Skocz do zawartości
nosu

Ulubiony zespół/ulubiony gatunek muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

a Tre Cool...nie gra dobrze technicznie? Potrafi trzymac tempo jak by na to nie patrzec...

 

Trzymanie tempa a dobra technika to dwie zasadniczo różne kwestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Tre Cool...nie gra dobrze technicznie? Potrafi trzymac tempo jak by na to nie patrzec...
Udaje że tego nie widziałem :biggrin:

 

Degenerate - oczywiście, że masz rację. Ja również staram się nie ograniczać do jednego gatunku, jednak pierwszy raz spotkałem się żeby ktoś słuchał naraz DT i GD. I to napisałem. Tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Death i Black-Vesania-God the Lux, Decapitated,Behemoth

 

[ Dodano: 30-12-2006, 21:43 ]

No ale każda muza jednak jest stwożona do tego aby była słuchana. Dlatego wszystko co dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, Zasłuchuje sobie Aerosmitha, AC/DC, Iron Maiden, ale też potrafię Black Eyed Peas, czy E. Griega :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca Świata :Deep Purple oraz.....jazz rock,jazz nowoczesny,funky jazz, i wiele innych bardzo skomplikowanej ,,muzyki!

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do końca Świata :Deep Purple oraz.....jazz rock,jazz nowoczesny,funky jazz, i wiele innych bardzo skomplikowanej ,,muzyki!

AMEN :!: :)

 

Do tego jeszcze bym dodał Gov't Mule. Ostatnio sie w nich zakochałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak większość udzielających się słucham różnej muzyki, nie ma co się ograniczać a nastrój człowieka zmienny jest. Ale do rzeczy, głównie słucham metalu. Lubię kapele bardzie zagmatwane, połamane, wprowadzające coś nowego. Może to być matematyczne granie, może z ciekawym wokalem, dwoma wokalistami (w metalu nie przepadam za damskim głosem), mroczne, klimatyczne, w końcu charakterystyczne ;). Fajnie jest też mieszanie np. metalu z elementami jazzu. Staram się nie słuchać za dużo jednej płyty czy piosenki bo czasami w ten sposób można stracić to co się w nie najbardziej podobało. Ciągle poszukuję, wiec zespoły pod wrażeniem twórczości których jestem często mogą się zmieniać. Lubię też wiele zespołów grających prostszą muzykę lub trzymająca się jednego z nurtów metalowych, np. thrahs, death, metalcore czy progresywny... Oczywiście jest też spora część metalu której strawić nie mogę. Ostatnimi czasy szczególnie cenie sobie takie zespoły jak (przykłady bardziej znanych zespołów "tytanów"):

 

Meshuggah, The Dillinger Escape Plan, SikTh, Dysrhythmia, Neuma, Blindead, Isis, Lamb of God, Mastodon, In Quest,

 

Jest masa innych zespołów ale nie o to chodzi by je tu wszystkie wymieniać.

 

Lubię też "dobry" wokal, od czystego, przez najróżniejsze "charczenie" :) . Za taki uważam np. panów z SikTh (ileż to pomysłów i najróżniejszych dźwięków potrafią z siebie wydobyć), Mike Patton, Maynard James Keenan, ale w mojej opinii dobry wokal to też ma np. Mark Hunter z Chimairy czy Rendy Blythe z LoG czy całkiem z innej beczki Piotr Rogucki z Comy.

 

Ciekaw jestem kto jeszcze gustuje w podobnych klimatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rock progresywny i regresywny :lol: (ogólnie alternatywa :) ), reggae, trochę funk, metalu mało, ale dawniej się słuchało

zespoły obecnie

Radiohead

Sigur Rós

RHCP

2Tm2,3

Pink Floyd

TOOL

 

... i swoja kapelka SHADDAI :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wszystko... Klasyke w szczególności Górecki, Lutosławski (to taka nowa klasyka... ;) ), poprzez wszystko skończywszy na Behemłocie... :] Mam prośbę... Niech ktoś mi poleci jakieś fajne kapele funkowe... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę... Niech ktoś mi poleci jakieś fajne kapele funkowe... :]

 

No to ja słycham tego (na pewno w tym secie znajdziesz coś interesującego):

-Kirk Franklin

-Dave Weckl Band

-Marcus Miller

-Spyro Gyra

-Scot Henderson

-Funky People

-Maceo Parker

-Mike Stern

-George Benson

-Michael Camilo

-Keith Jarret

-Esbjorn svenson trio

-Ruben Ford

-Miles Davis

-Branford Marsalis

-Chick Corea

-Erykah Badu

-itd. itp.

 

Poza tym jeszcze bardziej rock'owe składy takie jak Dream Theater, Planet - X (tylko przez pół godziny, bo puźniej jakoś nie umiem się skupić :)) czy Jangcy i jeszcze dużo innej muzy. Czasami trochę klasyki, ale tutaj to Kilar wygrywa. Czasami nawet jakiś pop, ale musi to być nagranie koncertowe w pełnym składzie i tu polecam Alicia Keys koncert Unplugged perkusista ma tam mega groov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to lubię posłuchać i pograć Bluesa ... Dżem tHe bEsT :P oczywiście ten z Richardem Riedlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mam okres na power oraz gothic metal. Ale to w sumie trochę trudno określić :) Po prostu mam parę zespołów, których aktualnie lubię słuchać... Główne moje inspiracje tymczasowo to: Tristania (powoli przekonuję się do nowych kompozycji :P ), Sirenia, Hammerfall, Sonata Arctica, Stratovarius, Aquaria, Elvenking (gdyby tylko było mniej idiotycznych melodyjek w niektórych momentach :/ ) hmm.. Ostatnio zaznajamiam się także z After Forever i Kamelotem :)

 

Przedtem ogólnie lubiłem różne odmiany metalu - black, trochę death, industrial, symphonic (i różnorakie połączenia wymienionych) trochę starego heavy i speedu oraz gothic rock. No i oczywiście klasykę (przede wszystkim Wagner i Mozart).

 

Do tego rzeczy, które wpadały mi w ucho i zostawały lub wypadały :)

 

Gram generalnie to, czego aktualnie słucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gustuje w takich zespolach jak:

 

illusion

alice in chains

cela nr 3

dezerter

dzem

foo fighters

homo twist

jimi hendrix

plebania

led leppelin

primus

nirvana

The exploited

Union youth

 

i wiele innych :cool:

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lubie głównie posłuchac takich zespołów:

rammstein

korn

coma

prodigy

stone sour

mushroomhead

van halen

king diamond

 

widac ze słucham bardzo zrożnicowanej muzy tak naprawde posłucham wszystkiego od popu do hardcoreu :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały aneksik:

Bardzo inspiruje mnie ostatnio muzyka elektroniczna, ale nie jakieś techno w stylu house czy trance, tylko muzyka taka jak zespołu NERVE, JJ Mayer'a.

Zna ktos jakies inne fajne zespoły w tych klimatach ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche tego jest.. a praktycznie to jest tego dużo

 

 

Iron Maiden, Blink 182, Rise Against, Bad Religion, Coma, Moskwa, Armia, Ksu, Farben Lehre, koniec świata, Sum 41, Pennywise, RHCP, Plus 44, T. Love, Gunsi, LP, Judas Priest, Dżem, Akira Yamaoka oraz Sneaky Sanchez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heavy metal > wszystko co tu sie łapie do blus-a

moze napisze czego nie lubie : rege, jazz i cos tam jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nie rodzaj słuchanej muzyki jest ścisłe związany z moim nastrojem... i tak teraz np. słucham SDMu - poezja śpiewana... uwielbiam Doorsów... ale tez Pearl Jam, Blinka, 3 Doors Down, Dżem... a jak mam inny nastrój to Cradle of Filth... I mnogo różniastej muzyki.... dla mnie najważniejsze są w niej emocje. Bo nic nie wyraża ich tak jak muzyka. I dobieram ją w ten sposób, żeby móc się przez nią wyrażać.. żeby mi pomagała a nie tylko zabijała cisze.. (cisze tez kocham)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio delikatnie zmieniłem zainteresowania. Po prostu patrze czego słuchają ludzie których nie lubię i słucham czegoś zupełnie odmiennego. Zazwyczaj wszystko od death metalu do jazzu. Na dzień dzisiejszy moje ulubione zespoły to: Hammerfall, Wintersun, Amon Amarth, Manowar, Blood Sweat & Tears, In Flames, Hunter, Dżem, RHCP, Korpiklaani, Sonata Arctica, Godsmack, Therion, Enslaved, Eventide, Sceptic, Happysad i Oddział Zamknięty... Wszystkie te zespoły tak masakrycznie do siebie pasują jak nie wiadomo co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też tak czasem mam - Lynyrd Skynyrd, Cannibal Corpse, islamskie techno, coś z gothic metalu ;)

 

Tak ostatnio mi się zakochało w Children Of Bodom - całkiem fajnie grają. Szybko, z techniką, tak jak lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...