Skocz do zawartości
AngryKID

Talerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego że razem ze swoim zespołem gramy metal,i odłożyłem ostatnio trochę kasy i mam dylemat bo nie wiem co kupić,waham się między ride'm mienla HCS 20 cali i Orionem Twister China 18 cali.Jednak co do tego oriona nie jestem przekonany czy nie odchodzi on dużo jakością od tego meinla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odchodzi i Meinl i Orion zabrzmią bardzo słabo, bo to mosiądz :) Ile masz pieniędzy ? Może starczy Ci na coś lepszego z brązu :) Poza tym wahasz się pomiędzy Ridem a Chiną tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jestem nastawiony na chine,tylko chodzilo mi jakosciowo a co do brzmienia,jestem poczatkujacym perkusista gram jakos 3 miesiace i sam moj set tez nie jest rewelacyjny bo to pearl target,wiadomo ze mosiadz jest gorszy od brazu na talerz mam przeznaczone jakos 240zl bo musze jeszcze kupic stolek perkusyjny i statyw lamany a wielkosc talerzy nie chce by byla mniejsza niz 16 cali ride jest 20 calowy a china 18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo nie różnią się w zasadzie niczym, oba mosiądz :) Za 240zł, można kupić i Ride z brązu i Chine z brązu, ale nie zawsze na teraz, czasem warto przeczekać 2 tygodnie i poobserwować rynek :) Sam posiadam na sprzedaż Ride za brązu do 240zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skupił sie tu na chince hcs meinla, jest w fajnej cenie od reki w Torunskim sklepie muzycznym , brzmi na prawde czysto i selektywnie, olej te wypukane uzywki, masz gwarancje i nie martwisz sie o nic, sam kupilem od chlopakó dwa crashe 16 hcs i miazga do dzis, pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym skupił sie tu na chince hcs meinla, jest w fajnej cenie od reki w Torunskim sklepie muzycznym , brzmi na prawde czysto i selektywnie, olej te wypukane uzywki, masz gwarancje i nie martwisz sie o nic, sam kupilem od chlopakó dwa crashe 16 hcs i miazga do dzis, pozdrawiam:)

 

Proszę zachowaj swoje świetne rady dla siebie...., każda używana blaszka z brązu będzie o niebo lepsza od nowej blachy z mosiądzu, i dużo trwalsza, celowałbym w MCS, Sabiana B8, czy coś podobnego, mosiądz to strata kasy a gwarancję możesz od razy potargać bo te blaszki są tak kruche że głównie pękają na krawędzi, czego gwarancja nie obejmuje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sjmpawel, "brzmi czysto, selektywnie", "kupilem od chlopakó dwa crashe 16 hcs i miazga do dzis" - czy na pewno mówisz o Meinlu HCS ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AngryKID

Nie żeby był to przytyk, broń Boże, ale może lepiej poczekać np. rok, pozbierać kasę, zobaczyć jak Ci idzie i wtedy kupić coś lepszego ? :-)

Ja wiem jak to jest. Sam to wszystko przerabiałem, ale jak pomyślę, ile kasy mógłbym zaoszczędzić, gdybym nie miał "chcicy" na kupno czegoś nowego od razu, to aż mnie skręca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...