Skocz do zawartości
5ebek

Co to za ride?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś potrafi dokładnie zidentyfikować talerz, który jest na zdjęciach?

Blacha ma mało widoczny napis Avedis Zildjian i jest w wykończeniu brilliant. Z tych dwóch powodów obstawiałbym serię A custom, ale opierając się na zdjęciach z internetu - wydaje mi się, że bell mojego talerza jest jakby większy i bardziej płaski, toczenia też wyglądają nieco inaczej, są rzadsze. A może się mylę?

 

Ma ktoś pomysł ? ;)

 

http://www.fotosik.pl/u/5ebek/zdjecie/1/album/1557829

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest A Custom. Wygląd sugeruje serię A. Na oko wyglada na talerz symfoniczny/marszowy albo zwyczajnie ride.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem na początku, ale czy aby seria A nie była wyłącznie w tradycyjnym wykończeniu? Nie widziałem żadnego talerza z tej serii w wykończeniu brilliant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam !!! :) po dokładnym sprawdzeniu mojego i tego na zdjęciach stwierdzam ze to ten sam model mój jest tylko bez napisów ale ma wygrawerowane to samo(Zildjian Avedis Genuine) !!!;) jeżeli chodzi o brzmienie to jest długi a bell jest głosny ale ogólnie ride bardzo przyjemny :) a jeżeli chcesz go usłszeć jak brzmi to zajrzyj pod ten link mniej więcej od 00;24s i 01;15s na nim gram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształt talerza taki sam! Wydaje się, że masz rację, tylko te toczenia...na zdjęciach w internecie armand wygląda, jakby miał je gęstsze i posiadał dodatkowo takie "toczenia kółeczka", których mój nie ma, ale być może to złudna iluzja ;)

Przyjmuję więc, że jest to Armand, dzięki RAudT, i wszystkim pozostałym ;) Jeśli ktoś chce utwierdzić mnie w przekonaniu, że jest to Armand, lub poddać to w wątpliwość, to zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ten ride waży ? Mam coś podobnego do Twojego - 20", waży 2872 g, ma chyba mniejszy bell, bardziej płaski, napis zildjian avedi genuine itd. ma wygrawerowany. Napisy mam całkowicie starte bo gość od którego kupiłem z całym zestawem uwielbiał błyszczące blaszki. Z tego co prześledziłem i jest to prawdopodobnieavedis rock. Bell mały lecz głośny i przenikliwy, ridowany ma jasne brzmienie, crashowany .............to już osobna historia...........gram bluesa, czasem trochę jazzujemy. Na pewnej próbie postanowiłem jednak użyć go w pewnym momencie jako crash (ten tylko jedyny raz) wiedząc, że żeby się to ciężkie cholerstwo zabrzmiało jak crash trzeba przywalić, no iiiiiiiiii............przywaliłem !!!! Basista który siedział na stołku spadł z niego wylewając zimne piwo w upalny dzień.............nie jesteście w stanie wyobrazić sobie żalu na twarzy człowieka połączonego z przerażeniem, nie wspominając o tym jak potem obserwował każdy mój ruch przez 10 kolejnych prób. Gitarzysta siedzący pod zawieszoną półką która była przeładowana myślał, że zwaliła mu się na głowę. Miałem ubaw !!!! :biggrin: Lecz oprócz straszenia kolegów do niczego mi się nie przydaje :cry: Chciałbym ją wymienić na coś delikatnego o ciemnym brzmieniu i dobrego do lekkiego crashowania. Niebawem wystawie zdjęcie i próbki dźwiękowe na forum w dziale zamiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...