Skocz do zawartości
Sepultura

Lekkie pałki

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie typy pałek,które są lekkie?Proszę o pomoc.

Robię ostatni wpis na użytek głównego tematu i kolegi, który zadał proste pytanie.

Są dwie możliwości.

Albo kolega kupi sobie wagę i z nią będzie wędrował po sklepach muzycznych szukając lekkich pałek, albo niech napisze do mnie osobiste pytanie i otrzyma towar zawsze zgodny z własnymi wymaganiami.

W tym przypadku zobowiązuję się do wykonania dla niego pałki CUSTOM o takiej wadze jak chce i zawsze będzie miał taka samą wagę przy kolejnych zamówieniach.

Proszę kolegę Sepultura o maila biuro@osca4drums.com

p.s.

...różnica 10 gramów w wadze pałek w tym samym modelu -...szok.!!!

 

[ Dodano: 26-06-2013, 10:03 ]

..sorry

W ramach tego samego wpisu podsuwam trzecią ewentualność dla kolegi Sepultura

..zadzwoń do DrumCenter Bydgoszcz, zapytaj o pałki PellWood (..czeskie z hikory), ustal jakie pałki Ciebie interesują, w jakiej wadze i zgodnie z ofertą producenta zawsze będziesz miał dostęp do tego samego modelu i tej samej wagi -...przeczytaj co piszą w swojej ofercie o wadze tych pałek.

Muszą o tym pisać, aby wszyscy dowiedzieli się, że " jakieś tam pałki z Czech " dbają o standardy w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byśmy przeprowadzili test z wagą na pałkach o4d? :)

Niestety ja się nie podejmę, ale może ktoś ma dostęp do większej ilości tych pałek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował nowe komplety to mogę sprawdzić ale pewnie prędko to nie nastąpi bo łamię pałki mniej więcej raz na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vater ma serie Sugar Maple. Są znacznie lżejsze od hikorowych odpowiedników. Polecam sprawdzić. Wytrzymałość zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio również szukałem lekkich pałek, wyniki moich poszukiwań

 

 

pałki lekkie:

 

PDP 7A - bardzo lekka, nielakierowana (dla mnie na plus), krótka = ok 39 cm, nie wiem z jakiego drewna (jasne), główki drewniane bardzo szybko niszczą się od talerzy, średnica ok 11mm (bardzo mała)

 

Stagg S07AN - bardzo lekka, nielakierowana, krótka = ok 39 cm, drewno dębowe, główka nylonowa, średnica ok 11mm

 

BOMBA 1 - nieco cięższa od powyższych, lżejsza od Gładek Rock-140 A, lakierowana, długość ok 41 cm, drewno nieznane (jasne), główka nylonowa, średnica ok 13mm

 

 

 

pałki ciężkie których należy nie uwzględniać podczas poszukiwań lekkich pałek:

 

GoodWood 5B - Hickory, 40cm długości, średnica 15mm, główka nylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlżejsze pałki jakimi grałem to Vic Firth Ahmir "Questlove" Thompson Signature. Są cienkie, długie i mega lekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...