Jump to content
foxon

Larry Mullen Jr

Recommended Posts

Szukałem, szukałem i okazało się, że nikt jeszcze o tym panu nie napisał. A więc do rzeczy. Lawrence Joseph Jr urodził się 31. 10. 1961r w Artane w Dublinie. W 1976 roku założył zespół U2 (nieoficjalnie znany jako The Larry Mullen Band :razz: ), z którym gra do dzisiaj. Ciekaw jestem Waszych opinii na jego temat.

postacia tegoe perkusisty sie jakos specjalnie nie interesuje ale jak dla mnie ma ciekawy styl gry. jak dla mnie nie jest on jakos specjalnie wymyslny. milo mi sie go slucha.

a jakiej firmy on ma zestaw bo jakos szukam szukam i nic mi sie nie udalo znalesc?

Guest Ari
postacia tegoe perkusisty sie jakos specjalnie nie interesuje ale jak dla mnie ma ciekawy styl gry. jak dla mnie nie jest on jakos specjalnie wymyslny. milo mi sie go slucha.

a jakiej firmy on ma zestaw bo jakos szukam szukam i nic mi sie nie udalo znalesc?

http://en.wikipedia.org/wiki/Larry_Mullen

Wyszukanie tego zajelo mi az 5 sekund

ja U2 cenię za to, że przez ponad 20 lat nie zmienił się im skład (podobnie Radiohead) i że mają fajny klimat. Sądzę, że bez nich nie byłoby tego brytyjskiego nurtu muzyki rockowej, który niemal uwielbiam. Larry Mullen nie gra może jakoś genialnie, ale ogólnie U2 grają prosto. Mimo to potrafi wytworzyć niepowtarzalny klimat wokół muzyki tego zespołu. to jest właśnie cecha charakterystyczna tego rodzaju muzyki, że wszystkie instrumenty przenikają i uzupełniają się wzajemnie.

Nie lubie U2, gra Mullena nie przypada mi do gustu, gra jakoś zbyt schematycznie jak dla mnie.

może po prostu nie ten nurt? U2 to "perła" rocka alternatywnego :razz:

Albi, moze poprostu nie czujesz takiej muzyki i dlatego nie przepadasz za tym goscie. moim idolem tez nie jest ale przyjemnie mi sie go slucha

Racja. to trzeba się wklimacić :biggrin: . ja na przykład nie zdzierżę punka i żaden, nawet najlepszy punkowy bębniarz typu Travis itp. nie będzie brany przeze mnie pod uwagę, jeśli chodzi o patenty, styl itp.

LM jr solo pewnie nie jest jakimś geniuszem, ale w połączeniu z Claytonem, The Edge i Bono tworzą tą harmonię :)

woy napisał/a:

wklimacić

dobre stwierdzenie ;)

dzięki ;) a nie jest tak? z tym britpopem i britrockiem to jest tak, że jedną płytę trzeba przesłuchać kilka razy, by ją w ogóle pojąć. to moja teza na przykładzie płyt Radiohead. Ile razy musiałem przesłuchać ich przedostatnią płytę Amnesiac żeby mi się spodobała... z U2 jest podobnie, chociaż oni grają muzykę łatwiej wpadającą do ucha ;)

masz calkowita racje. britpop/rock skumalem dopiero po roku jak uslyszalem pierwsza plytez ta muzyka. britpop ani britrock nie ciagnely mnie nigd jak wszystko co pochodzi od angoli. to jest specyficzna muzyka i nie wszystkim ona odpowiada.

bo to chyba na kontynencie jest malo popularne. moze oni tam na tej wyspie tego sluchaja.

chyba tak, bo tam przecież jest słynne Glastonbury. OK, koniec O/T

oni tam maja swoj swiat i swoje zabawki. ale jesli rozpatrywac sprawe pod katem konkretnych muzykow to nie wyapadaja tak zle.

w koncu LM Jr jest wg mnie jednym z bardziej rozpoznawalnych perkusistow btytyjskich(irlandzkich dokladnie)

Witam wszystkich. Odpiszę tutaj krótko, jako Fan U2. Patrzę na wszystko objektywnie i wiem, że żeby określić perkusisty, to niestety byście musieli znać wszystkie ich piosenki, bo zespół się zmieniał i nie jest Larry zwyczajnym perkusistą. Z rockenrola przeszedł bez problemu w pop i raz był w gazecie opisany jako nowoczesny perkusista. Według mnie ma charakter skromnego perkusisty, który się nie chwali co umie. Wbijcie sobie"rattle and hum - Got Part 2 - live", potem "Acrobat" i "Lemon - live from Sydney Zooropa". Pozdrawiam.