Skocz do zawartości
ziober6

Trick do ogarnięcia

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty szukasz fachowej lekcji na temat odbicia pałki od werbla? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth, Made my day.

 

ziober6, Próbuj naśladować jego ruchy, może ci się uda. Ale sugeruję podnieść elewację, bo tak to będzie w sufit uderzać i spadać nieregularnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak właśnie próbowałem znaleźć jakie tutki na YT i są tam różne flipy, throwy, spinny ale nigdzie nie mogłem znaleźć tego konkretnego. Widziałem kilku perkusistów robiących taki cudo wiec napewno ma to jakąś nazwe. :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=68w50aRp8i0

^^^^^^^^^^^

 

Wydaje mi się że to nie na tym polega ;/ no nie wiem. Czekam na dalsze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie uderzenia rimszotu puszczasz pałkę. Tak jak na tym filmie tylko że z rimszotem.

 

Nie znajdziesz, bo każdy ot robi inaczej ;-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dameis, tak masz rację;) Każdy robi inaczej;) Powiem tak, ja także używam takiego chwytu marketingowego:) Tylko ja akurat pomagam jeszcze pałce, gdy ona uderza w membranę werbla z rimshotem to delikatnie daję nadgarstek do góry i nadaję jej kierunek "lotu". Używam tego tylko przy zakończeniu utworu ostatniego na koncercie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale cóż... trzeba ludzi uświadamiać za wszelką cenę;)
Hm, Ciebie jakoś cały czas nie da się uświadomić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiedaQ, pokaż cwaniaku jak grasz;) I wtedy ocenimy czy jesteś taki pro za jakiego się uważasz;) Rzucam Ci wyzwanie:D Udowodnij to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie uwielbiam takich złamasów co nic za garami nie pokazuja, ale za to akrobacje cyrkowe z pałkami ogarniete do perfekcji.... widzac takiego klauna natychmiast skreślam jako dobrego perkusistę...

Hmmm, w takim razie chociażby Jeff Queen jest beznadziejnym werblistą tak? Ciekawe, ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BiedaQ, pokaż cwaniaku jak grasz;) I wtedy ocenimy czy jesteś taki pro za jakiego się uważasz;) Rzucam Ci wyzwanie:D Udowodnij to:)

 

rozumiem, ze ty rowniez jestes stereotypowym perkusistą i myslenie jest zbyt trudne... lepiej przywalic kilka razy mocno w blache;)

 

To, ze cos lub kogos krytykuje to nie znacz automatycznie ze sie wywyzszam -_-

tak trudno to zrozumiec? Jesli mowie ze ktos jest slaby to nie mam na mysli "jestes slab - ja jestem lepszy" -_- Nikt nie zabroni mi oceniac innych. Jesli wyglaszasz jakiekolwiek zdanie na forum to musisz liczyc sie z reakcją - poztywna, negatwna lub neutralną - czyz to nie proste?

 

ehh... uwielbiam ten ból dupska dzieciarni, ktora nie potrafi znieść krytyki;)

 

Generalnie uwielbiam takich złamasów co nic za garami nie pokazuja, ale za to akrobacje cyrkowe z pałkami ogarniete do perfekcji.... widzac takiego klauna natychmiast skreślam jako dobrego perkusistę...

Hmmm, w takim razie chociażby Jeff Queen jest beznadziejnym werblistą tak? Ciekawe, ciekawe...

Apeluje o cztanie ze zrozumieniem - jesli ktos GRA SREDNIO ALBO SLABO a wwija pałkami to jest dla mnie idiotą. Jesli ktos gra dobrze i potrafi efektownie wpleść akcenty akrobatyczne to popieram...

kiepski drummer + krecenie pałkami = gowno

dobry drumer + krecenie pałkami = ok

rozumiesz koleszko ten prosty wzor czy nadal nie dociera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiedaQ, a skąd wiesz jak ja gram, a jak grają inni? Widzisz Tommy Lee na tym filmiku jakoś nie oszczędza blach i mocno w nie uderza i jakoś o nim nie powiesz, że jest słabym bębniarzem itp.?? Kręcenie pałeczkami to tylko bajer, który daje "mini" smaczek i urozmaica wygląd perkusisty. Jeśli Ty siedzisz za garami jak posępny czerep i nie zaznaczasz swojej osoby poprzez właśnie takie triki to marna droga... Ludzie potrzebują takich tricków, bo właśnie perkusistów którzy robią wokół siebie takie "halo" ludzie uwielbiają. Patrz Mike Portnoy, który jest fenomenalnym bębniarzem, a jednak kręci pałką i to w sposób perfekcyjny;p Ludzie go kochają za grę, ale i za to że zakręci Ci pałeczką i przy tym zrobi minę wariata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, ze cos lub kogos krytykuje to nie znacz automatycznie ze sie wywyzszam -_-
Ale to, że wytykasz komuś błędy i dajesz rady w sprawach, w których jesteś cienki to już jest wywyższanie, pf, nie wywyższanie, sorry, czysta hipokryzja.

A Twoja krytyka zawsze jest negatywna, potrafisz pocisnąć nawet największe autorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apeluje o cztanie ze zrozumieniem - jesli ktos GRA SREDNIO ALBO SLABO a wwija pałkami to jest dla mnie idiotą. Jesli ktos gra dobrze i potrafi efektownie wpleść akcenty akrobatyczne to popieram...

kiepski drummer + krecenie pałkami = gowno

dobry drumer + krecenie pałkami = ok

rozumiesz koleszko ten prosty wzor czy nadal nie dociera?

Tak samo dla mnie ktoś, kto posługuje się językiem polskim ŚREDNIO ALBO SŁABO, a używając go przedstawia swoją "jedyną słuszną" krytykę jest dla mnie idiotą. ;)

 

A skąd wiesz jak może grać ziober6 który tylko zadał pytanie? Czemu z góry oceniasz, że gra beznadziejnie? Wydaje Ci się chyba, że pozjadałeś wszystkie rozumy świata... Co Ty w ogóle sobą prezentujesz? Trochę pokory...

 

Ale to, że wytykasz komuś błędy i dajesz rady w sprawach, w których jesteś cienki to już jest wywyższanie, pf, nie wywyższanie, sorry, czysta hipokryzja.

A Twoja krytyka zawsze jest negatywna, potrafisz pocisnąć nawet największe autorytety.

Ten przypadek to już jest w ogóle jakiś wyższy stopień hipokryzji... Tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i posypały sie hejty :D

 

Braindrummer Dameis Dzieki za pomoc zaraz będę próbował ;)

 

BiedaQ Nie będę komentował Twoich wypowiedzi bo szkoda mi na to czasu i chęci ;) Wg. mnie to jak perkusista zachowuje się za zestawem to sprawa indywidualna JEGO i wizerunku jego ZESPOŁU. Jak chce się zachowywać jak cyrkowiec to jego sprawa i jego ludzie tak będą postrzegać.

 

Nie lubię siedzieć za bębnami jak to powiedział Braindrummer " jak posępny czerep" podczas rockowego koncertu :D Staram się sprawiać sobie przyjemność grając a nie tylko odpie*dolić co trzeba, spakować się do domu i resztę wieczoru tłuc w pada :/

 

Niemniej dziękuje za szczere słowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Biedaq jak zwykle błysnął i pokazał klasę, oraz prawdziwą stronę swojego buractwa vol. 32.

 

Nie wiem. Zamiast człowiekowi pomóc, mimo ze może pytania albo wiedza nie są najwyższych lotów, to po to tu jest, żeby się edukować. Chyba do tego służy też te forum. Jeżeli nie rozumiesz takiej idei, to załóż sobie własne forum, na którym będziesz przyjmował tylko ludzi twojego pokroju.

 

Już Ci kiedyś powiedziałem. Uważam, że albo jesteś cienki w uszach i leczysz takimi postami swoje kompleksy, albo jesteś ultra burakiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Biedaq ma trochę racji ale cała reszta również! Jeżeli bębniarz potrafi przynajmniej grać równo to niech sobie rzuca, wali, skacze, macha głową, rąbie czym chce ale musi przy tym zachować klasę i trzymać tempo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Tommy Lee na tym filmiku jakoś nie oszczędza blach i mocno w nie uderza i jakoś o nim nie powiesz, że jest słabym bębniarzem itp.

 

żadym fenomenem też nie jest. swoją pozycję zbudował w większości a szokowaniu publiki.

 

Hmmm, w takim razie chociażby Jeff Queen jest beznadziejnym werblistą tak?

 

akurat w pokazach werblowych element tricków jest cześcią show. bez nich byłoby to nudne jak flaki w oleju.

 

co do samych tricków to stosowanie ich z głową ma sens ale opieranie tylko na nich swojego image to ślepa ulica :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat w pokazach werblowych element tricków jest cześcią show. bez nich byłoby to nudne jak flaki w oleju.

Jakoś są utwory bez żadnych sztuczek na werbel klasyczny i nie powiedziałbym, że są nudne, przykład - chociażby B. Lylloff - Arhus Etude. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat w pokazach werblowych element tricków jest cześcią show. bez nich byłoby to nudne jak flaki w oleju.

Jakoś są utwory bez żadnych sztuczek na werbel klasyczny i nie powiedziałbym, że są nudne, przykład - chociażby B. Lylloff - Arhus Etude. ;)

 

słowa klucz "pokazy werblowe" :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...