Skocz do zawartości
k4cz0r

Jakie dwie nowe blaszki? Jest haczyk...

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw zacznę od tego haczyka. Blachy kupię przez kumpla z kapeli, który posiada dwa puby [a więc firma] i dzięki temu mogę odpisać nasz cudowny podatek 23%. A więc za powiedzmy blachę 600 zł w praktyce zapłacę 462 zł...czyli cena jak za idealny stan używki.

 

Jest w ogóle sens i opłacalność? Co mi potrzeba - podstawy. Nie mam żadnej blachy, jedynie hihat Meinl MCS. Ma to jednak być coś co mi posłuży, a więc żadne 101, HCS, PST3 czy Planet Z. Dokładnie szukam jakiegoś jasnego, wyraźnego crasha - pewnie ok, 16-17", i jakieś 2w1 czyli crash/ride pewnie 18-20". Budżet - myślę max ok. 600 zł. Co w tej cenie jest opłacalne? Oczywiście cena danej blachy minus te 23%.

 

I tak np. zestaw dwóch PST5 - medium crash 16" (268 zł) + crash/ride 18" (368 zł) = 636 zł. Co wy na to? Ceny oczywiście po odjęciu podatku i bez potrzeby kosztów transportu bo w sklepie w mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat się domyślam, sklep w końcu w mieście i także sprawdzę sobie jak brzmią. Jednak przede wszystkim - czy warto? Bawić się w te odpisy, faktury czy prędzej w tej cenie znajdę fajne/lepsze używki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czy Tobie chce się w to bawić :) No i tej cenie znajdziesz fajne/lepsze używki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PST 5 to fajne blaszki.

Czy za 270 zł znajdziesz lepszego używanego crasha... Hmm... Wątpię. Na pewno nie od razu. Po dłuższym lub krótszym przeszukiwaniu Allegro może się trafić jakaś okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy lepsze, ale mnie bardziej odpowiadające :)

 

http://allegro.pl/paiste-alpha-16-rock-crash-super-stan-sklep-639-i3254587980.html

 

http://allegro.pl/ride-sabian-pro-20-super-stan-sklep-599zl-i3268948202.html

 

Jeden sprzedawca, więc pewnie spore pole do negocjacji :) Są też niezłe turasy, ale to już jak kto woli :) Poza tym te ceny za nowe PST, które podałeś są też spoko, przyzwoite blaszki, z tym, że nie jestem fanem Crash/Ride i wziąłbym Ride :)

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale z jednym crashem nie zawojuję, a ride przydatny jednak. ;) Nie będzie to w końcu klasyczny ride, ale na jakiś czas jako 2w1 powinien wystarczyć chyba?

 

Czyli jednak taki zestaw dwóch PST5 będzie dobry?

 

EDIT: Jednak w innym sklepie u kumpla po znajomości bym wziął gdzie jeszcze taniej i crash inny - 17" medium crash (254 zł) i 18" crash-ride (303 zł). Oczywiście PST5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wal na pst5 lub sabian b8 ;) polka ta sama ceny zblizone blachy podobne i chyba najlepsze opcje w tych cenach ... ewentualnie tureckie blachy ale pytanie czy sound ci podskoczy , amedie dostaniesz tanio lub jakies istambulki po prostu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 jednak droższe. ;) 16" crash B8 - 440 zł, a PST5 - 314 zł.

 

A co z Meinl MCS? Widzę jeszcze tańszy, bo 16" medium crash ledwie 289 zł ( http://www.thomann.de/pl/cat.html?gf=16_calowy_crash&oa=pra <- kumpel mówi że z tego sklepu mam szukać, sprowadzi to samo w tych samych cenach). Mam hihat z tej serii i brzmi bardzo fajnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B8 jednak droższe. ;) 16" crash B8 - 440 zł, a PST5 - 314 zł.

 

A co z Meinl MCS? Widzę jeszcze tańszy, bo 16" medium crash ledwie 289 zł ( http://www.thomann.de/pl/cat.html?gf=16_calowy_crash&oa=pra <- kumpel mówi że z tego sklepu mam szukać, sprowadzi to samo w tych samych cenach). Mam hihat z tej serii i brzmi bardzo fajnie. ;)

 

jak na moje meinle fajne tylkood classic w gore ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17" medium crash (254 zł) i 18" crash-ride (303 zł).

Tu jest tylko cal różnicy. Co prawda crash i crash-ride. Według mnie lepiej jednak jak blaszki bardziej się różnią rozmiarem No ale to subiektywne odczucie.

 

Ja bym jednak stawiał na B8/PST5. A przy wyborze kierował się ceną. Chociaż nie wiem jak wypadają nowe B8. Bo starsze serie były bardzo podobne do PST5. Różniły się szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlatego chciałbym 17" ale raczej thin. Niestety PST5 tutaj takiej nie ma, a 16" to nie wiem czy zaś nie za mały, gramy jednak rock i w górę [przez hardrock, punk itp. lecz nie metal].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crash 16" jest bardzo uniwersalny. Spokojnie starczy do mocniejszego grania. Jak dla mnie wśród niższych półek, to połączenie Cr 16 i 18 jest najbardziej optymalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość "niższych półek" występuje głównie w 16 i 18 ;)

Tak 16 i 18, ale też 14. Dlatego z tych 3 rozmiarów 16 i 18 są najbardziej optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm......

 

A mi to "pachnie" malutkim przekrętem podatkowym ;-)

Mały czy duży... dla skarbówki w sam raz

 

Tak się tylko zastanawiam dla czego ktoś pisze o tym na ogólnie dostępnym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden przekręt. Tylko w razie kontroli kolega będzie musiał wytłumaczyć, jak to wpływa na zwiększenie dochodu :) Mój tata ma firmę i też często biorę sprzęcik. Zajmuje się głównie turystyką, zagramy raz dla gości i już jest powód, żeby je kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolał bym się nie tłumaczyć przed skarbówką :-)

 

A kto by chciał?

 

Imho, dajcie mu spokój, wiecie jak u bebniarzy jest z hajsem :D każdy orze jak może:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...