicie przerobić, bo to mi tylko potrzebne sporadycznie...

 

Zastanawiam się , jak będzie reagować centralka, skoro z 14tką może być problem... ?

 

Rozumiem, że sygnał z triggerów ddruma podłącza sie prosto do modulu TD12 kablem XLR-JACK stereo ... ?

Czy mono? Czy bez znaczenia? Mam na myśli tomy i stopę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek odradzam naciągi siateczkowe Pearla totalna poraażka poprostu rakieta tenisowa na małych rozmiarach na dużych jak jak flak .Trzeba zainwestować w coś lepszego . Co do kabli xlr jack mono na werbel jack stereo żeby korzystać z rimu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest problem, bo jak trzeba to i Rolandowskie kupię...

 

Zastanawia mnie tylko teraz kwestia centralki - czy wystarczy ten naciąg Pearl'a - i triggerów.

 

Czy na tomy i stopę wystarczą te ddruma czy jednak inwestować w triggery Rolanda...?

 

Czy może na tomy wystarczyłyby triggery ddruma a tylko na centralkę kupić Rolanda...?

 

Wiadomo, że chodzi o piniondze... :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triger D Drum to jeden z najlepszych trigerów więc nie potrzeba kupować Rolanda jeśli naciągi będziesz miał dobrej klasy wszystko będzie śmigać jak należy oczywiście po skonfigurowaniu ustawień w module.Nie stety naciąg Pearl na stopie raczej nie da rady ponieważ jest zbyt miękki i kiepsko będzie przenosił impulsy na triger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldekdrums, to co w takim razie radzisz zrobić ze stopą...?

 

Chcę wykorzystać do tego Mapexa Fast Packa 20,8,10,12 , werbel zostanie Rolanda PD 105 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldekdrums, dzięki za pomoc :)

 

Tomy w takim razie naciągi Roland lub Drum Tec + triggery Ddruma

Stopa - trzeba coś wymyślić - może jakoś zamontuję KD 85 ...

A może trigger Pearla z zestawu E-pro Live ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wowa7, no właśnie, ja mam cały zestaw TD12, ale chodzi o to że chcę normalne beczki przerobić na elektronika - chodzi mi o wygląd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też przyjrzeć się ofercie Aquariana. Mają 2 rozwiązania:

inhead - zwykłe naciągi z wbudowanymi triggerami - można grać jak się chce: akustycznie i elektronicznie

onhead - naciągi w formie padów/nakładek na werbel i tomy. Grają cicho, generują tylko sygnał elektryczny. Podobno to lepsza technologia niż piezo i eliminuje problem crosstalku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co, przyszedł do mnie naciąg siatkowy Pearl i trigger Rolanda do centralki.

Po odpowiednim upchaniu w środku centralki poduszki - żeby to w miarę rozsądnie odbijało bijak - i trochę pogrzebaniu w ustawieniach TD12 - DZIAŁO :)

I to dość poprawnie. Jeszcze muszę sprawdzić czy nie będzie przenosiło czegoś z tomów przy graniu - tomy będą na centralce.

A tomy przerabiam w firmie Dig Drum - naciągi siatkowe i triggery, w otwór wentylacyjny będzie zamontowane gniazdo jack...

Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...