Skocz do zawartości
marcinns

Pomysł na wytłumienie pokoju - prośba o dobre wskazówki :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie,

 

Mam pewien pomysł na wytłumienie pomieszczenia które będzie miejscem moich ćwiczeń :)

 

Jest to pokój około 3x3 metry wszystkie ściany oklejone są już od dawna korkiem grubości ok 0.5 cm. Ścianę z oknem postanowiłem zasłonić całą grubymi kocami zawieszonymi maksymalnie przy suficie za pomocą karniszy. Tak samo drzwi zasłonięte są grubym kocem nad którym wisi karnisz. Co do podłogi jest ona drewniana, leży na niej kolejno wykładzina grubości około 0.3 cm, na niej ułożone są dwa grube dywany zasłaniające całą podłogę delikatnie zachodząc na spód ścian.

 

Na sufit planuję przymocować arkusz gąbki tapicerskiej 5 cm który obkleję wykładziną (taką samą która jest na spodzie podłogi)

 

Mam wyrozumiałych sąsiadów więc nie chodzi mi o to aby dudnienie nagle przestało się wydobywać na zewnątrz (bo tak mimo wszystko będzie), jednak, aby w środku było trochę bardziej 'akustycznie' :D

 

Wiadome, że nigdy nie będzie to profesjonalne pomieszczenie ale chciałem zapytać czy według was idę w dobrą stronę, może macie jeszcze jakieś pomysły, sugestie ??? :)

 

Będę z góry wdzięczny :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza ale i najdroższą formą jest obłożenie ścian wełną mineralną .

 

Opcja szukaj będzie tu pomocna bo można o tym książki pisać :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawaj gąbki bo zetniesz cala gore pasma, gabka ma za mala gestosc zeby wplywac na nizsze czestotliwosci, efekty uslyszysz, niestety beda to zmiany na minus - dostaniesz dziwne dudniące, kartonowe brzmienie,

w zamian polecam jak kolega wyzej porobic panele z welny mineralnej mozliwie grube i mozliwe z welny maksymalnie gestej, (az tak znowu droga nie jest, dasz stowke moze dwie liczac z jakims materialem na obicie i deskami na stelarze, a efekt bedzie naprawde zadowalajacy, w pierwszej kolejnosci zajmij sie rogami pomiesczenia, pozniej mozesz pokombinowac ze scianami, sufitem,

 

piszesz ze pomieszcenie kwadratowe, mam nadzieje ze wysokosc nie jest tez rowna 3 metrom, poeksperymentowalbym z roznym wytlumieniem prostopadlych scian, np dwie naprzeciwlegle mocniej, dwie lub jedna z pozostalych slabiej lub wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...