Skocz do zawartości
Borys

(KONCERT) Jak to jest u was- odsłuch douszny+mikser+metronom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

Grałem zwykle z samym metronomem na jedno ucho a odsłuch leciał z paki.Zakupiłem mikser słuchawki i klika.

1.Jak to u was rozkładacie.W jednym uchu klik a w drugim odsłuch czy w obu klik i w jednym odsłuch.Zdaje sobie sprawę że może być to kwestia indywidualna lecz jestem ciekawy jak to robicie.

2. Do tego co powiedzieć akustykowi(nie pracowałem nigdy z mikserem na gigach) ,jak z ilością instrumentów w odsłuchach? (zdaje sobie sprawę że każdy wybiera to co mu potrzebne,jestem tylko ciekawy waszego zdania)

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jak to u was rozkładacie.W jednym uchu klik a w drugim odsłuch czy w obu klik i w jednym odsłuch.Zdaje sobie sprawę że może być to kwestia indywidualna lecz jestem ciekawy jak to robicie.

 

W obu klik i w obu odsłuch - kwestia tylko ustawienia wygodnych dla siebie poziomów.

 

2. Do tego co powiedzieć akustykowi(nie pracowałem nigdy z mikserem na gigach) ,jak z ilością instrumentów w odsłuchach? (zdaje sobie sprawę że każdy wybiera to co mu potrzebne,jestem tylko ciekawy waszego zdania)

Pozdrawiam !!

 

Akustyk ma Ci dać to co Tobie pasuje... Tak samo jak daje indywidualne tory na odsłuchy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak kolega wyżej w obu klik i odsłuch. W ucho lubię sobie wziąć stopkę i werbel, oczywiście bas i zazwyczaj wokal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił metodę następującą (nie uwzględnia clicka): najpierw zagrajcie coś kiedy masz zatkane uszy, ale suwaki na zero. Dodawaj stopniowo każdy element (zacznij od swoich instrumentów), tylko wtedy kiedy wiesz, że na stówę Ci go brakuje i taki stan wyraźnie przeszkadza Ci w grze. Autosugestia robi swoje i można wpaść w kręcenie i dopieszczanie bez końca, a nieraz okazuje się, że nawet większy plener idzie zagrać zupełnie na sucho. Aha, teraz monitorowcy często mają niemal "nieograniczone" możliwości wysyłki osobnych sygnałów na np. twój mikser, więc jeśli jest u nich taka opcja i masz sprzęt z kilkoma wolnymi kanałami, to bierz od nich osobno co się tylko da. Sam sobie zrobisz sobie miks w pionie i poziomie, taki jaki będziesz chciał. Jeśli ktoś robi problem, to przynajmniej żądaj odseparowanego clicka - to podstawa.;)

 

Teraz się zorientowałem, że najprawdopodobniej sam sobie podpinasz clicka w mikser, czyli żelazna reguła nie ma w Twoim przypadku racji bytu.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z pilotami na uszach + moje grane stopy. Mam kolo siebie mikserek. Z modulu wypuszczam wyjsciem sluchawkowym sygnal na mikser na kanal. a z laptopa wypuszczam sygnal stereo na dwa mono na mikser. A ze mam piloty ( gitara + klik) nagrane na lewy-prawy kanal to na mikserze wpinajac w dwa kanaly moge zrobic panorami i mam piloty z klikiem stereo + stopke jako odsluch. Dzieki temu chromole odsluchy na scenie i nie musze sie przejmowac akustykiem ktory nie umie ustawic. Gram krotko mowiac powiedziec do plyty + klik. Zespol gra do mnie krotko mowiac.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ? w jakim sensie ? dla mnie najwazniejsze jest aby koncert byl zagrany rowno i jak najbardziej zblizony do tego co jest na plycie. dlatego gram do pilotow z plyty i sa takie same tempa. to nie blues albo jazz ze sobie mozna grac cokolwiek w metrum i bedzie siedziec. troche dziwne pytanie chlopie i go nie rozumiem :) jak dla mnie to wlasnie najlepsze i w zasadzie jedyne rozwiazanie aby bylo pro. jak mam na uszach wszystko to mam pewnosc ze jest rowno i nie musze liczyc na odsluchy na scenie gdzie wszystko dudni i niewiele zazwyczaj slychac bo realizatorzy niestety nie umieja naglosnic jak trzeba.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorn, czekaj, bo nie ja nie kumam. Grasz do clicka i do nagranych wcześniej gitar (które słyszysz tylko Ty?), ale jednocześnie nie słyszysz tych samych partii granych w riltajmie? Gitarzyści też grają do pilotów z czymś innym?:) Jak coś, to się nie czepiam, tylko pytam. A za bas robi Ci kumpel na żywca czy też pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zrobiony downmix tylko gitar z plyty + dolozony klik do tego i leci to wszystko z kompa na moj mikser i gram do tego, ponadto slysze stopki ktore gram live. I, tak slysze to tylko ja i gram do tego bebny. Reszta zespolu gra do mnie, nie maja zadnych klikow w uszach ani nic. graja do mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że się "czepiacie" th0rn'a.

Rozumiem, że kolega th0rn gra szybki techniczny metal - tu nie ma miejsca na pomyłki czy wsłuchiwanie się w to co grają gitary czy bas. Tu nie ma miejsca na groove, bo to nie taka muza.

I nie dziwię się, że On ma takie rozwiązanie - skoro mu się sprawdza, to super!

 

Ja mam swój mikser na koncercie, na który dostaję w osobnych wejściach (osobne linie zatem każdą mogę swobodnie regulować w głośności)

- metronom

- podkład z klawisza

- dźwięk stopy i werbla z triggerów (podłączonych do spd-sx)

- odsłuch wokalu, basu i gitary - tu przed koncertem ustawiam z akustykiem ich poziomy miedzy sobą

 

Do tego dobre słuchawki dokanałowe shure i mega komfort gry gwarantowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w zasadzie bardzo podobnie do Ciebie. tylko zamiast odsluchu mam w sluchawkach swoja stopke podana prosto z modulu. a za odsluch robia mi piloty. przynajmniej wiem ze gitarzysta mi sie nie wyłoży :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...