Skocz do zawartości
Qris

Perkusja na początek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Planuję zakupić jakiś UŻYWANY sprzęt, w skład którego wchodzą: stopa, werbel, hi-hat, ride i crash.

 

Tłumaczę na czym mi zależy. Rozglądałem się po forum i nie natrafiłem na podobne pytanie.

Otóż muzyka jaką chciałbym grać to ciężki, szybki punk w klimatach Rorschack, Palatka, Orchid, Swing Kids. Zależy mi więc, żeby za stosunkowo niedużą kwotę kupić solidny zestaw, który wytrzyma silne i częste uderzenia. Ma być hałaśliwie, niekoniecznie uber-perfekcyjnie, w sensie - nie potrzebuję magicznych blach o doskonałym brzmieniu.

 

Czy moglibyście mi polecić producenta i ewentualnie konkretne modele na które powinienem zwrócić uwagę? Uprzedzę, że grałem w jednym z zespołów na wokalu i czasem na próbach grałem na Pearl Vision (konkretnej nazwy modelu nie znam) i muszę powiedzieć, że strasznie to fajnie brzmiało ALE - koszt takiego drum kit'a dość wysoki, a ja chciałbym zmieścić się w 1500 - 2 tysiącach MAKSYMALNIE (natomiast ten Vision kosztował bodaj ok 800$).

 

Możecie mi wskazać za czym się rozejrzeć i na co zwracać szczególną uwagę?

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, jestem kompletnie zielony w tym temacie, więc prosiłbym o wyrozumiałość. ;)

 

Pozdrawiam,

Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!!

 

Idąc za Waszymi cennymi radami poczekałem i wyszukałem na allegro ciekawą opcje - a przynajmniej tak mi się wydaje :) Prosiłbym jednak o pomoc i ostateczną radę - brać czy nie.

 

http://allegro.pl/perkusja-pearl-forum-wraz-z-talerzami-i2745554634.html

 

ew. taki zestaw:

http://tablica.pl/oferta/kompletna-perkusja-pearl-export-blachy-paiste-ID1HeCt.html

...tylko, że tu już wchodza w grę wyższe niż 2000 koszta, bo raz że cena, dwa że wyższe koszta transportu.

 

Prosze jednak o radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, gram na perkusji już o dobrego roku ale nie mam własnego sprzętu i według mnie nadszedł moment żebym zakupił swój pierwszy zestaw. Standardowo budżet na pierwsze bębny to 2000 zł, szukam czegoś na prawdę dobrego bo mimo że to będzie mój pierwszy zestaw to miałem okazje grać na 3 zestawach i wiem i słyszałem jaka jest różnica. Podrzućcie jakieś link/propozycje zestawów używanych jak i nowych jakich mógłbym poszukać na własną rękę albo od razu kupić ;) Jestem otwarty na wszelkie propozycje i rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope... To jest wyrób prawie-perkusyjny. Wygląda jak perkusja, ale do gry się nie nadaje.

Niestety 500zł to za mało jak na cały zestaw. Za 500zł możesz kupić statyw i werbel z prawdziwego zdarzenia oraz pałki i dalej kompletować set. Chcąc cały zestaw perkusyjny musisz się liczyć z wydatkiem nie mniejszym niż 1000zł (bardzo trudno) - 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amati w dobrym stanie jest jak najbardziej godne polecenia na początek. Nie odbiega brzmieniem od niskich serii znanych producentów (Target, Forum Pearla, Olympica Premiera, Sonora serii 500, Mapexa Q i Voyagera). A dopieszczona i ulepszona bez wstydu staje w szranki z Exportem i mu podobnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...