Skocz do zawartości
foxon

Larry Mullen Jr

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, szukałem i okazało się, że nikt jeszcze o tym panu nie napisał. A więc do rzeczy. Lawrence Joseph Jr urodził się 31. 10. 1961r w Artane w Dublinie. W 1976 roku założył zespół U2 (nieoficjalnie znany jako The Larry Mullen Band :razz: ), z którym gra do dzisiaj. Ciekaw jestem Waszych opinii na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postacia tegoe perkusisty sie jakos specjalnie nie interesuje ale jak dla mnie ma ciekawy styl gry. jak dla mnie nie jest on jakos specjalnie wymyslny. milo mi sie go slucha.

 

a jakiej firmy on ma zestaw bo jakos szukam szukam i nic mi sie nie udalo znalesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
postacia tegoe perkusisty sie jakos specjalnie nie interesuje ale jak dla mnie ma ciekawy styl gry. jak dla mnie nie jest on jakos specjalnie wymyslny. milo mi sie go slucha.

 

a jakiej firmy on ma zestaw bo jakos szukam szukam i nic mi sie nie udalo znalesc?

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Larry_Mullen

Wyszukanie tego zajelo mi az 5 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie U2, gra Mullena nie przypada mi do gustu, gra jakoś zbyt schematycznie jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja U2 cenię za to, że przez ponad 20 lat nie zmienił się im skład (podobnie Radiohead) i że mają fajny klimat. Sądzę, że bez nich nie byłoby tego brytyjskiego nurtu muzyki rockowej, który niemal uwielbiam. Larry Mullen nie gra może jakoś genialnie, ale ogólnie U2 grają prosto. Mimo to potrafi wytworzyć niepowtarzalny klimat wokół muzyki tego zespołu. to jest właśnie cecha charakterystyczna tego rodzaju muzyki, że wszystkie instrumenty przenikają i uzupełniają się wzajemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba każdy z perkusistów ma jakiś schemat i stara się go trzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lubie U2, gra Mullena nie przypada mi do gustu, gra jakoś zbyt schematycznie jak dla mnie.

 

może po prostu nie ten nurt? U2 to "perła" rocka alternatywnego :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albi, moze poprostu nie czujesz takiej muzyki i dlatego nie przepadasz za tym goscie. moim idolem tez nie jest ale przyjemnie mi sie go slucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albi, moze poprostu nie czujesz takiej muzyki i dlatego nie przepadasz za tym goscie. moim idolem tez nie jest ale przyjemnie mi sie go slucha

 

Racja. to trzeba się wklimacić :biggrin: . ja na przykład nie zdzierżę punka i żaden, nawet najlepszy punkowy bębniarz typu Travis itp. nie będzie brany przeze mnie pod uwagę, jeśli chodzi o patenty, styl itp.

 

LM jr solo pewnie nie jest jakimś geniuszem, ale w połączeniu z Claytonem, The Edge i Bono tworzą tą harmonię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
woy napisał/a:

wklimacić

dobre stwierdzenie ;)

 

dzięki ;) a nie jest tak? z tym britpopem i britrockiem to jest tak, że jedną płytę trzeba przesłuchać kilka razy, by ją w ogóle pojąć. to moja teza na przykładzie płyt Radiohead. Ile razy musiałem przesłuchać ich przedostatnią płytę Amnesiac żeby mi się spodobała... z U2 jest podobnie, chociaż oni grają muzykę łatwiej wpadającą do ucha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz calkowita racje. britpop/rock skumalem dopiero po roku jak uslyszalem pierwsza plytez ta muzyka. britpop ani britrock nie ciagnely mnie nigd jak wszystko co pochodzi od angoli. to jest specyficzna muzyka i nie wszystkim ona odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście znam bardzo mało osób, które słuchają (nie - kiedyś słuszały) takiej muzyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to chyba na kontynencie jest malo popularne. moze oni tam na tej wyspie tego sluchaja.

 

sie nam tu troche oftop robi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo to chyba na kontynencie jest malo popularne. moze oni tam na tej wyspie tego sluchaja.

 

chyba tak, bo tam przecież jest słynne Glastonbury. OK, koniec O/T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni tam maja swoj swiat i swoje zabawki. ale jesli rozpatrywac sprawe pod katem konkretnych muzykow to nie wyapadaja tak zle.

 

w koncu LM Jr jest wg mnie jednym z bardziej rozpoznawalnych perkusistow btytyjskich(irlandzkich dokladnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba jak w "Desire" na chwilke instrumenty się wyciszają i on gra sam na tomach. To mi się podobało - nietrudne a z jakim czuciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciekawostek, to w Ultraviolet (Light My Way) upuścił pałeczki w około 3:13 minucie, ale zostawili to na płycie, jest parę sekund przerwy w perkusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Odpiszę tutaj krótko, jako Fan U2. Patrzę na wszystko objektywnie i wiem, że żeby określić perkusisty, to niestety byście musieli znać wszystkie ich piosenki, bo zespół się zmieniał i nie jest Larry zwyczajnym perkusistą. Z rockenrola przeszedł bez problemu w pop i raz był w gazecie opisany jako nowoczesny perkusista. Według mnie ma charakter skromnego perkusisty, który się nie chwali co umie. Wbijcie sobie"rattle and hum - Got Part 2 - live", potem "Acrobat" i "Lemon - live from Sydney Zooropa". Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...