Skocz do zawartości
bpetera

Lefima SD 571 14x4,5 BRASS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu kolega przyniósł do mnie werbel z zestawu, który kupił za "100zł od Niemca".

Sam zestaw to Pearl z lat 70'tych w przeciętnym stanie bez dolnych obręczy co nie zaimponowało mi za bardzo.

 

Pośród tych "gratów" znalazł się również werbel Lefima - w przeciętnym stanie, w jednym miejscu lekko przetarty co od razu dawało wiadomość, ze werbel jest z mosiądzu czy miedzi.

 

Jak się okazało jest to werbel niemieckiej manufaktury Lefima SD 571 14x4,5 BRASS.

Jest to werbel marszowy - posiadał mocowanie do pasów.

Miałem okazje tylko powierzchownie sprawdzić brzmienie werbla przed czyszczeniem (kilka uderzeń pałką) - brzmiało na tyle ciepło i "niestalowo", że zaryzykowałem i odkupiłem werbelek za 200zł od kolegi.

 

 

Czy mieliście jakieś doświadczenia z tą firmą - tymi werblami?

 

Zastanawiam się teraz nad wyborem naciągów - zmierzam ku REMO Fiberskyn Ambassador, liczę, że uda się osiągnąć ładny i pełny rimshot oraz selektywne duszki - moja propozycja to dobry wybór?

 

Zastanawiają mnie sprężyny, które otrzymałem z werblem - widnieje na nich napis Made in Japan co wzbudza zaufanie, ale też wiadomo, ze raczej nie są to oryginalne sprężyny producenta (Lefima jest niemiecka).

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna ważna kwestia - werbel nie posiada tak głębokich krawędzi jak w obecnych znanych mi blaszakach - nie są to 45 stopniowe centymetrowe zagięcia , tylko zagięta w profil (o przekroju kolistym, kilka mm) krawędź korpusu.

Mam nadzieje, że charakterystyka werbli marszowych nie odbiera znacząco możliwościami od konwencjonalnych werbli "do zestawu".

 

Tutaj link do sklepu: http://www.thomann.de/pl/lefima_sd571_snare.htm

 

 

Oto zdjęcia werbla:

 

f798d0c894addc97med.jpg 7909314cde015737med.jpg 33dd9a4f64c3c345med.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekny, zaciekawiles mnie tym opisem krawedzi - moglbys strzelic jakies fotki? czy wybrales juz naciagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem podeślę więcej foto.

Zakupiłem bardzo bezpieczną opcję - powlekany ambassador oraz przejrzysty hazy i do tego sprężyny Puresound Custom 20 ;).

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...