Skocz do zawartości
bpetera

Pearl H1000 i reszta drożyzny - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W trakcie obecnej zmiany hardware nie mogę rozwiązać tematu jakim jest wybór statywu hi-hat.

Jako, że wymieniam statywy łamane na Pearl'a serii 1000, zastanawiam się również nad statywem H1000.

 

 

Pytanie przede wszystkim takie: Na ile opłaca się inwestować w hi-haty najwyższych serii?

Jak bardzo odczuwalny będzie komfort w statywie za 750, w porównaniu do takiego za 350?

 

 

Obecnie seria 900 Pearl'a jest wszędzie przeceniana i tym sposobem H900 Pearla można mieć już od 350zł, natomiast H1000 to koszt 750zł.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zbędne 4 stówki to bierz 1000, a najlepiej kupuj od razu eliminatora ;)

 

A tak na poważnie to 1000 od 900 będzie się różnił trzem pierdołami, które 1000 ma a 900 nie:

- regulowana wysokość (kąt pochylenia) footboardu,

- kolce/gumki na końcach nóg,

- inny wygląd pedału z trakszyn gripami

 

Miałem 800 i 1000 ze starszych serii, teraz mam 2000 i każdy z wymienionych dawał/daje radę i jest to już wg mnie pro sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbędnych 4 stówek, ale z drugiej strony wiem, że P900 po kilku latach straci na wartości znacznie więcej niż najwyższe serie ;).

 

Trudna decyzja...

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic bardziej mylnego. Nówka pearla h2000 to ok 950 pln, używka 550-600, czyli 350-400 mniej. Masz zamiar komuś dopłacać, żeby za te kilka lat wziął od Ciebie tą 900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie...

 

Po prostu zastanawiam się czy nie stwierdzę po jakimś czasie, że jednak chcę zainwestować w lepszy statyw, a wtedy zakup 900'tki będzie zwyczajnie głupi.

 

Ale to już sam muszę sobie przemyśleć - temat założyłem po to, żeby dowiedzieć się na ile sprzęt wyższej serii umili/ułatwi mi grę, to czy stać mnie na to, to już inna sprawa :).

 

EDIT:

 

Jeszcze takie pytanie - są wersje H1000 i H1000K

Ta druga nie ma bezpośredniego połączenia iglicy z pedałem tylko przez łańcuch.

Nie wiem jak to zinterpretować, ale czy to ma dawać dokładniejszą kontrole (przy zastosowaniu łańcucha stopa musi "pokonać" większe/głębsze wdepnięcie dla osiągnięcia takiej samej drogi)?

 

h-1000%281%29-g.jpg

 

pearl-h1000k-pedales-charleston-p22020_211089.jpg

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam H2000 i możesz go wyrwać na allegro za 600zł w prawie idealnym stanie.

Opłaca się pakować akurat w statywy... przynajmniej na moim mimo 2 nóg nie boję się powiesić blach z hh, bocznego werbla, splasha na iglicy i ramienia z crashem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby Ktoś rzucić nieco słowem na temat wyboru między H1000, a H1000K ;) ?

 

Chodzi mi o różnice w działaniu napędu bezpośredniego (direct drive), a pośredniego poprzez krzywki i łańcuch.

Różnica w cenie niewielka, a niestety nie mam opcji sprawdzenia osobiście :/.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie w oparciu o statyw innej marki .

Moim zdaniem warto kupić statyw z krzywką, różnica w przebiegu ruchu otwarcie /zamknięcie hi hetu nie jest kolosalna ale dość istotna. Przy krzywce ma się wrażenie mocniejszego zaciskania blach oraz właśnie precyzyjniejszej kontroli jakby większej sztywności ,stabilności w ruchu .Natomiast direct drive jest jakby płynniejszy w działaniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...