Skocz do zawartości
gza_servant

Hot rods

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko co do tego typu pałek. Nie widziałem nigdzie tematu o nich więc założę go. Chciałbym sobie takowe zakupić ale nie mam za bardzo jak i gdzie pojechać aby je w sklepie zakupić i samemu obstukać dlatego chciałbym zamówić je przez neta o jak najpodobniejszym rozmiarze do moich obecnych. Teraz gram na Ice stixach 7a extreme / Gładek 140c . Jakie hot rodsy będa podobne do takich pałek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. rózgi to całkiem coi nnego. ciężko je porównać pod względem wagi czy rozmiaru. są grubsze od standardowych, bo składają sie z kilku patyczków. ale są bardzo lekkie. Ja mam roodsy O4D, z siedmiu patyczków. są jeszcze drobniejsze, ale te mi pasują. Gra się nimi przyjemnie, lekko. twardość regulujesz gumeczką na końcu - im bliżej główki tym pałka twardsza, głośniejsza. Brzmią sporo ciszej i o wiele cieplej na naciągach, na blaszkach bardzo delikatnie, nie wzbudzają ich tak bardzo. Używam rzadko ale jednak sa przydatne jak chcesz cicho zagrać, na koncerty akustyczne cz do jakiejś ciepłej balladki... Warto mieć coś takiego w zestawie...

 

(jeśli jakoś pomogłem, kliknij -pomógł- ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie mniej więcej powinienem kupić, żeby bez "obstukania" móc sobie pograć? Czy jeśli kupię jakieś najbardziej standardowe to czy będę mógł sobie na nich na luzie pograć?

 

Chciałbym kupić któreś z tych

 

http://drumcenter.pl/search.php?q=hot+rods&x=0&y=0

 

Jakie byś mi polecił? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz różnią sie one głównie ilością pręcików. O wadze czy grubości DC nie wspomina. Ja gram podobnymi do mat max 1A i wrażenia takie jak pisałem. Leciutkie przyjemne i dają ciepły dzwięk. te z 19 patyczków w ręku też miałem. cóż... są delikatniejsze. patyczki tam sa dość cieniutkie, ale za mało nimi grałem żeby wypowiedzieć się na temat dzwięku... W sklepie porównywałem je ze soba.. wybrałem te z 7 i myślę że dobrze zrobiłem. nie wiem jak wyszły mat maxowi, bo ogólnie do firmy zaufania nie mam, ale O4D są całkiem całkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wyszły mat maxowi,
mat maxy nie sa takie zle. ja mam rozmiar chyba 3a i bardzo dobrze mi sie nimi gra.

 

gza_servant, ale jesli chcesz kupic to lepiej przymierz sobie do reki. a jak ci bedzie pasowalo to kup :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał raczej grubsze czyli np. 1B ponieważ hod rodsy składające się z 19 pręcików drewnianych szybko sie łamią, a nawet bardzo szybko(przynajmniej w moim wypadku. Odradzam hod rodsy z drewnianą rączką :neutral: u mnie szybko sie drewniana część oderwała od pręcików, tylko że ja miałem troche ine pałki (troche gorsze) a mianowicie Multi Rodsy :doubt: Ale te chyba sie dużo od moich nie różnią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam hot rodsy mat max'a już trzeci rok i nadają się do wymiany. Jest to model bodajże 12 pręcikowy? jakoś tak, ale trzeba im przyznać że naprawdę długo wytrzymały, następne to będą albo Vater Solid Stick's, albo vic firth'a ale właśnie z drewnianą rączką, chociaż myślę, że trzeba mieć i takie i takie, wiadomo, że z drewnianą rączką są cięższe

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? przede wszystkim nie walę nimi zza głowy, a po drugie, chociaż bardzo często ich używam, gram często w kościele na mszy, więc nie mogę mocno walić (i tak tego nie lubię), jak potrzebuję mocniej to gram zwykłymi pałkami, do tego i tak zamierzam je zmienić bo już 4 patyk z kolei się złamał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadaja gładki? Używa ich ktoś z Was? Widziałem ostatnio w malko za jakieś 20zł i nie wiem czy kupić czy wziac cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te z zielonym..."plasticzkiem"? :lol: Pytałem sie dzisiaj w Malko o ceny i gładki chodza po ok. 26zł to w sumie podobnie do mat maxów... dziwne bo ogólnie matmax jest droższy od gładka :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja gram gładkami HR-2 ( 19 pręcików) ... gram nimi rok i jest ok... mi się gra dobrze ;)

Mi te same poszły po 3 miechach. Nie grało mi sie nimi za fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie... ja cih używam do kilku kawałków... spokojnych, kiedy blachy mają brzmieć delikatnie, klimatycznie, a werbel ma być cichy i głuchy.... to nie są patyki do grania wszystkiego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy od tego jak grasz, ale przede wszystkim to nie są pałki do mocnego grania (takie jest moje zdanie :biggrin: )
dokładnie... ja cih używam do kilku kawałków... spokojnych, kiedy blachy mają brzmieć delikatnie, klimatycznie, a werbel ma być cichy i głuchy.... to nie są patyki do grania wszystkiego..

Grałem nimi na praktycznie każdej próbie (punk), lekko nie gram. Wiem, ze nie są do grania wszystkiego, ale potrzebowałem cicho grać. Czasem jak musze gram na próbach miotełkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miotełkami to ja gram co trzeci kawałek (jazz), rodsów używam do prób, ponieważ salka jest dosyć mała i perkusja przykrywa resztę instrumentarium, a na koncertach gram moimi ukochanymi Zildjianami 7A (nylon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do punkowej muzyki hot rodsy??

Na próby, w takiej salce stary też byś musiał.

Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się nie dziw, że Ci padają tak szybko- to nie są pałki do tego rodzaju muzyki. Więc nie mo że sa złe, skoro uzywasz je do łamotu podczas grania punku, bo to że wytrzymuja 3 miesiące i tak mnie dziwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem najpierw hotRody Gładek HR1, obecnie HR2 a są już HR3? A kto wpadł na pomysł robienia Hot Rodów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie - jak hot rodsy zadziałają na elektroniku? czy dźwięk przy uderzeniu będzie cichszy? czy nie wystąpi efekt wielokrotnego uderzenia (np. każdym z 19 patyczków...)? czy można tymtym pograć też szybciej (niekoniecznie mocniej)? Jednak kiedy za ścianą ktoś śpi, to nawet siateczkowe naciągi stają sie za głośne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...