Skocz do zawartości
gza_servant

Hot rods

Rekomendowane odpowiedzi

czy dźwięk przy uderzeniu będzie cichszy?
nie
czy nie wystąpi efekt wielokrotnego uderzenia (np. każdym z 19 patyczków...)?
na pewno nie, ew. może wystąpić, jeżeli dociskasz pałkę, wtedy mogą dotknąć pada sąsiadujące patyczki
czy można tymtym pograć też szybciej (niekoniecznie mocniej)? Jednak kiedy za ścianą ktoś śpi, to nawet siateczkowe naciągi stają sie za głośne...
powinno być trochę ciszej w sensie samego odgłosu uderzenia w siatke, ale nie masz tego odbicia co w zwykłej pałce. Hot-Rods jest to wynalazek typowo na zestawy akustyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shmatan

Mam wrażenie,ze paranoja zaczyna działać! ! ! :roll:

Po jaką cholerę potrzebne Ci Hot Rods do Elektroniki Chłopie??? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie małe pytanie - jak hot rodsy zadziałają na elektroniku? czy dźwięk przy uderzeniu będzie cichszy? czy nie wystąpi efekt wielokrotnego uderzenia (np. każdym z 19 patyczków...)? czy można tymtym pograć też szybciej (niekoniecznie mocniej)? Jednak kiedy za ścianą ktoś śpi, to nawet siateczkowe naciągi stają sie za głośne...

 

Pytanie interesujące. Ja mam pewną wątpliwość, czy aby takie hot rodsy nie zniszczą pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jorgos - żeby bicie po padach było cichsze?

 

rosolak - masz na myśli "gumniaki" czy siatki? wydawało mi się, że raczej nie zniszczą, bo mniejsza będzi z nich siła uderzenia, ale to tylko moje domysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shmatan - właśnie tu nie chodzi do końca o siłę uderzenia, ale o to jak jest uderzane wygląda (dokładniej, chodzi o to CO dotyka naciągu... trudno mi to jakoś wytłumczyć). Poprostu nie jestem do końca pewnien czy to nie zaszkodzi naciągom, bo moim spodniom zaszkodziło (grałem na nogach rodsami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hot rodsami nie da się szybko grać, są za giętkie, powiedzmy że granica to jakieś 600 uderzeń/min. Pałki te nie niszczą tak bardzo naciągów tak jak zwykłe pałki, chyba że ktoś trenuje nimi na perkusji rzut oszczepem. Nadają się tylko do lekkiego i cichego grania, granie w innej dynamice niż mf sprawia bardzo szybkie łamanie się patyczków. W dodatku są drogie. Jak już ktoś się na nie decyduje to polecam vic firthy. Na próby radziłbym porozkręcać piece, grać normalnie + zatyczki w uszy (dla wokalisty słuchawki) i problemu nie ma a jest komfort i przyjemność z gry. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hot rodsami nie da się szybko grać, są za giętkie, powiedzmy że granica to jakieś 600 uderzeń/min. Pałki te nie niszczą tak bardzo naciągów tak jak zwykłe pałki, chyba że ktoś trenuje nimi na perkusji rzut oszczepem. Nadają się tylko do lekkiego i cichego grania, granie w innej dynamice niż mf sprawia bardzo szybkie łamanie się patyczków. W dodatku są drogie. Jak już ktoś się na nie decyduje to polecam vic firthy. Na próby radziłbym porozkręcać piece, grać normalnie + zatyczki w uszy (dla wokalisty słuchawki) i problemu nie ma a jest komfort i przyjemność z gry. Pozdrawiam
rodsy są to specyficzne pałki, a nie cichszy odpowiednik zwykłych pał wykonanych w całości z jednego kawałka drewna. posiadają one inne (mniejsze) odbicie i specyficzny dźwięk. Tak jak miotełki, rodsy nie zastąpią zwykłych pałek, gdyż są inne i powinny być stosowane zależnie od utworu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, bo musze :)

 

Zna ktoś sposób lub rodzaj Hot Rods, który nadawał by sie do grania metodą Rim Click, tak żeby sound był równie głośny co granie zwykłymi pałkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zazwyczaj robiłem w ten sposób, że zdejmowałem tą osłonkę z tyłu rods'a. Wtedy dźwięk był głośniejszy i bardziej zbliżony do zwykłej pałki. Jak możliwość to sobie popróbuj z tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...