Skocz do zawartości
Nieznamsienatym

Jakie mikrofony do perkusji?

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystałem z Samsonów i mi osobiście nie leżały. Tym bardziej że są coraz częściej polecane na forach i ceny poszły od razu w górę.

Ja na razie próbuje z różnymi "taniościami" ale na razie miałem mało czasu żeby poświęcić z jeden weekend na spokojne nagrywanie i odsłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie kto woli, ale gdybyś kupował Samsony to żeby porządnie nagłośnić cały sprzęt to zmieścisz się spokojnie poniżej tysiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je od paru miesięcy i jestem z nich zadowolony. Musisz jeszcze pamiętać o preamp'ach w mikserze. Było to już klika razy opisywane. Nawet najlepsze mikrofony wyjdą kiepsko na kiepskim mikserze ze słabymi preamp'ami.

 

Moim zdaniem lepsze rezultaty uzuskasz dobrym mikserem I średnimi mikrofonami niż dobrymi mikrofonami I kiepskim mikserem.

 

Ważne przy zgrywaniu są też wartości amplitudy sygnału wejściowego (dostosowanie GAIN'a) no I później cała robota z bramkami, kompresorami i equalizacją.

 

W necie jest sporo fajnych przykładów jak surowo zgrane ścieżki po obrobieniu brzmią rewelacyjnie. Jak poszukam linki to podeślę.

 

To zawsze jest kwestia doświadczenia I eksperymentowania :) polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.thomann.de/pl/the_tbone_dc4000_drummikrofonset.htm

 

Z niedrogich mikrofonow chyba te sa najlepsze. Ale wiedz ze takie mikrofony owszem, dadza rade przy naglosnieniu perkusji na scenie (gdzie brzmienie nie musi byc "idealne"), ale do studia KOMPLETNIE sie nie nadaja. Zestaw mikrofonow na bebny do studia to ok. 2500-3000 zlotych (mikrofony na kazdy beben, 2x oh + dol werbla + ambient). Do nagrywania drum coverow i grania live te z linka beda spoko.

 

Edit: ewentualnie te:

 

http://www.thomann.de/pl/samson_7kit_drumset.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...