Skocz do zawartości
JingleBalls

Jakie naciągi?

Rekomendowane odpowiedzi

uderzane remo emperor albo evans g2

bottom remo ambassador albo evans g1

 

Jak nie masz 'ulubionej marki' to weź tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też miałem taki dylemat odnośnie wyboru naciągów.

Na tomy kupiłem Remo Emperor Clear, na werbel Remo Ambassador Coated, a na centralę Aquarian Superkick II i moim zdaniem nie ma lepszego zestawienia naciągów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje "najlepsze" zestawienie :)

Nie można aż tak patrzeć, na to co komu tam pasuje.

To wszystko to długa i zawiła droga.

 

Dla mnie np. najlepszymi naciągami na tomy są REMO Emperory Coated , a na stopę Aquarian Super Kick II . Kiedyś używałem REMO Pinstripe Clear na tomach i też dawały radę. Z kolei przezroczyste emperory w ogóle mi nie podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja celuję w:

Evans G2 coated na górę tomów(12,13,16)

G1 na dół tomów,

Evans hd dry(14) jako uderzeniowy do werbla,

Evans hazy 300 jako rezo do werbla,

Aquarian superkick II(22) jako uderzeniowy do stopy

Evans EQ 3 na dół stopy ;)

 

Może te ustawienie też ci podpasuje, przesłuchaj sobie na yt jak brzmią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evansy g2 coated nie zabrzmia na słabym bebnie jakim jest mapex Q... Celowalbym w jakies naciagi "ratujące" kiepskie bebny, typu wlasnie pinstripe, aruariany pf2, wszelkie z jakims tlumieniem. Na werbel standardowo ambassador coated - nie ma szans zeby nie zabrzmial... Centralka super kick 2 albo emad. Na YT jest miliard filmow, obczaj brzmienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Evansy g2 coated nie zabrzmia na słabym bebnie jakim jest mapex Q

Jak nie zabrzmią? Między innymi te naciągi ratują brzmienie nie najlepszych bębnów.

 

Osobiście polecałbym Pinstripe albo Emperor na tomy. Emperor (X) na werbel i Powerstroke 3 na bas. I wszystko pięknie brzmi. Oczywiście wszystko od Remo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Evansy g2 coated nie zabrzmia na słabym bebnie jakim jest mapex Q... Celowalbym w jakies naciagi "ratujące" kiepskie bebny, typu wlasnie pinstripe, aruariany pf2, wszelkie z jakims tlumieniem. (..)

 

tez tak kiedys myslalem, kazdy naciag ma inne przeznaczenie i inny rejestr w ktorym brzmi najlepiej, korpusy brzmia najlepiej dokladnie na tej samej zasadzie - im lepszy korpus tym wieksze spektrum dobrego brzmienia, jesli umiejetnie nastroisz naciagi znajac "mozliwosci" korpusu to bedzie to brzmialo ;]

 

reasumujac - na Mapexie Q mozna spokojnie zastosowac tak samo kombinacje Ambassador(G1)/Diplomat(Resonant) jak i Pinstripe(Hydraulic)/Ambassador(G1) nie wspominajac o kombinacji np. Powerstroke3/Emperor (nie zartuje) - wszystko jest w naszej glowie i paluchach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja konfiguracja

tomy

góra pinstripe clear dół diplomat clear

 

werbel

remo cs dół diplomat

sprezyna blaster

 

centralaa sk2 / regulator

 

no i cena tego około 1000zł wartość perki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...