Skocz do zawartości
Arthrmn

rytmy na zestaw dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , gram już pewien czas na perkusji i szukam fajnych rytmów do nauki. Ostatnimi czasy uczyłem się groovów opartych na paraddidlach i doublach paraddidlach(dodawałem hi hat i akcent na drugim uderzeniu) . Co polecacie do ogarnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj z innej beczki:

bossa nova, samba, walc/czyk, shuffle...

Te rytmy też dobrze robią na tzw. uniezależnienie, koordynację.

Albo zastosuj paradiddlediddle w rytmach "rockowych".

:smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij mi twojego emila na pw to ci coś podeslę.

będziesz mial zabawe na długi czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest dobry pomysł uczyć się na początku gotowych rytmów. Ćwicz podstawy - jedynki, dwójki, paradiddle i tak dalej. Gotowe rytmy zabijają kreatywność. Później będziesz cierpieć przez złe nawyki, wiem z własnego doświadczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ćwicz podstawy - jedynki, dwójki, paradiddle i tak dalej. Gotowe rytmy zabijają kreatywność. Później będziesz cierpieć przez złe nawyki, wiem z własnego doświadczenia ;)

 

dobrze że napisałes to z przymróżeniem oka bo dałbym ci inaczej "Złota czcionkę"

Arthrmn, nie słuchaj tego typu podpowiedzi. czerp z różnych źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam granie(lub próbowanie zagrania) ulubionych piosenek z prostymi rytmami na perkusję. Nie wiemy czego słuchasz ale jest pełno piosenek (zwykle tych popularnych medialnie) z prostym rytmem. Myślę że taki tok nauki jest najciekawszy, ja to przerabiałem długi czas i nadal często tak ćwiczę grę na zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój mail to arthrmn@gmail.com

wysyłajcie to co wgl . was się nadaje bym mógł skutecznie się rozwijać jako początkujący :)

 

[ Dodano: 08-07-2013, 16:55 ]

Może znacie jakieś książki lub też dobre filmy instruktażowe z których mogę jako początkujący czerpać skilla w graniu ?

.Nie ukrywam że dopiero zaczynam i nie jestem wstanie stwierdzić z którego źródła będzie mi najwygodniej i najprościej skorzystać bym mógł się w miarę przyzwoitym tempie rozwijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło. pierwsza strona (są ponumerowane na dole) tak do połowy wmiarę prosta potem zaczynają się schody :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spróbuj z innej beczki:

bossa nova, samba, walc/czyk, shuffle...

Te rytmy też dobrze robią na tzw. uniezależnienie, koordynację.

Albo zastosuj paradiddlediddle w rytmach "rockowych".

:smile:

Też zaczynam, gram paradidle, rytmy z metronomem, Ale dopiero samba, bossa nova czy jakiekolwiek afro, to są wyzwania:))) Najpierw baaardzo powoli, a potem muzyka płynie z bębnów :smile: Podobnie z jazzem, gdzie wszystko nie jest tak oczywiste (na podstawowym sie rozumie poziomie:) i trzeba nabyć zupełnie innych nawyków i usprawnić koordynację.

To tyle wynurzeń doświadczonego początkującego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co ? wysłałem już kilkanaście emili z tymi cwiczonkami i kicha :( nikt się nie pochwali czy mu to cos dało czy nie. jak wam idzie i jak wrażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i co ? wysłałem już kilkanaście emili z tymi cwiczonkami i kicha :( nikt się nie pochwali czy mu to cos dało czy nie. jak wam idzie i jak wrażenia ?

azzaron mógłbym Cie prosić o wysłanie też mi? kery2004@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze ktoś ma ćwiczenia to i ja bym prosił :)

Najbardziej zależy mi na werblu (na razie tylko jego posiadam)..

 

qrwiczek@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azzaron, popróbowałam już trochę tych twoich ćwiczeń i muszę powiedzieć że bardzo mi się spodobały. W przy odpowiednim tempie brzmią naprawdę fajnie ;) a tych na 1/4 używam, żeby "łamać" proste groovy. Innymi słowy jestem bardzo na tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jesli mozna to i ja bym prosila :) to moj mail - a.ciechowicz0708@gmail.com . Rowniez jestem poczatkujaca. Mam dostep do perkusji akustycznej, ale posiadam zawsze przy sobie pada werbla. Kupilam rowniez ksiazke J. Piotrowskiego - szkola na perkusje, z ktorej czesto korzystam i jestem z niej zadowolona. Mam takze tzw "biblie perkusisty" na pdf'ie. Jest tylko male ale.. Niestety nie do konca rozumiem jak piszecie w temacie np paradiddle, groove :) Jest na forum temat poswiecony dla 'kompletnie ciemnych poczatkujacych', ktory wyjasnia na przyklad wyzej wymienione slowa? :) szukalam, ale niestety bez skutkow.

Na koniec chcialam prosic o wyrozumialosc :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oże znacie jakieś książki lub też dobre filmy instruktażowe z których mogę jako początkujący czerpać skilla w graniu

 

a może chcesz pofragować publikę headshotami z pałek?

 

od siebie dodam, że ćwiczyć z muzyką warto, ale niech to będzie dodatek, bo się wyrobi złych nawyków.

 

GeluSizna - paradiddle - uderzenia typu PLPPLPLL, LPLLPLPP. Groove -tego się nie da wytłumaczyć, to się czuje ;) czytaj forum, ćwicz na padzie, a szybko zrozumiesz, o co biega ;) ja zaczynałem mając 500zł i zero wiedzy a teraz granie to najlepsze co mnie codzień spotyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam, że ćwiczyć z muzyką warto, ale niech to będzie dodatek, bo się wyrobi złych nawyków
A co ma piernik do wiatraka? Marcin Jahr i Piotr Biskupski na warsztatach pytani o granie z metronomem zawsze mówią, że spoko, ale bardziej polecają granie do muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
groove

 

Juz był gdzies temat na forum,co to takiego jest groove. Hmm nie ma jego definicji ale opiszę Ci to na pewnym przykładzie. Jeden gitarzysta gra non stop jakieś tam riffy. Powiedzmy. I jest dwóch drummerów. Jeden perkusista będzie do tego grał blasty,kanonady przejśc,dwie stopy i w ogóle rzeźnie a drugi bedzie grał ciężko ale powoli jakieś powiedzmy proste rockowe rytmy. I obydwaj nie grają źle. Po prostu grają w innym groovie,inaczej czują tą muzykę. To chyba najprościej tak. Jeśli głupoty gadam to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek18 - dziękuje :)

drewno2601 - Tobie również dziękuje! Wszystko jasno wytłumaczone :)

 

Dobrze, że odkryłam to forum, inaczej było by mi trochę ciężko :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth, chodzi o to, że jak będzie tylko i wyłącznie grała z piosenkami, to zapewne będzie się starała grać tak jak jest w piosenkach, mniej wkładać od siebie. Zauważyłem to u paru perkusistów z okolicy (u siebie na początku grania też), że się starają za wszelką cenę grać tak jak leci w piosence, nie interpretując nic po swojemu, zabijają inwencję. Wiadomo, że nie należy całkowicie odrzucać ćwiczeń z muzyką bo to by bez sensu było :biggrin: ale jakiś warsztat, pozwalający coś tam podimprowizować do gotowego kawałka, też warto mieć dobrze rozwinięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...