Skocz do zawartości
szymo2012

Krótki i wysoki dźwięk werbla.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy wiecie jak uzyskać takie brzmienie werbla jak na tych filmikach?

 

 

 

 

Chodzi mi o taki wysoki i krótki strzał bez odzywania się sprężyn. Mój werbel to Pdp concept birch więc jest to dosyć dobry werbel. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam próbować. Kombinuj, strój aż Ci wyjdzie. Werble nie są nastrojone wysoko. Ewentualnie nałóż jakiegoś oringa czy naklej coś aby nie było długiego dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Werble nie są nastrojone wysoko.

Najwyżej z wszystkich bębnów w zestawie.. Ale mnie bardziej intryguje to zdanie:

Chodzi mi o taki wysoki i krótki strzał bez odzywania się sprężyn

Szkoda tylko że

1- w każdym filmiku słychać sprężyny;

2- właśnie o to chodzi żeby ten strzał dzięki sprężynom uzyskać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o taki wysoki i krótki strzał bez odzywania się sprężyn.
To "wyłącz" sprężyny, sprawdź jak to brzmi i powiedz, czy faktycznie o to Ci chodziło. :P

 

Myślę, że nieźle byś się zawiódł, gdybyś usłyszał ten werbel na "surowo". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naciągam sprężyny do maksimum, i stroję go wysoko. Brzmienie jest podobne. Spróbuj tak zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myślałem tylko nie wiem czy nie za bardzo naciągnę te sprężyny i nie zerwę ich bądź uszkodzę maszynkę. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też tak myślałem tylko nie wiem czy nie za bardzo naciągnę te sprężyny i nie zerwę ich bądź uszkodzę maszynkę.

 

Sprawdź, czy masz maszynkę dobrze ustawioną i czy sprężyna dobrze jest dociskana do naciągu, bo inaczej możesz nawet ją zerwać a dobrze jej nie odetniesz z brzmienia.

 

 

Żeby był krótki trzask wystarczy werbel wystroić bardzo wysoko i nie mówię tylko o górze, lecz przede wszystkim o rezo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie bardzo wysoko.. kurde tu w grę wchodzi tyle detali że ciężko coś poradzić tak na prawdę. Według mnie dostrój górny naciąg do TONU i ODBICIA jaki najbardziej ci pasuje, potem po prostu baw się rezo i sprężynami aż osiągniesz zamierzony efekt. W przybliżeniu(i łopatologicznie) - opuść sprężyny i pobaw się rezo aż osiągniesz przybliżony efekt do zamierzonego, potem dostosuj górny naciąg.

Klucz to rezonans i nie chodzi mi bynajmniej o dolny naciąg. Rezonans. Ma być jak najmniejszy, skoro chcesz mieć krótki strzał bez odzewu. Dość ciężko to osiągnąć, wymaga chwilki czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...