Skocz do zawartości
StawRos

Yamaha Recording Custom - Update 10.02.2017

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Zamieszczam fotki mojego zestawu z aktualnymi zmianami.

 

Bębny:

BD 20x14" Polmuz

TT 13x9" Pearl President rocznik 1969

SD 14x5,5" Premier Artist Birch

 

Blachy:

Hi-Hat -> Istanbul Traditional 13" Heavy Hi-Hat

Crash/Ride -> Istanbul Traditional 18" Medium (z jednym nitem)

China/Swish -> Istanbul Traditional 20" (z 4 nitami)

 

Osprzęt :

Stopa -> Yamaha FP 9410 Flying Dragon

Statyw pod Werbel -> Basix 800

Statyw Łamany -> Sonor (nie wiem dokładnie jaka seria, ale jest bardzo solidny)

Statyw prosty -> mieszanka Polmuz + Amati :)

Stołek -> Mapex T 580

 

 

Zestaw z tyłu:

p1040876zr1.jpg

 

Zestaw z przodu:

p1040879hl9.jpg

 

China/Swish:

p1040877xd7.jpg

 

Latający Smok: :)

p1040878ez8.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No stopka kozacka :-)

a perkusja też calkiem fajnie wygląda, tylko zmień centralę ale też na coś vintage'owego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: naprawde masz świetne gary (oprócz tej centralki). Zazdroszcze toma pearla, chętnie bym taki na ścianie powiesił. Super werbelek, brzózka mi sie strasznie podoba.

Świetne blachy.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym je wyremontował i polakierował co by było pod kolor z tym werblem Premiera :) Jak każdy bęben jest w innej barwie to wygląda jak taka bezładna, nieprofesjonalna zbieranina :) Bo tak poza tym to jestem pod wrażeniem, świetny zestawik do lekkich klimatów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie DfA, koles bedzie 'remontowal' pearla z lat 60, tzn zdzieral z niego oryginalna okleine. Chyba na mozg upadles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, owszem upadłem :/ Wszystko można powiedzieć uprzejmie i ze spokojem, prawda?

 

Posiadanie w zestawie każdego bębna w innym kolorze wygląda trochę dziwnie. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, widze, że niezła dyskusja się wytworzyła :)

 

@Albi:

Ta centrala nie jest taka zła jak się założy dobry naciąg i podstroi to brzmi całkiem nieźle.

 

@Adasko:

Ride'a nie mam bo mnie obecnie nie stać :| Jego rolę spełnia Crash podklejony pod spodem taśmą.

 

@DfA:

Jeśli zdrałbym z Toma tą piękną, oryginalną Mase Perłową na rzecz jakiegoś lakieru to dla mnie oznaczałoby to, że jestem niepoczytalny :)

A kwestia tego, że każdy bęben w innym kolorze....cóż wszystko jest kwestią przyzwyczajenia :)

 

Dzięki za komentarze

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ride'a nie mam bo mnie obecnie nie stać :| Jego rolę spełnia Crash podklejony pod spodem taśmą.

Czemu smutna minka.... Przeciez 18 medium jest niesamowicie slodki. Jak bedziesz mogl to nagraj probki, moze kiedys sobie od Ciebie go kupie jak bedziesz mial na zbyciu. Mam 17 heavy i zdaje sie, ze medium 18 brzmi w tych samych rejestrach tylko cieplej. Bardzo fajny jako LSR. Poza tym china da Ci dol, a chwytem robisz selektywnosc.......

Luz blus.... New Orleans mozesz na tym trzepac rowno :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja nie mówie, że się na nim nie da grać :) Rolę Ride'a jak na siebie spełnie bardzo dobrze. Ale wiesz...czasami brakuje mi takiego 22" Ride'a. Ale póki co nie narzekam. A co do próbek to spróbuje coś wykombinować i dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kwestia tego, że każdy bęben w innym kolorze....cóż wszystko jest kwestią przyzwyczajenia

 

 

To tylko dodaje zestawowi uroku wg mnie. Bardzo ładne bębny. Pasowały by do mojego zespolu jazzowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zestaw blach :D Jak się sprawuje hihat, do jakich gatunków by się nadawał najlepiej? Napisz coś o nim a jak możesz to wrzuć probki.

Bless!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Hi - Hat to :

Z natury to głośne blachy jednak wyrobienie sobie panowania w nim nad dynamiką zmienia całkowicie jego charakter. Cyknięcie jest ładne i wyraźne, przebijające się przez cały zespół jednak nie zagłuszające. Na zamkniętym brzmi selektywnie. Posiada w sobie dużo piachu i sporą dawkę ciemnego brzmienia - po umiejętnym ustawieniu dolnego talerza(pod skosem).

Mimo, że jest gruby Heavy/Ex.Heavy i posiada nadruk Rock, to ja spokojnie go wykorzystuje do grania "lekkich" klimatów i spełnia swoje zadanie.

Miałem przez długi czas w domu do porównania HH Zildjian Constantinople 14" i wiele razy do niego podchodziłem, ale zawsze wracałem do Agopa. Zildek był jak dla mnie jakiś taki mdły.

 

P.S

Aktualnie chcę się pozamieniać na Hi-Haty więc jak coś to kliknij

TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas, w którym zakończyłem (jeśli chodzi o bębny) kompletowanie zestawu.

 

Na początek nowość :

 

Vintage'owy Pearl na 80% President 16x15"

(jeszcze bez dolnej obręczy, ale mocno nad tym pracuje)

 

p1050983hs4.jpg

 

 

A oto mój cały Jazz Vintage'owy zestaw :D

 

p1050973ni9.jpg

 

Jazz Front

 

p1050979jz2.jpg

 

 

Pozdrawiam !!

 

Z perkusyjnym pozdrowieniem StawRos

 

Peanuts Salt Peanuts!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęka mi opadła!! Zestaw zawodowy! No i niezle oldschoolowy! Bardzo mi sie podoba!

 

ps. Zmien sobie rezonanas na centrali... razi troche po oczach, ale ogolnego wrazenia nie psuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne bębny... CHciałbym posłuchać jak Jazzujesz... ;) Czy ten obraz z Kotami jest na sprzedaż? Bardzo ładny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, no.. jakbys spytał czy bębny na sprzedaz to bym zrozumiał, ale obraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej, no.. jakbys spytał czy bębny na sprzedaz to bym zrozumiał, ale obraz?

 

... :doubt: Żałosne... :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...