Skocz do zawartości
korytek89

Pałki z włókna węglowego

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znajomy perkusista przyniósł na próbę pałeczki z włókna węglowego. Gra od kilkunastu lat i mówi że ma je od ok. 10-ciu lat. Dla mnie bomba, tylko pytanie gdzie można takie dostać, ile będą kosztowały itp. Grałem na nich i od razu się zakochałem. Lekkie, idealnie wyważone, po prostu super. Ów znajomy mówi że dostał je dawno temu wraz z perkusją. Przeglądałem internet i znalazłem takie pałki ale tylko za granicą. Myślę że gdyby któryś z polskich sklepów sprowadził te cuda to zrobiłyby one niezłą furorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mało nie będą kosztowały, a dla sklepów bardziej opłacalne jest, gdy nie ma takich pałek na rynku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi Ci o "carbo sticks" ...byla o tym mowa na forum, ale tu masz przykladowy link (niestety do strony zagranicznej) gdzie mozna kupic : Carbo sticks

 

Poszukam na polskich i dam znac :). A tak btw, to zapytaj w Drumcenter, Avancie, Drumstore itp. czy nie da rady sprowadzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane przez Ciebie pałeczki to koszt 35$ z groszami czyli nieco ponad 10zł. Jeśli pomyślę że mają wytrzymać, no powiedzmy, nawet te 2-3 lata to nie zastanawiam się i od razu zbieram kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35$ z groszami czyli nieco ponad 10zł.

 

Ja wiedziałem, że złoty mocno stoi ale żeby aż tak? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał chyba na myśli 100 zł :P. Myślę, że cena ta jest adekwatna do wytrzymałości (skoro znajomy gra 10 lat :D ). Ja jednak wolałbym kupić za tą cenę 2 pary Pro-emek TX420N . Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec takie palki qpisz bez problemu na allegro. Jest to dosc dobra inwestycja, palki maja wymienne koncowki i jak i cale przegluby.

Sam posiadam takie paleczki, ale powiem szczerze miejsce w ktorym paleczki lacza sie z "rekojescia" jest moim zdaniem w zlym miejscu, a co za tym idzie paleczki wydaja sie zle wysrodkowane.

Zaleta takich palek jest to ze maja idealna wage (para paleczek, co do grama)

Tak wiec mozna sobie qpic takie palki na pokaz:) Z drugiej strony mozna troche wyeksplatowac sprzet szybciej (np. blaszki) bo palki takie raczej stosuje sie do mocniejszego grania (mozna ale nie trzeba) mam tu na mysli to ze wlokno jest bardziej wytrzymale niz drewno i co za tym idzie twardsze.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Vic Firth 5AN i po miesiącu pękły mi nie wiem jakim cudem w samym środku długości... Trochę smutno było mi no ale co zrobię... Dlatego trzeba rozejrzeć sie za niezniszczalnymi:o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem pałkami Carbo Sticks.

Lekkie, idealnie wyważone. Koleś, który je ma grał nimi wtedy chyba 6 mieciąc, a były w stanie idealnym, jak nowe ze sklepu.

 

[ Dodano: 06-10-2007, 20:03 ]

Aha, kosztowały na targach nie wiem jakich niestety coś koło 25 ojro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja [glow=orange]posiadam[/glow] takie pałki. Carbonstick 7a

Właśnie nie wiem czy są dostępne w polsce

Ja je kupiłem na targach we frankfurcie

Koszt: 54 zł

Są [glow=orange]świetne[/glow]. Podobno nie do złamania. Jedynie co, to mogą sie skruszyć... Ale to może za 3 lata : P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna sprawa te pałeczki... :!: przyznam że się nie spotkałem z nimi w polsce, ale będę za tydzień w niemczech i sie za nimi rozglądne :!: .

 

a pytanko małe co do wytrzymałości blach podczas kontaktu z pałką. czy są większe szanse na peknięcia, wygięcia etc. niż w pałkach drewnianych, bądź nylonowych... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pałeczki Aquariana wykonane z nylonu i grafitu - dostępne w Polsce, cena ok 50-60 zł

Podaj namiary jeszcze i będzie fajnie ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pałeczki Aquariana wykonane z nylonu i grafitu - dostępne w Polsce, cena ok 50-60 zł

 

Podaj namiary jeszcze i będzie fajnie ;-) .

 

 

Widziałem w 2 miejscach:

 

Gliwice - sklep muzyczny....zapomniałem nazwy (ale nie jest to RAGTIME na pewno), sklep przy rynku...

 

Poznań - sklep Studio 36 - oglądałem je tam kilka miesięcy temu - model 5B - może warto zapytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja w koncu z czystej ciekawosci zakupilem sobie te "super" paleczki i co? Po 1 nie umywaja sie do Vic Firth'ow SDW, ktorych uzywam, pod wzgledem wywazenia. Czy sa zlejsze? Watpie, nie widze roznicy, a rozmiarowo sa zbilzone, acz nieco krotsze niz hickorowki. Duzo lepiej gra sie Vicami :) Co do wytrzymalosci wypowiem sie dopiero jak je porzadnie ogram. Czy niszcza szybciej blachy? Sa twardsze, drewno jednak przy uderzeniu chociazby o krawedz blachy sie skruszy, albo wgniecie, te nie. Mozna by przypuszczac, ze przy nieumiejetnym waleniu beda niszczyc szybciej.

Gwoli ciekawosci: swoj komplet mam z Anglii i kosztowal 55zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio te pałeczki za około 60zł. Według mnie nie spisują się najlepiej (kwestia przyzwyczajenia?). Są cięższe od drewnianych i inaczej wyważone.

Niedługo szarpnę się chyba na Aheady dla spróbowania.

 

PS. Pękły po zagraniu jednej próby i koncertu :P

(Ale to raczej moja wina bo na koncertach naparzam jak berserker)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Pękły po zagraniu jednej próby i koncertu :P

(Ale to raczej moja wina bo na koncertach naparzam jak berserker)

nie ma to jak szczypta profesjonalizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka kompletów pałek Aquariana tych z tworzywa, 5b lub 5a już nie pamiętam:) Pałki dużo cięższe, ale po przyzwyczajeniu gra się bardzo fajnie. Niestety pałki są puste w środku przez co łatwiej je zniszczyć ale byłem zadowolony bo jak już człowiek trochę techniki załapie i nie wali w co i jak popadnie to starczają na długo. No i to jest miłe, że można zagrać cały koncert nie łamiąc pałki co nie jest możliwe tanimi pałkami. ogólnie cena dość duża ale polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez uzywam carbostick. Ja zapłaciłem za swoje 60 zł, były kupowane w niemczech. Niestety w polsce cięzko je dostac, na allegro rowniez prozno szukac. Raz tylko je spotkałem kiedys. A sa dobrze wywazone i długo wytrzymują. Dla mnie idealne. Kwestia gustu. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gliwice - sklep muzyczny....zapomniałem nazwy (ale nie jest to RAGTIME na pewno), sklep przy rynku...

 

Czyżby chodziło Ci o Fon'a ? ;)

 

Adres sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te palki od kilku lat. Fakt nie do zniszczenia ale... gralem kilka sztuk nimi, srednio wywazone i ogolem wrazenia z gry nimi - cienkie. Ciezko sie nimi gralo technicznie, zle leza w rece. Ale to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po dluzszym ograniu moge cos wiecej o nich powiedziec. Mam dokladnie Carbosticki 7A. Nie sa puste w srodku jak to ktos wyzej stwierdzil. Sa lzejsze od drewnianych i zgadzam sie z przedmowca, ze gorzej leza w reku. Slizgaja sie bardzo. Gram na codzien Vic Firth'ami sygn. Dave Weckle, tymi bombowo sie gra. Niestety po przejsciu na carbo diametralna roznica. Jednak to kwestia ogrania porzadnego z nimi. A co do ich lamliwosci, to raczej trudno im krzywde zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt że trudno zrobić takim krzywde, watpie aby komus udało sie złamac węglowy laminat (CF) a miałem juz do czynienia z laminatami, rok temu zobiłem sobie z laminatu FG djembe i jest jak pancernik a CF ma znacznie większa wytrzymałość, tak sie zastanawiam czy sobie nie zrobic carbonowych pałeczek w zaciszu piwnicy:PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...