Jump to content
Kaja

Perkusja star sound - czy warto?

Recommended Posts

Hej, chciałabym zacząć moją przygodę z perkusją, i znalazłam na allegro coś takiego :

http://allegro.pl/perkusja-star-sound-tanio-prezent-na-swieta-i3802596466.html

Mało jest o tej firmie w internecie, i ogólnie w opisie produktu też trochę o niej mało, a moją uwagę przyciągnęła jej cena, bo jak na razie więcej niż 1000zł na perkę wydać nie mogę.

Więc mam pytanie - czy warto ją kupować? Czy może poszukać czegoś lepszego? Macie może coś do zaoferowania?

Bo mnie już po prostu ciągnie strasznie do tej perkusji, a nie chcę wydać 700zł na coś co za parę miesięcy może okazać się po prostu nie do grania.

*edit*

Znalazłam też coś takiego http://allegro.pl/perkusja-maxwin-pearl-paiste-talerze-tanio-i3820998436.html

Co sądzicie?

Przede wszystkim zastanów się, czy warto zaczynać "przygodę z perkusją" od kupna zestawu. Moim zdaniem lepiej najpierw pochodzić trochę na lekcje, sprawdzić, z czym to się je i czy nie znudzi Ci się po miesiącu - rozumiem, że teraz bębny są szczytem Twoich marzeń, ale bywa różnie.

Na temat. Przejrzyj forum, jest całe mnóstwo tematów o perkusji na początek. Za taką kwotę wszyscy zgodnie twierdzą, że największy sens ma Amati. Nie szukaj nowych bębnów, w takiej samej cenie można wyhaczyć lepsze używanki w dobrym stanie.

:)

Sam zacząłem przygodę z perkusją od zakupu bębnów - duży zestaw Amati, ale musisz wiedzieć, że chcesz grać, żeby Ci "nie przeszło" po miesiącu :P

Może coś takiego: http://tablica.pl/oferta/sprzedam-perkusje-amatiodnowiona-cala-lub-na-czesci-ID47Ygt.html#214f87133a

Statyw Hi-Hat nie wygląda mi na Amati (co wg mnie jest plusem), ale reszta wydaje się być ok.

Zostaje Ci 400 zł na blachy, możesz za to poszukać ride + hi-hat, na początek powinno wystarczyć, lub kupić jakieś gorsze (nie polecam) ride + hi-hat + crash.

Guest Anonymous

Za ta kaske kup sobie zestaw padów DW mysle ze to lepsze niż bebny ,które są poprostu tragiczne .To moja opinia. Tym bardziej na poczatku musisz wyuczyc rece,ciało wielu żeczy i dobrze bedzie jeżeli bedziesz miał do tego dobre narzędzie ,którym sa te pady .Nie bedziesz zajmowal sie brzmieniem zestawu tylko skupisz sie na cwiczeniach.Życze powodzenia!!!

Może zacznij od shell setu? Blachy i stopę trzeba by dokupować oddzielnie

Pomysł z padami jest najlepszy, ale czy nie pozbawi Cię zapału brak beatu? Rozumiecie, siła dźwięków, mocne bicie serca :smile: ? A pady chwilę później.

Sprawdź taki numer aukcji

Perkusja akustyczna SONOR. OKAZJA!!! (3836950436)

AllegroKultura i rozrywkaInstrumentyInstrumenty perkusyjnePerkusjeZestawy akustyczne

http://allegro.pl/perkusja-akustyczna-sonor-okazja-i3836950436.html

I masz do tysiaka :smile:

Żeby była jasność to nie moja aukcja ani moich znajomych :biggrin:

Guest Anonymous

Ja mysle ,ze pady beda najlepsze ja od 4 lt cwicze na werblu i na padzie do cwiczen stop własnej produkcji i walcze .On potrzebuje cwiczen a nie rozkoszowania sie byle jakim zestawem .Nakłaniajcie go do cwiczen wtedy sie przekona czy serio tego chce.Bo mysle ,ze nie majac ,żadnych umiejętnosci zestaw predzej go zniecheci niżeli pady .Ale to moja opinia!!

Ja mysle ,ze pady beda najlepsze ja od 4 lt cwicze na werblu i na padzie do cwiczen stop własnej produkcji i walcze .On potrzebuje cwiczen a nie rozkoszowania sie byle jakim zestawem .Nakłaniajcie go do cwiczen wtedy sie przekona czy serio tego chce.Bo mysle ,ze nie majac ,żadnych umiejętnosci zestaw predzej go zniecheci niżeli pady .Ale to moja opinia!!

Cóż, pewnie masz rację :smile:

Pozdro

Dzięki za rady :) Ogólnie historia z wybieraniem zestawu skończyła się tak, że muszę szukać jakiegoś elektryka bo akustyczna nie wchodzi w grę.

Co do padów - mam jeden, dixona, i ćwiczę na nim od trzech miesięcy. To racja, ćwiczenia na padzie są ważne i bardzo pomagają. Bo może trochę się niejasno wyraziłam - nawet nie miałabym zamiaru dotykać perkusji bez wcześniejszej wprawy na padzie czy werblu :P

Ale też tak jak powiedział Scorpio o braku beatu itd. - już mnie cholera brała od tej monotonii :D

Pozdro