Jump to content
mentos13

Podwójna stópka DIXON - pytanie o pomoc

Recommended Posts

Siemka. Jestem nowy, niezbyt w temacie itd.

Mam takie pytanie do Was. Mam okazję kupić podwójną stopę DIXONA. Prawda, że nic o niej nie wiem, oprócz tego, że koleś życzy sobie za nią 150 zł i pewnie jest używana.

Podobno nie jest w temacie, więc jak dla mnie może to być gratka. Wiadomo, wszystko zależy od tego w jakim jest stanie. Powiedzcie, na co mam zwrócić uwagę, czemu się przyjrzeć przy oglądaniu zdjęć, czego mogę się spodziewać, cokolwiek, jakiekolwiek sensowne informacje.

Co prawda, pewnie uważacie, że zakładanie posta w tej sytuacji to głupota, ale zależy mi na tym, żeby być w temacie kiedy przyjdzie do obgadywania konkretnie ceny i innych szczegółów.

Sam czuję, że mało informacji Wam powiedziałem, ale z biegiem czasu będę dopisywał.

Dzięki.

Ha, i tu jest problem, bo koleś, który ma mi to sprzedać, jest rzeczywiście nie w temacie....

Nie ma pojęcia ani jaki to model ani nic. Sądzę, że moglibyśmy się dowiedzieć czegokolwiek ze zdjęć, ale na nie to chyba jutro będę mógł liczyć.

Bynajmniej dzięki za zainteresowanie. Będę odświeżał z biegiem czasu. Mam nadzieję, że niedługiego.

A mógłbym Was prosić o fotki, ew. linki do tych najtańszych modeli DIXONA?

[ Dodano: 12-01-2014, 20:04 ]

Po zdjęciu wnioskuję, że to jest model: PP9290D

Zaraz jak obczaję, to wyślę zdjęcie

[ Dodano: 12-01-2014, 20:13 ]

Chociaż nie, ale nie mam możliwości wrzucać fotek... i ubolewam nad tym.

Tak czy siak jak ktoś tu napisał cena niska nawet jak na biedna stopke

Z tego co wiem ten model nie jest tragiczny, mysle ze do nauki za taka cene jesli stan dobry to bylaby wystarczajaca

To na pewno nie jest PP9290D. Miałem 280 i 290.

Strzelam, że jest to starsza wersja PP9270D, co nie zmienia faktu, że i tak się opłaca ;)

Może nawet to i jest PP9280D, one się tylko krzywką różnią.

Pewny nie jestem, ktoś i tak zidentyfikuje ;)

Cokolwiek by to nie było to i tak się opłaca z tego co widać :smile:

Bo teraz jak na to patrze, to różni się jednak sporo od PP9270D

Początkowo sugerowałem się jedynie wzorkami na pedale, ale stwierdziłem, że to zła metoda.

Jednak też doszedłem do wniosku, że to musi być starszy model, aczkolwiek jestem zdziwiony, bo pedały wydają się być naprawdę czyste. No i ostatecznie cena 140 zł. :)

Jedynie na co mam ochotę to zmiana bijaków, ale nie spieszy mi się :) Dzięki

Hehe no akurat na mojej 290 są jeszcze inne wzorki niewidziane wcześniej przeze mnie

:smile:

Lewa platforma z możliwością zrobienia singla, mocowanie do centrali też ma. Już bardziej nie wiem co to jest :smile:

No widać, że pedały są niezciorane, ale rdza na łączeniach przegubu. Ja to bym na Twoim miejscu sprężyny wymienił jeśli też są w rdzy, bijaków osobiście takich nie lubię, ale jak kto lubi.

Ogólnie widać, że przydałaby się jej konserwacja jakaś, na forum znajdziesz czym smarować itp.

Myślałem o tym, że chyba trzeba będzie właśnie wymienić sprężyny. Na fotki nie wyglądają na najnowsze i na najlepszy stan, ale to szczegół przy tej cenie. Wręcz śmieszne pieniądze.

Za takimi bijakami też nie przepadam. Wreszcie będzie motywacja do kupna i zmiany aktualnej stópki :) Moje kochane stare dziadostwo :)

dzięki za wszystko. :)

To chyba jakaś stara wersja 9270, ew 9280 (bodajże tam różnica jest tylko w krzywce, ale mogę się mylić). Ja taką stopkę kupowałem kiedyś za 400zł chyba, tylko, że w nowszej wersji (z dwustronnymi bijakami i innymi footboardami). Swoją kupowałem w sklepie nową jakoś w 2008 chyba, więc ta Twoja musi być jeszcze starsza. :P

O ile nie rozpadnie mi się w dłoniach to ją biorę.

Kupię bijaki gumowe :) moje wymarzone, wymienię sprężyny i nieco naoliwię, zakonserwuję i będzie chyba smigać. Zobaczymy.