Skocz do zawartości
Smakosz

Naciąg na centralę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam perkusję Pearl Export z lat 90-tych i chciałbym się dowiedzieć jakie naciągi na centralkę użyć aby osiągnąć taki charakterystyczny klik, słyszany częstow ciężkiej muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę coated. Mają bardzie suche i skupione brzmienie. Można uzyskać na nim brzmienie basu przypominające te z przełomu lat 60/70. Coś a la Ian Paice (Deep Purple), John Bonham (Led Zeppelin) czy Bill Ward (Black Sabbath). Co dla mnie jest dużą zaletą. Oczywiście zależy dużo do strojenia.

 

Clear z kolei ma brzmienie jaśniejsze, bardziej soczyste i otwarte.

 

Oczywiście oba lepiej brzmią z łatką Falam Slam od Remo. I duża zaleta tych naciągów, to konkretne basowe brzmienie nawet przy stosunkowo wysokim stroju.

Nie brzmią też tak plastikowo jak choćby EMAD.

 

A które lepsze? Trudno powiedzieć, co kto lubi. Coated powinno być ciut trwalsze (bo jednak jakaś malutka dodatkowa powłoczka). Ja wolę coated.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam clear'a i trzyma się świetnie. Brzmienie nie jest wcale jakieś wysokie, dla mnie fajne mięso, prawie brak przydzwięków. Jak pisał kolega wyżej - dużo zależy od strojenia. Myślę że oba naciągi będą bardzo dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć jednego ze zwykłych Ambassadorów. Ale też możesz któregoś z rezonansowych Powerstroke'ów 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z 'dziurką' lepiej, bo przy nagrywaniu jest gdzie wstawić mikrofon do stopki, np. mi bardzo to pomaga i uzyskuję lepsze brzmienie :cool:

Chyba, że ktoś w ogóle bez rezo nagrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "ciemne milenium" to pewnie jakiś pojedynczy naciąg, któremu najbliżej by było do Ambassadora (ale na pewno dużo słabszej jakości).

 

A jaką masz w ogóle perkusję? Bo jeśli by się okazało, że naciąg uderzany + rezo będą warte 70% wartości bębnów, to ja bym wymianę rezo odpuścił (ale to tylko moje zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pearla exporta nei wiem dokładnie z którego roku, ale z lat 90tych. Kupiłem za 3000zł az balchami i hardware ale to hardware też satre dosc i słabe prznajmneij statyw do hihatu i do crasha ale daje rade i narazie nie jest zle. talerze kupuje na lato bo zacząłem odkładac :D + mam twina i werbel na swieta dostane wiec nei jest taki zły zestawik :D no i ogolnei raczej jej nie bd zmieniał :D o i przy okazji chciałbym spytac jak uzyskac takie brzmienie tomów jak ma Nicko McBrain na powerslave

 

[ Dodano: 10-12-2013, 22:34 ]

Bo przypuszczam z eto remo emerory pewnie bd potrzebne

 

[ Dodano: 10-12-2013, 22:34 ]

Bo przypuszczam z eto remo emerory pewnie bd potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co innego. Zasugerowałem się tym naciągiem milenium...

Przy Exporcie będzie warto już wymienić i rezonans.

 

Emperor bardzo fajnie się sprawdza w muzyce a'la Iron Maiden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo to kupiłem z jakiegos studia i perka jest ok ale mowe hardware i naciagi na centrale iwerbel to porażka :D ok ok dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...