Skocz do zawartości
Pieczarka_cal.P

Perkusja dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym nauczyć się grać na perkusji i jakoś nie wiem od czego zacząć. Na razie kupie sobie pada i jakieś budżetowe pałeczki i będę trenował rytm, ale warto by było już poszukać jakiegoś zestawu. Oto co znalazłem:

 

http://www.thomann.de/pl/millenium_mx222.htm

http://www.prodrum.pl/kompletna-perkusja-mes-q7-cat-730-id-2588.aspx

 

Gdybyście mieli jakieś propozycje to chętnie wysłucham, ale fajnie by było jakby cena nie przekraczała 1000-1200 zł.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść obie perkusje z linków, lepiej poszukaj czegoś używanego, nie kupuj nowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu te z linków nie? Wolałbym uniknąć używanej, bo nigdy nic z tym nie wiadomo. Już raz się "przejechałem" na używce i wolałbym tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... na co kupowac uzywaną. Kazdy to tak doradza. Lepiej kupić nową. Jaki jest twoj budzet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie Ci wszyscy ludzie którzy grają kilka(naście/dziesiąt) lat to idioci i kłamcy, mają pełne garaże używanych bębnów i dlatego właśnie takie doradzają.

 

Chyba, że po prostu z doświadczenia wiedzą, że entry-level który kupisz w tym budżecie to zabawki które się nadają na plan polskiego serialu. Prawdopodobnie mogli również zaobserwować to, że relacja cena/jakość poprawia się dramatycznie przy wybraniu czegoś używanego.

 

Ale myślę, że jednak po prostu chodzi o te garaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jak perkusja Ci się znudzi, albo będziesz chciał ją zmienić, to taki zestaw jest na prawdę ciężko sprzedać. A w tej cenie można mieć dobrą perkusję używaną na początek. Ja za trochę ponad tysiaka kupiłem amati z talerzami, hardwarem i wysyłką i jeszcze gratis dostałem bongosy i tłumiki sounoff Evans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tablica.pl znalazłem dwa zestawy (co prawda używane, ale skoro jednak bardziej się opłaca)

http://tablica.pl/oferta/perkusja-amati-pokryta-skora-ID2CAQr.html#bb0068d387;promoted;promoted;promoted;promoted

http://tablica.pl/oferta/perkusja-amati-z-nowa-stopa-ID2f6xX.html#df0b8bfac4;promoted;promoted;promoted;promoted

Bardziej bym był skłonny ku tej pierwsze bo tańsza. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapke droga ta co ją proponujesz wolałbym coś w okolicy 1500 zł. Wiecie jak to jest dziś chce się grać całymi godzinami, jutro już godzina a potem to tylko stoi i się kurzy. Mam nadzieję że w moim przypadku tak nie będzie, ale wolałbym nie wydawać 2,5k.

 

EDIT: znalazłem na allegro: http://allegro.pl/perkusja-amati-i3283057673.html .Nadałoby się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz grać sobie tylko godzinę dziennie, a może i nawet rzadziej to każda nisko budżetówka się nada. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich odczuć podczas gry.

Ale według mnie nie opłaca się brać takiej Amatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czego szukać? Szczerze to nie wiem ile będę grał dziennie, więc wolałbym nie wyrzucać kilku tysięcy na mebel. Chociaż z drugiej strony jak się mi spodoba to przydałoby mi się coś lepszego i znowu trzeba będzie w coś inwestować. No nie wiem, może lepiej kupić coś lepszego co się nie rozpadnie po kilku uderzeniach, a potem sprzedać w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladna amatke mozesz dostac od 500 zl do 700-800 np. ja bym ci takie cos polecal. wg mnie nowki te z entry lvl to troche zal, aczkolwiek jak sie od razu naciagi zmieni i da nowe naciagi porzadnie nastroi to tez gada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się zastanawiasz nad tymi zdezelowanymi amatkami za 1000zł to serio polecam mojego Dixona, który jest w dużo lepszym stanie. Kolega już wcześniej linka podał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poszukaj jakiegoś Perla, używkę w dobrym stanie można wyłapać za całkiem dobre pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem jednak sytuacje, byłe w sklepie obejrzeć sprzęt z bliska (również posłuchać) i doszedłem do wniosku że muszę kupić perkusje elektroniczną. Powód? Nie myślałem że akustyk jest AŻ tak głośny. Z odległości grającego to jakieś 200 dB. Dodatkowo za jakieś 2 lata będę mieszkał w bloku więc nie chce mieć od razu sprzeczki z sąsiadami o hałas. Limit ceny perkusji elektrycznej to 2000 zł (ewentualnie 2500 , ale naprawdę wolałbym nie więcej niż 2000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...